SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak ułożyć ćwiczenia na przyrost mięśni nóg....? ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1193

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 97
Powielam temat z innego forum bo powiedzieli mi,że to odpowiednie miejsce

Witam ! !

Jestem fizjoterapeutą w klubie sportowym i mam teraz nie lada zadanie.
Otóż, przydzielono mi chłopaka (19lat)z kontuzją łąkotki, która trwa od trzech miesięcy.W tym okresie mięsień czworogłowy zdążył mu zmaleć, w stosunku do nogi zdrowej, o ponad 1,5 cm.
Trener chce go mieć "gotowego" za 6 tygodni i ja mam mu w tym pomóc.

Jak BEZPIECZNIE (! ! !) przeprowadzić trening tego młodego chłopaka aby w ciągu tego okresu mięsień czworogłowy "odrobił" straty i stał się na tyle silny aby weliminować problem uszkodzenia tylnego rogu łakotki przysrodkowej.

I tu moja konkretna prośba.
PROSZĘ o pomoc w ustawieniu treningu na nogi, z uwzględnieniem od jakich ciężarów zacząć(jak to dokładnie obliczyć aby mu na początku nie zaszkodzić),jak i kiedy zwiększać ciężar i podnosić intensywność, ilość powtórzeń, ilość treningów w tygodniu i inne uwagi o których ja tu nie wspominam, a Wy(nawet Ci początkujący, aczkolwiek miło by było aby odezwali się również profesjonaliści) na pewno wiecie więcej niż ja...

Pozdrawiam Munder

Z góry dziękuję za okazaną pomoc i gotów jestem na każdą dyskusję na ten temat...



Płeć : Mężczyzna

Wiek : 19

Waga : 65 Kg

Wzrost : 170

Cel treningowy : przyrost mięśni czworogłowych

Staż treningowy na słowni : okazionalny

Uprawiane inne sporty : tylko piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : pełny dostęp do siłowni

Dieta : Póki co nie stosuje

Przeciwskaznania medyczne : uszkodzenie łąkotki

Zażywane suplementy : nie zażywa

Zmieniony przez - Munder w dniu 2009-10-15 09:23:50

Pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o interpretację - RTG

Następny temat

suchosc w ustach, nadmierna potliwosc

WHEY premium