SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak cwiczyc po kontuzji?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1480

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1054 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9410
Witam. Jestem po kontuzji( Naciągnięciu Tricepsa), mialem dosyć sporą przerwe ponad 2 miesiące i przez te 2 miesiace mnie bolał triceps, teraz przestał boleć nawet jak coś robie. I moje pytanie brzmi jak mam cwiczyc na silowni ? Cwiczyc z 2-4 tygodnie na lekkim ,,Bardzo'' lekkim ciezarze i robic po 8-12 powtorzen czy robic po 5 powtorzen tak jak cwiczylem do tej pory przed kontuzja? Bo 2 miesiace przerwy i jeszcze po kontuzji, to raczej pare tygodni lekkiego treningu zeby jakos rozcwiczyc miesien nie ? Co mi polecacie? jak mam cwiczyc? :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36567
pomysl logicznie-trening na 5 powtorzen po 2 miesiacach przerwy to nawet przy pelnym zdrowiu nie jest za madrym pomyslem,a co dopiero po kontuzji.byles na jakiejs kontroli u lekarza?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Zacznij ćwiczyć na małych ciężarach z dużą ilością powtórzeń(min. 20) Triceps rób wyłącznie na wyciągu, wyciskanie francuskie odradzam.Na pierwszym treningu zrób delikatny trening z małym ciężrem i małą liczbą serii i powtórzeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1054 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9410
no ok dzieki ;P Wlasnie tez tak teraz robilem ze po 12 powtorzen+ :P Czuje go troche jak robie cwiczenia, ale tak normalnie to nic nie czuje, ze mnie boli czyli musze sie pomeczyc jeszcze pare tygodni ;P
Vayo, przy pelnym zdrowiu 5 powtorzen jest elegancko :) Sila wchodzi jak glupia , tylko poprostu ta kontuzja nie byla z winy 5 powtorzen tylko wylacznie z mojej :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36567
jasne,ze trening na pięć powtórzeń gwarantuje szybki wzrost siły,ale jeśli wracasz po dwóch miesiącach przerwy od siłowni to jest najkrótsza droga do odnowienia kontuzji,pierwsze 3-4 tygodnie rozsądnie by było robić na większej ilości powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1054 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9410
No przeciez wiem ;P Nie naloze 70 kg i 5 powtorzen daj spokoj ;P Tylko chcialem sie upewnic ile mniej wiecej powtorzen i ile tygodni zrobic ,,Rehabilitacje,, he;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36567
dobra dobra,dawaj songa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1054 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9410
Oby przeszlo szybko, bo sily i lapki ladnie spadly xD
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1054 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9410
A jeśli zrobie juz te 3 tygodnie rozgrzewki, to jak przed kontuzją wyciskalem na klate 71 kg na serie, to teraz zaczac gdzieś tak od 50 kg i jechac stopniowo ? Np. Pierwszy tydzien 50 kg, drugi tydzien 55 kg, trzeci tydzien 60kg, czwarty tydzien 65k i od 65 kg zaczynam jechac po 1 kg co tydzien. Moze tak byc?:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36567
brzmi całkiem sensownie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
j/w , powinno być ok. Później jak dojdziesz do 70kg to zwiększaj co 2-2,5kg, żeby nie hamować progresu, bo co 5kg będzie za dużo.

Zmieniony przez - B-REAL w dniu 2013-01-14 21:09:04
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyskakujący bark

Następny temat

Guzek pod sutkiem

WHEY premium