SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uszkodzenie wiezozrostu barkowo obojczykowego. Rok po kontuzji.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 1988

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1021
Witam.
Okolo roku temu na treningu BJJ doznalem urazu. Podczas cwiczen obalen zle upadlem. Poczatkowo nie moglem ruszyc reka, ale troche ja rozruszalem i skonczylem trening. Na nastepny dzien rano bardzo bolal mnie bark. Czesto mnie cos bolalo po treningu pare dni wiec to olalem :/
Nie cwiczylem 2 tygodnie i wrocilem na treningi. Gorzej sie nie robilo , lewy bark byl bardziej podatny ma skonczenia. Uwazalem na niego, nie robilem sparingow ze stojki, zawsze mowilem zeby uwazac na lewa strone.
Dokuczalo mi strzykanie w barku przy prawie kazdej czynnosci.
W koncu udalem sie do specjalisty.
Uszkodzenie wiezozrostu barkowo obojczykowego II stopnia. Dostalem rehabilitacje. Lekarz rehabilitant zalecil laser, ultradzwieki i krio. Potem dostalem prad zamiast ultra.
Wybralem 3 pelne cykle. Poszedlem na kontrole do specjalisty. Powiedzial zebym wrocil do normalnosci, ze ten wiezozrost mi sie nigdy juz nie zrosnie w 100%.
Pochodzilem na bjj 2 miesiace. Potem przerwa w wakacje. W wakacje chodzilem na silownie( normalnie tez byla razem z bjj).
Po wakacjach silownia i miesiac bjj. Bark troche bolal na bjj wiec odpuscilem. Od listopada sama silownia. Nic nie bylo. Strzykanie nadal.
Wczoraj na wfie gralem w siatke. Zamachnalem sie lewa reka do ataku i nawet nie walnalem pilki bo poczulem taki bol ze od razu sobie odpuscilem. Dzisiaj dalej mnie boli, np gdy naciskam ugieta reka o lawke czuje bol. Bola jakby stawu ale z zewnetrznej strony barku.
Co robic? Poczekac pare dni i powinno wrocic do tego co bylo?
Dodam ze za poltora roku bede mial testy do wojska bo chce isc tam na studia.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Myślę że po paru dniach powinno Ci przejść. Na razie staraj się nie przesilać barku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1021
No tak zrobie :D
A jest w ogóle jakaś szansa, że mój bark wróci do stanu przed urazem? Czy niestety tak jak powiedzial lekarz, do końca życia będę miał to strzelania w barku i delikatne bóle?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
Prawie każdemu coś tam strzela i strzyka.Jeśli będziesz prowadził zdrowy tryb życia, będziesz robił dobrą rozgrzewkę to bark powinien się w takim stopniu zregenerować, że nie będziesz czuł bólu i dyskomfortu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Badania przed wizytą u endokrynologa

Następny temat

Leczenie zęba.

Wiecej