SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

JOD - nadmiar szkodliwy ?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9802

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
mam preparat witaminowy - multi tabs - i napisane było aby nie przekaczać dawki zalecanej (1 tabs /dziennie) pomyslałem ze to dziwne, gdyż sportowcy powinni zwiekszac spozycie na witaminy. zacząlem szukac w internecie i znalezłem jedynie wzmiankę :

jakos tak : z powody dawki jodu nie przekraczac dawki X - gdzie X to bylo ok 100% dzienie zapotrzebowanie na I (jód)

-
jednakże nie znalazłem zadnych rozsadnych informacji na ten temat.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 529 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4537
bez obawy nic sie nie stanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
to czemu tak napisali ? musi być jakis "haczyk"

-wszedzie gdzie czytam to tylko poytywy o jodzie.
no moze poza tym ze w czystej postaci trujący.

ale nic nie ma o przedawkowywaniu itp.

Zmieniony przez - f***master w dniu 2004-08-22 13:15:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 3951 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62148
jesuu.. jak każy pierwiastek w nadmiarze szkodzi....
każdy ma swoją granice ...
i tyle
i nie bez obawy nic sie niestanie bo może ...ale raczej po dłuższym czasie w wyższych niż dopuszczalne dawki

wczorajdziś*(LOUD)*jutropojutrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 529 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4537
nadmiar jodu prowadzi do choroby Graves-Basedowa.lecz nie grozi to Tobie jesli dawki jakie bedziesz przyjmowal beda przekraczaly dzienne zapotrzebowanie.Przeciez biorac np kreatyne tez przekraczasz w pewien sposob dzienne zapotzrebowanie na ten srodek.cwiczac zwiekszasz zapotzrebowanie.poza tym takie przekroczenie nie jest szkodliwe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
no tak ale kazdy mi zaelca zwiekszenie dawki ze 100% Zalecanej Dawki Dziennej - jako ze osoby uprawiajace sporty powinny je zwiększyć - to ze wszystko w nadmiarze szkodzi to logiczne. ale do jaką dawkę jodu moge spozywac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 3951 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62148
"nadmiar jodu prowadzi do choroby Graves-Basedowa.lecz nie grozi to Tobie jesli dawki jakie bedziesz przyjmowal beda przekraczaly dzienne zapotrzebowanie" -tak oczywiście....jeżeli niebędom ich przekraczać!...

"Przeciez biorac np kreatyne tez przekraczasz w pewien sposob dzienne zapotzrebowanie na ten srodek."---sorka ale nieporównuj kreatyny do jodu..

"no tak ale kazdy mi zaelca zwiekszenie dawki ze 100% Zalecanej Dawki Dziennej - jako ze osoby uprawiajace sporty powinny je zwiększyć" -hmm..... wiesz najlepiej byłoby wyjechć nad morze na pewien czas....

A poztym nieprzejmuj sie tym zbytnio....

wczorajdziś*(LOUD)*jutropojutrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 529 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4537
nie porownuje kreatyny do jodu tylko dalem przyklad ktory mialby zobrazowac to chcialem przekazac.poza tym panie niby specjalisto jesli nawet ta dawka jodu bedzie przekraczana to nie wywola zadnych skutkow ubocznych(jezeli nie bedzie stosowana dlugo,a przyjmuje zer tak bedzie).znalazl sie lekarz buehehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
hm niedlugo ? staram sie jeść wiataminy 365 dni/rok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 529 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4537
myslalem ze chcesz jesc witaminy do cyklu tylko...jesli chcesz jesc te witaminy regularnie caly rok to nie ma sensu zebys przekraczal dawki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
nie ma sensu abym nie przekraczal 100% ZDS ?
100% ZDS nie jest 100% dal sportowców, nie uwazam sie za jakioegos super atletę , ale wydaje mi się ze powinienim zwiekszyc zapotrezbeowanie nawet i o 5 x
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cykl na rzezbe

Następny temat

Prosze o pomoc

WHEY premium