SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hamulce tarczowe - problem

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1678

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17
Witam bardzo serdecznie .

Mam problem z moim hamulcem tj : Zacisk Shimano (nówka ledwo z pudełka wyciągnięta ) oraz tarczą promax 160 mm.
Mój problem polega na tym iż jak zahamuje 2-3 razy w krótkim czasie tarcza się nagrzewa .
Jeśli zahamuje gwałtownie bywa i tak że jest lekki dym .
Pojeździlem może 500 m na nowych klockach i problem nadal ten sam , w rękawiczce po dotknięciu tarczy wypaliła się dziura.
W czym tkwi problem ? W tarczy ?? która nie jest zdarta ... ?
Bardzo proszę o pomoc ...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 275
Problemem Twoim nie są zdarte tarcze, tylko to że się nagrzewają, a grzeją się bo trą o coś - pewnie o okładziny klocków, jesli jest tak że az dym idzie może to znaczyc że szczeka jest za mocno ściśnieta a może tarcza nie jest prosta po obwodzie i obciera podczas jazdy. Najlepiej podjedz do serwisu, tam "fachowcy" Ci pomogą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 353 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2961
Jeśli ociera to sprawa jest oczywista.
Problem może tkwić w słabej jakościowo tarczy. Być może tarcza niezbyt dobrze odprowadza ciepło, co w promaxie jest możliwe, moim zdaniem są to marne tarcze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17
Czesc
Sprawdzałem własnie ...
Jak kręce kołem tarcza się nie grzeje (lekko obciera) . W momencie jak troche pohamuje zaczyna się robić ciepła . Nie wiem co jest grane ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 81 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 275
Jak trochę obciera to nie jest dobrze, zauważ że jak jedziesz to kolo sie kręci znacznie szybciej i wtedy sie nagrzewa (tarcie!!!); jak trochę trze to Cię hamuje podczas jazdy, napraw to to pojedziesz szybciej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bieganie-co robie zle?

Następny temat

DO HARDUDE- trening

WHEY premium