SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hamulce

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3585

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4
niedawno czyscilem rower, i podzczas mycia polalem tarcze wd40...
od tego czasu hamulce po troszku wilgoci piszcza i traca wlasciwosci hamowania. :?
co zrobic zeby przywrocic do dawnej swietnosci??
pomosy
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 753 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41118
Zrobiłeś właśnie coś "Bardzo mądrego" kolego. Coś co będzie Cię kosztować wymianę klocków i być może tarcz hamulcowych. W innym wypadku będą piszczały i niehamowały. Wiem bo kolesiowi wylał się na tarczę olej z amora. Moczenie klocków w benzynie ekstrakcyjnej, szlifowanie klocków nie dawało rezultatów. Po wymianie klocków sama tarcza wydawała się być jakaś lipna po zalaniu.
Gratulacje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8031 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28851
wd-40 to nie olej

ja bym klocki zjechal papierem sciernym (lekko), tarcze wrzucił do wrzatku i przeczyścił, ewentualnie je troche wsadził do pieca zeby sie wygrzaly

wtedy wszystko zmontowal i bujnal sie z jakies sporej gorki powiedzmy zeby bylo te 60-70km/h i heeebeeellll i tak pare razy i wtedy bym zobaczyl co bedzie

Moderator:
-Sporty Extremalne-
-Rowery-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 753 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41118
Masz racje ,że WD-40 to nie olej. Jednak jest on tłusty i na nieszczęście bardzo dobrze penetruje. Opisane sposoby "naprawy" tej usterki są całkiem dobre i warto spróbować ==> a może się uda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
proszę o pomoc... Tata kupił mi rower miejski( używany) i hamulce strasznie piszczą...:-/ jak zapobiec temu problemowi??? z góry dziękuje za pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 202 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1269
Hello :) - piszesz miejski - odgaduje ze kiepski ;) zakladam ze chodzi o v-ki.
Wina leży w klockach hamulcowych. Mogą być 2 powody:
1-szy -(mało prawdopodobny)klocki są stare lub za twarde - ratunek - wymiana klocków
2-gi - (bardzo prawdopodobny)złe ustawienie klocków względem powierzchni hamulcowej na obręczach. Polecam poniższy artykuł - jest świetnie przedstawione prawidłowe ustawienie v-braków ;)
http://www.bikeboard.pl/index.php?d=porady&g=34&art=426
Pozdrawiam.


Zmieniony przez - Norrek w dniu 2008-02-27 21:15:16

:> ó?o:..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 234 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 945
Do autora.
Wykąp tarcze i klocki w benzynce ekstrakcyjnej.
Potem umyj płynem do mycia naczyń ,powinno być spoko.

Szpecjalista ;]
Freeride/downhill

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 202 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1269
hej Mirage
Klocki z mieszanka gumy + benzyna e.? jesteś pewien tej kombinacji? Ten sposób to raczej jest na zatłuszczenie a nie na piszczenie ;)

:> ó?o:..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 234 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 945
Troche namieszałem ,bo temat stary a ja napisałem do autora tematu

Szpecjalista ;]
Freeride/downhill

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 158 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 425
hmmm ja bym zarowno tarcze i klocki przemyl acetonem :) ta substancja usunie wszelkie zanieczyszczenia i tluszcze z powierzchni czyszczonej i jest o wiele mocniejsza niz benzyna ekstrakcyjna :)(najlepiej zalatwic jakis przemyslowy albo kupic koszt to za litr okolo pieciu zlotych a znajdziesz jego wiele zastosowan

dlaczego downhill jest taki drogi :p
rower w naprawie jak zawsze :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki za wskazówki
coś wykombinuję...ale wygląda na to że te klocki są źle ustawione...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Leonel Marshall

Następny temat

Pilka reczna + miesnie brzucha

WHEY premium