SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

HCA - mala niejasnosc....

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3271

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 6919 Wiek 48 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36479
Witam wszystkich...
Ostatnio zastanawiam sie na kupnem HCA no i pojawilo mi sie w glowie kilka pytan

Najpierw kilka cytatow:
'HCA jest nowoczesnym preparatem wspomagającym odchudzanie'

'Ogranicza przemianę glukozy (cukru) w niepożądany tłuszcz zapasowy, hamuje rozwój i nasila rozpad tkanki tłuszczowej, ułatwia gromadzenie glikogenu - pożytecznego zapasu glukozy dla wątroby, układu nerwowego, mięśnia sercowego i mięśni szkieletowych.'

'HCA przeznaczony jest:
jako preparat ułatwiający odchudzanie, głównie dla osób, którym trudno całkowicie zrezygnować ze spożywania słodyczy oraz wyrobów z oczyszczonej mąki'


Wiec tak... powiedzmy ze chce zgubic pare kilogramow ale nie mam problemow z utrzymaniem diety - nie jem cukrow i slodyczy, ilosc ww jest taka jak powinna byc na redukcji, nie jem wyrobow z oczyszczonej maki
rozumiem ze w takim przypadku uzycie HCA jest dla mnie zupelnie nieuzasadnione, prawda?


Hm... no to jeszcze jeden cytat:
'HCA Zmniejsza tuczne (lipogeniczne) a zwiększa pracotwórcze (ergogeniczne) właściwości diety bogatowęglowodanowej'

Wiec z drugiej strony jezeli jestem w cyklu na mase (wiadomo bilans kalorii na +) i boje sie ze moge troche przybrac niechcianego tluszczyku zamiast miesni (czasami ten bilans jest troche ZA bardzo na +) to czy jedzac w tej chwili HCA uda mi sie uniknac niezamierzonego tycia?
Teoretycznie tak, prawda?
Wiec 'HCA jest nowoczesnym preparatem wspomagającym odchudzanie' jest nie do konca prawda - moze on takze chronic przed niechcianym przyrostem tkanki tluszczowej...


No wlasnie... moze? Dobrze kombinuje? Czy moze cos przeoczylem?
Czekam na komentarze.

POzdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Czorcia - dobrze...
HCA jest przeznaczony dla osób z nadwagą, którym trudno zrezygnować ze spożywania węglowodanów (słodycze, wyroby piekarnicze, itp.).
W sporcie można go stoswać dla lepszego wykorzystania węglowodanów - zwiększenia ich wpływu na rozwój masy mięśniowej - zmniejszenia niebezpieczeństwa rozwoju tkanki tłuszczowej.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 932 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4290
czyli dokladnie jak na etykietce gtf chromu,ktorego mam"zwieksza ergogeniczne wykorzystanie diet wysokoweglowwodanowych",czyli,ktory z tych preparatow panie slawku jest lepszy w aspekcie ciaglej suplementacji na diecie na mase wlasnie wysokoweglowodanowej?chrom czy hca?dodam,ze codziennie pije 2 razy po 5 gram tranu jesli to tez wazy na wyborze ktoregos z tych suplementow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
sławku powiedz też koledze szczerze jako dawke HCA potrzeba dziennie zeby wykorzystać przynajmniej czesciowo jego działanie to jest wogole nie ekonomiczne!

lobo - robisz mase, odchudzasz sie?

chrom kontroluje poziom insuliny podczas dostarczania z diety duzej ilosci weglowodanow. jezeli latwo lapiesz tluszcz, tzn. masz wolno przemiane materii, napewno chrom czy też ALA pomoze ci lepiej partycjonować weglowodany.
HCA - probuje blokować odkladanie sie tluszczu podczas jedzenia duzej ilosci weglowodanow.
ja bym wybral chrom, a jeszcze bardziej ALA (nawet na CKD - przy dużej ilosci białka też są skoki isnulinowe)

Zmieniony przez - Czarnuchok w dniu 2005-02-11 13:28:15

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Lobo - Czarny dobrze prawi... Zdecydowanie - w sporcie - większe zastosowanie ma GTF! Zwiększa wrażliwość na insulinę tkanki mięśniowej, a zmniejsza tłuszczowej.
Macie rację, że HCA ma w sporcie marginalne zastosowanie. Przy odchudzaniu działa, jeżeli stosowany jest w zalecanych dawkach przez dłuższy czas.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
zalezy czarny co kto uznaje za skok insulinowy :D

RALA jak najbardziej jednak moge polecic duzo osob odczuwa jego dobroczynne dzialanie przy nadmiarze ww - vide ladowania :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
oczywiscie R-ALA to numer jedn w tej zabawie. obniża poziom glukozy o ok.25-20% z tego co pamietam na badaniach z ALA.

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 932 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4290
a ile tego chromu trza mniejwiecej?bo ja caly rok biore 1 kapsulke olimpowskiego po 150 mg chromu do sniadania i 2 kapsulke w posilku potreningowym,ale nie tym odrazu po treningu z cxarbo tylko ten godzine pozniej z zarcia naturalnego.dobrze tak?czy wicej brac albo w innych porach ten chrom?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Więcej lepiej nie! Dobowa dawka to 200 mcg. 300 może być, jeżeli uwzględnimy zwiększone zapotrzebowanie u sportowców.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 932 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4290
no ja cwicze panie slawku 2 razy dziennie na hst 3 razy w tygodniu wiec w dzien 2 trenigow zwiekszam wszystkie suple i witaminy o polowe w porownaniu do dnia bez treningu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Taki zestawik od 1 Marca

Następny temat

CREATESTON firmy Hi Tec ????

WHEY premium