SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Filmik kyokushin vs kung-fu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5446

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 652 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4435
Panowie panowie nie ma sensu sie sprzeczac co jest lepsze, przeciez nie po to sie uczymy poszczegolnych sztuk walk, by udowadniac wyzszosc nad druga... Na pierwszym treningu powiedzial instruktor ze Kung-Fu nie jest najskuteczniejsza sztuka walki. Uczymy sie ich by przelamywac wlasne slabosci i zdobywac coraz wyzsze stopnie

''Kontroluj siebie i pozwól innym czynić to co chcą. Nie oznacza to, że jesteś słaby. Kontroluj swoją duszę i przestrzegaj zasad życia. Nie oznacza to, że inni są silniejsi.''
Motto stylu Smoka Kung-Fu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 327 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4465
Po obejrzeniu filmików mam wrażenie, że walczyło ze sobą poprostu dwóch kickboxerów. W czasie walki style zanikają, wszystko zlewa się w jedno, przy czym ten z Thai boxu prezentował się ciekawiej jak dla mnie(nie skakał tyle), ale wiem, wiem, ważne jest kto wygrywa a nie w jaki stylu walczy.

Remigius.pl - IT, e-commerce, e-marketing | Centrum-evolution.pl - centrum treningowo-dietetyczne we Wrocławiu | Serwispomp.eu - dystrybutor narzędzi Graco & Festool

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86831
"W czasie walki style zanikają, wszystko zlewa się w jedno, przy czym ten z Thai boxu prezentował się ciekawiej jak dla mnie(nie skakał tyle), ale wiem, wiem, ważne jest kto wygrywa a nie w jaki stylu walczy."

W czasie tej KONKRETNEJ WALKI, w czasie innych - nie.



/Staying alive is the primary reason why you should never give your opponent chance to defend himself. Be quick and brutal! When you use a knife, it's for one purpose only - to kill the enemy!

SZUKAJ: HTTP://www.google.pl ROZMAWIAJ POPRZEZ INTERNET VoIP!: http://www.skype.com 

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4226
Steve Bullough - zawodnik World Kickboxing Asotiation (WKA), posiadacz 6 dana(świadczy to o poziomie tej organizacji) - buuhahhahaha! Taki z niego karateka Wpier... dostał zawodnik kicboxingu proszę Państwa. Zawodnik podkreślam, zawodnik, a nie kickboxing!
"WT stanowi bardzo twardą zaporę dla każdego karate" - poniosło Cię Stahu, powinieneś zmienić avatar na "Stah Optymista" ;).
Aha, panuje śmieszna opinia, że Kyokushinkowcy nie dają sobie rady w sparingach z włączeniem piąch na twarz... Pewna część owszem, ale pewna(du
ża)część daje radę :) !W wielu ośrodkach treningowych do metodyki treningu włącza się sparingi w rękawicach, a w wielu były one od zawsze.
Co do sparingów międzystylowych - fajny pomysł, można się wiele nowego nauczyć, a przy tym rozwiać swoje uprzedzenia i mylne wyobrażenia.
Sparowalem ostatnio z gościem,który ćwiczył TKD i kicka. Miał piszczele twarde jak kamień i ostro tłukł low kicki, a ja go zaskakiwałem piąchami - zdziwieni?
Szczęśliwego Nowego Roku!!!

"Człowieka poznaje się podczas walki" -mam wielu znajomych!

A g....!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hahaha :) aż musiałem sprawdzić, czy ja rzeczywiście tak napisałem. uff okazało się że podałeś "cytat po tuningu".
W prawdziwej wypowiedzi dawka optymizmu jest dość poprawna.
Dodam tylko, że aby mój trening miał sens wskazane jest, abym wierzył w powyższe i inne podobne słowa. Moi sihingowie bardzo mi to ułatwiają.
Jeszcze jedna sprawa. Czytając wypowiedzi na tym forum dochodzę do wniosku, że znacznie więcej osób zasługuje na miano optymistów i to nierzadko wyższych rangą ode mnie :D

Co do filmu - jeśli chodzi o k-f to tylko drunken boxing (chociaż zupełnie nie na miejscu) wydaje się być w miarę autentyczny. Pozostałe dwie odmiany sprawiają wrazenie nieprzemyślanych i nie mają nic wspólnego z tym czego np. uczę się ja. Jeśli chodzi o kjokuszina, to jego postawa jest oczywiście dożo bardziej "do rzeczy", ale niepokonanej maszynki do obrony własnej gość raczej nie reprezentuje. Ta "produkcja" raczej nie jest miarodajnym źródłem informacji o stosunku kf do karate a jednak dla wielu stanie się podstawą do uważania wt za bezużyteczne. To dopiero optymizm :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4226
(...)powinien(Wing Tsung) stanowić twardą zaporę dla każdego karate"... "bardzo" mi się dopisało, ale sens ten sam. Przyczajony tygrysku, nie drażnij ukrytego smoka(bez skojarzeń)!!
Jasne, że niektóre(dobrze wszystkim znane i oklepane)filmiki nie stanowią żadnej miary dla skuteczności tego czy tamtego stylu. Ameryki nie odkryłem. Co do udowadniania przez niektórych wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocymi(mój styl jest najlepszy! itp.), te zachowania trafnie tłumaczy ostatnia scena filmu "Adwokat diabła", a raczej jedno słowo tytułowego diabła - "pycha". Jest to chyba trafne określenie motywacji do wywyższania się z jakichś tam powodów.


"Człowieka poznaje się podczas walki" -mam wielu znajomych!

A g....!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 336 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2357
"Taa- a ja widziałem muay-thai vs kung-fu - no i wam powiem -kung-fu nie poległo - walka raczej wyrównana."

Sorki ale jaka wyrównana?????
Ja tam widze że prawie wszystkie ciosy zbiera zawodnik z wt. Jedyne co mozna mu uznać to to że nie dał sie znokautować.
Gratulować sukcesów
Zawodnicy z wt mieli więcej ducha do walki niż umiejętność.
Pozatym dziwne że pokazują tam tylko jedną rundę? Cenzura...?

Slamings

Slamings

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3937
Słuchajcie, darujcie juz sobie "costam" vs "costam". Zawsze jest tak, ze ktos wygrywa, ktos przegrywa... Zaraz popadniemy w skrajnosci i bedziemy rozpatrywac pojedynek bokserski czyli w powyzszym zapisie boks vs boks.
I sam juz nie wiem co w takim wypadku sadzic. 1. Boks jest za***isty bo jeden koles uprawiajacy boks wygral czy moze 2. Boks jest do d..y bo koles uprawiajacy boks przegral...

Pozdrawiam.


"Są miejsca we wszechświecie gdzie nie należy chodzić samotnie..."

"Są miejsca we wszechświecie gdzie nie należy chodzić samotnie..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1609 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30475
a najlepiej bedzie jak wszyscy "awanturujacy" sie zbiora sie na jednej sali i porownaja swoj poziom wyszkolenia

spojrzcie realnie.Jezeli ktos cwiczy dla piekna ruchu to nijak moze porownac sktecznosc z innym stylem.Ludzie trenujacy walke w czystej formie moga ja konfrontowac z innym "zawodnikiem".Cwiczymy walke aby byc najlepszym.Jezeli kogos zadowala tytul mistrza grupy sredniej kluby X w Zaciszu Malym to niech zastanowi sie raczej nad treningiem...piekna ruchu

"Tradycyjny" Doradca

I`am the Lord of the Ring...Martial Arts Ring...
---===http://www.tkd.af.prv.pl ===---

"Tradycyjny" Doradca

I`am the Lord of the Ring...Martial Arts Ring...
---===http://www.juras.waw.pl ===---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ostatni Puchar Świata na Torwarze w warszawie w karate pokazał ,jaki styl jest najtwardszy .Widzieliście tch wspaniałych twardzieli ich błyskotliwe kopnoięcia,uderzenia na jodan.Ta brawura taktyka walki i ten błysk w oczach mówi sam za siebie,że Ci ludzie trenujący najlepszy styl w galaktyce pokonali by największych tardzieli z K 1 ale nie oni mogli by zabic ,gdyz ich technika jest śmiercionośna więc zatrzymuja ją prze kontaktem z ciałem -hehhehhehhe
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Podstawy walki uuu aaa!

Następny temat

Mogę się pochwalić??

WHEY premium