SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW jako dopełnienie MT-MMA

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3730

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 217 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1086
STR
To nie jest za dużo, sam trener zachęca do chodzenia codziennie, treningi są odpowiednio zróżnicowane tak żeby później dało się chodzić. Tajowie trenują codziennie po 2-5 godzin może i więcej , w ten sposób zostają mistrzami. o przetrenowanie również się nie boje, jeżeli moje ciało powie że ma dość zrobię odpoczynek....


Jak Twoje ciało powie, że ma dość to może właśnie być za późno - przeciążysz organizm, nadwyrężysz stawy, serce.

Ponadto to nie jest kwestia samego samopoczucia, czy też zdrowia. Chodzi też o efektywność treningów. W momencie, gdy za bardzo obciążysz organizm, możesz wprowadzić się w stan kataboliczny - Twój organizm zacznie spalać mięśnie w poszukiwaniu energii. Będziesz słabszy w efekcie, a nie silniejszy.

Kolejna sprawa to Tajowie - mistrzami zostaje 1 na 100. Co się dzieje z pozostałymi 99? Tego nie wiesz, pewnie część kończy jako kalecy. Żeby tak intensywnie trenować to powinieneś być pod opieką lekarza i dietetyka. Poza tym cały dzień powinien być pod to zaplanowany - zobacz jak trenuje np. Buakaw Por Pramuk - rytm dnia dopasowany do treningów, odpowiednie dawki pożywienia, czas na regenerację (drzemki w ciągu dnia) etc. Skoro masz 16 lat to musisz do szkoły dymać, więc takiego rytmu nie osiągniesz.

Porozmawiaj z lekarzem sportowym, czy też z innym trenerem.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 702 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9567
hahaha mało? mam 5 ciężkich treningów( 70% treningów w progu 84%-94% VO2 wiem bo jestem na pulsometrze) w tygodniu na tyle ciężkich, że 10 godzin snu na tygodniu, diecie, suplementacji, odnowie biologicznie, mam czasami problemy z regeneracja:D więc nie wkręcaj mi tu kitu:D 2 dni siłowni to maks prponuje robić crossfit, a jak już chcesz robić FBW to z takim, żebyś 3 serie ćwiczenia zrobił po 20 powtórzeń I Z PRZERWAMI POMIĘDZY SERIAMI 30SEKUND NIE WIĘCEJ ;)

Ja nie chce! Ja to zrobie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 702 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9567
no właśne głowa może ma mało, ale ciało może umierać;) więc wiesz uwierz mi 5 trenignów w tygodniu dla Ciebie to maks jak narazie;)

Ja nie chce! Ja to zrobie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 217 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1086
@paker95 - czekałem aż ktoś to powie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 702 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9567
;)

Ja nie chce! Ja to zrobie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 764
Mówiąc, że odpuszczę gdy moje ciało powie nie, nie miałem na myśli tego że nie będę mógł chodzić na nogach, tylko powiedzmy będę czuł że powoli mogę dopracować się przetrenowania, nawet zakwasów nie mam.Wybaczcie że wcześniejsze posty brzmiały trochę niezrozumiale.
@Szyme on i paker95: dzięki za te słowa wezmę je sobie do serca ;)
A tak poza tym żeby nie być jednym z tych 99 trzeba zobaczyć czy ma się szansę trenować intensywnej, jak wiadomo każdy organizm jest inny, a jeżeli jednak nie, trudno trzeba będzie zmniejszyć. Masochistą nie jestem
Dzięki jeszcze raz panowie, pozdrawiam.

"..Nie istnieje coś takiego jak talent, jest tylko brak chęci i mobilizacji do pokonywania postawionych przed sobą przeszkód.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 217 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1086
STR
Mówiąc, że odpuszczę gdy moje ciało powie nie, nie miałem na myśli tego że nie będę mógł chodzić na nogach, tylko powiedzmy będę czuł że powoli mogę dopracować się przetrenowania, nawet zakwasów nie mam(...)


Zrobisz jak będziesz uważał. Każdy zna swój organizm najlepiej. Niemniej jednak jeśli jesteś w formie (w sensie nie trenujesz od tygodnia), to pomimo przetrenowania zakwasów nie poczujesz. Mięśnie Ci nie wysiądą tylko ścięgna, stawy, układ krwionośny itp. Mam nadzieję, że nic poważnego ci się nie stanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 702 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9567
ta trenuj na maksa! tak tak przychodzisz tu i pytasz się prosisz o pomoć ale po ch*j to robisz skoro i tak zrobisz po swojemu? może nie jestm jakies szonga bonga z 30 letnim doświadczeniem, ale już coś o tym wiem, a jak chcesz tak robić to rób ale od siebie powiem, że przez tyle treningów w tygodniu zrobsz krzywde, ja sobie zrobiłe(mam uszkodzony staw łokciowy w lewej ręce, może ciągle nie boli, ale czasami strasznie) jak będziesz czuł, że zbliża się przetrenowanie? niby jak to zbadzasz, przetrenwanie nie jest wtedy jak masz straszne zakwasy a chłopak amibitny jak TY nigdy nie rozpozna u siebie przetrenowania, chodzby dlatego ze nie wie jak ono wygląda
a zrozumiesz, że to przetrenowanie jak będzie zapóźno ;)

każdy człowiek który wcześniej nie trenował sw i zacznie trenowac to odpowiedz jego organizmu bdzie taka, że będzie czuł, że MAŁO( a ni liczy się ilość tylko jakość) trenuje, ale do CZASU

rób po swojemu;) a tak na koniec to, że będziesz trenował tak jak trenował nie musi dać zami

Ja nie chce! Ja to zrobie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 702 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9567
zamierzonego celu, gdyż organizm potrzebuje czasu wolnego, aby zaszła tzw hipertofia mięśniowa i zdolności motoryczne się zwiększały, ale rób jak chcesz

Ja nie chce! Ja to zrobie!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 66 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 764
Zapytałem się tu o plan, ciężar jaki mam w nim stosować.
Nie chce mi się tłumaczyć, naprawdę podoba mi się to co robię, lecz nie jestem zajarany jak szpak na je..nie. Przetrenowania już się w swoim życiu dopracowałem niejednokrotnie, więc wiem, jak muszę się zmęczyć, aby poczuć że może być to pierwszy krok.A co do stażu, jak to pisałem straciłem rachubę czasu, za kilka dni mija 5 miesiąc.
Dziękuje wam panowie jeszcze raz, dotarliście do mnie :)
No a sami przyznacie chyba że czasem dobrze jest się zmęczyć jak sam skur..yn.

Zmieniony przez - STR w dniu 2012-01-26 13:08:18

"..Nie istnieje coś takiego jak talent, jest tylko brak chęci i mobilizacji do pokonywania postawionych przed sobą przeszkód.."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siła w graplingu

Następny temat

Rozgrzewka

WHEY premium