SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW 5x5- zmiana ćwiczeń czy przerwa?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1519

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 134 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2900
Jak z progresją ciężaru ronie220? Do tej pory robiłem tak, że po wykonaniu danego ćwiczenia w 3 treningach dodawałem ciężaru. W niektórych ćwiczeniach np. martwy czy siady miałem co 2 trening, więc dokładałem cieżaru co jakieś 1,5 tyg. Natomiast w cwiczeniach ktore miałem takie same w obu zestawach A i B dokładałem ciężaru tez po 3 treningach czyli co tydzień. Teraz doszły ćiczenia zamienne i wygląda na to że bedę dorzucał ciężaru jeszcze z mniejszą częstotliwością.
Z tego co wyczytałem to w fbw 5x5 progresuje się co tydzień. Jest to dla mnie zrozumiałe ale tylko przy jednym zestawie. Jak już mam 2 zestawy i jeszcze ćwiczenia zamienne to potrzebuje duzo wiecej czasu.
Napisałem to trochę chaotycznie mam nadzieje że zrozumiałeś ronie220 co mam na myśli.

Druga sprawa to jak z bicepsem i tricepsem. Przy tych partiach z progresją ciężaru za dużo się nie poszaleje bo szybko ona sie skończy. Jak progresować z tymi partiami? Zmieniać tempa, zwiększać ilości powtórzeń, zmniejszać przerwy pomiędzy seriami?

Do tej pory dorzucałem po 5kg do siadów i martwego a do reszty partii 2,5kg. Przerwy pomiędzy seriami od 1,5 - 2min. Co sadzisz?


Zmieniony przez - Maxitaxi w dniu 2016-05-30 22:46:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 222 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2386
Martwy zastap swingiem kettlem. Nie podales swoich wynikow silowych, wiec ciezko w ciemno dopasowac do Ciebie odpowiedniego kettla. Dla przykladu podam ze robiac kettlem 32kg 50powtorzen w moim przypadku przeklada sie to na wynik w mc ok 190-200kg. A wiec przy malutkim ciezarku mozna zrobic sile w mc i dac odpoczac plecom po ciezkich treningach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 134 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2900
Ciekawa koncepcja kiedyś spróbuję. Z plecami ok odpoczalem, rolowalem, smarowalem. Jutro lecę na trening:) nie mogę się doczekać :D. Potrzebna mi była ta przerwa. Tak czy inaczej teraz zależy mi na odpowiedzi na moje poprzednie pytania odnośnie progresji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 134 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2900
Maxitaxi
Jak z progresją ciężaru ronie220? Do tej pory robiłem tak, że po wykonaniu danego ćwiczenia w 3 treningach dodawałem ciężaru. W niektórych ćwiczeniach np. martwy czy siady miałem co 2 trening, więc dokładałem cieżaru co jakieś 1,5 tyg. Natomiast w cwiczeniach ktore miałem takie same w obu zestawach A i B dokładałem ciężaru tez po 3 treningach czyli co tydzień. Teraz doszły ćiczenia zamienne i wygląda na to że bedę dorzucał ciężaru jeszcze z mniejszą częstotliwością.
Z tego co wyczytałem to w fbw 5x5 progresuje się co tydzień. Jest to dla mnie zrozumiałe ale tylko przy jednym zestawie. Jak już mam 2 zestawy i jeszcze ćwiczenia zamienne to potrzebuje duzo wiecej czasu.
Napisałem to trochę chaotycznie mam nadzieje że zrozumiałeś ronie220 co mam na myśli.

Druga sprawa to jak z bicepsem i tricepsem. Przy tych partiach z progresją ciężaru za dużo się nie poszaleje bo szybko ona sie skończy. Jak progresować z tymi partiami? Zmieniać tempa, zwiększać ilości powtórzeń, zmniejszać przerwy pomiędzy seriami?

Do tej pory dorzucałem po 5kg do siadów i martwego a do reszty partii 2,5kg. Przerwy pomiędzy seriami od 1,5 - 2min. Co sadzisz?



Zmieniony przez - Maxitaxi w dniu 2016-05-30 22:46:19



Temat znów zanika więc zacytuję moje ostatnie pytania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 134 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2900
Czy byłby w stanie ktoś odpowiedzieć mi na moje pytania??


Zmieniony przez - Maxitaxi w dniu 2016-06-01 10:26:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co jeść na mase mięśniową w wieku 15 lat ??

Następny temat

Split do oceny.

WHEY premium