SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

FBW 5x5 do oceny!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2957

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3301
Bardzo proszę o ocenę poniższego planu FBW 5x5.
Staż - niecały rok sumiennego treningu FBW.
Cel - redukcja: 67kg, 170cm, ok. 18% bf, więc jest co redukować.
Aeroby - po każdym treningu siłowym 20minut, w pozostałe dni 45-60min (prócz jednego dnia - odpoczynek).
Dieta - jest :) Suplementy: BCAA (2x przed treningiem, 2x po treningu), Omega-3, odżywka białkowa dla uzupełnienia braków białka w diecie.

Plan (planuję ćwiczyć 3x/tydzień, A-B-A, B-A-B itd.):

A:
Przysiad 5x5
Wyciskanie leżąc 5x5
Wiosłowanie 5x5

Dodatki:
-uginanie sztangi 3x 10-8
-brzuch (spięcia 3x max, spięcia skośne 3 x 20)

B:
Przysiad 5x5
Wyciskanie stojąc 5x5
Martwy Ciąg -> i tutaj nie wiem, ile serii :( Iverson pisał o 5x5, w Starting Strength jest 3x5, często czytałem o jednej serii roboczej MC. Bardzo proszę o pomoc!

Dodatki:
-wyciskanie francuskie leżąc
-bandzioch j.w.

Po wszystkim aeroby, rzecz jasna.

Bardzo proszę o ocenę i poprawę, z góry dziękuję! A także, jeśli ww. plan nie będzie dla mnie odpowiedni, o jakieś wskazówki jaki powinienem wybrać.
Przeczytałem wszystkie 30 stron tematu Iversona o FBW 5x5, razem z podlinkowanymi tematami, uprzedzając pytania :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 526
Dołóż do tego bieganie i fat powinien schodzić, albo działaj na zasadzie 1 msc treningu massowego a kolejny na rzeźbę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
powiem Ci że dość mało ważysz... dlatego nie wiem czy dobrym wyjsciem jest dalsze zbijanie wagi.

Często przy takich gabarytach jak zaczniesz nabierać masy mięśniowej i będziesz pilnował diety to mozesz spodziewać się również jakiegoś spadku poziomu tkanki tłuszczowej.
A usilne jechanie na ujemnym bilansie kalorycznym może prowadzić do spowolnienia tempa metablizmuy co może uniemozliwić spalanie resztek tluszczu.

Proponuję abyś wkleił swoje zdjęcie i sylwetkę do której dążysz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3301
To są zdjęcia:










Zaraz druga część :)

Generalnie chodzi mi o to, aby zlikwidować boczki i zrzucić jak najwięcej lipo, które jest masakryczne u mnie, mimo że staram się z nim walczyć :(
Od lipca ubiegłego roku zrzucam wagę, zszedłem do 64kg [zrzuciłem 20kg], teraz nabrałem 3kg.
Chciałbym zlikwidować boczki i lipo. Nie mam określonej sylwetki, do której dążę - chciałbym zlikwidować ww. mankamenty i mieć, chociaż odrobinę, kratki i dobrze zrobioną klatkę. Generalnie - harmonijna sylwetka :) Domyślam się, że czeka mnie dalsza ogromna praca, dlatego zwracam się do Was o wskazówki.

P.S.
Futro - ubiegam apele o jego zgolenie Byłem u kosmetologa, który mi profesjonalnie wszystko wydepilował - dostałem 3 dni później zapalenia całej powierzchni naruszonej skóry, 2 tygodnie antybiotyków i jakieś płyny i maści :( Póki co, niestety, odpada ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3301
Dziwnie się wkleiły zdjęcia, przepraszam :(
Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję!

Druga część:














Zmieniony przez - Khalis w dniu 2010-06-14 22:14:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3301
Up! :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3301
Czy ktoś może pomóc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1977 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9455
Nie widzę tu za wiele do redukowania. Proponuje iść za radą Sir Lukasza. Pilnuj diety i trenuj a te niewielki ilości tkanki tłuszczowej znikną.
A co do treningu to proponuje w wersji B wykonywać front przysiady w przeciwieństwie do klasycznych mocniej angażują czworogłowe ud a funkcje stabilizatora pełnia mięśnie brzucha wobec czego możesz bez problemu wykonywać na tej sesji MC 5x5 bez ryzyka przetrenowania.

Nekrosadystycznyturbosperminator

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3301
Freed85, dzięki za odpowiedź! Chciałem przyznać Ci soga, ale chyba nie mogę :(

Zatem powinienem przejść na dietę typowo na masę, tj. zwiększyć podaż ww? I przestać aerobować? :)
Boję się zalania fatem niestety, zwłaszcza przed wakacjami. Chciałem zrzucić nieco tłuszczu jeszcze, żeby móc spokojnie śmigać sobie po plaży, co z obecną sylwetką jest raczej niemożliwe :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
khalis odpowiem Ci jutro...

sory ale mam pewne problemy które zaprzątają mi głowę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3301
Podbijam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 119 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3301
Up! ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pare pytań na temat treningu

Następny temat

5x5 do oceny

WHEY premium