SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ektomorfik - jaka dieta gdy jestem ciągle najedzony ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2037

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 193
Witam,
czytam to forum od dłuższego. Znalazłem tu wiele ciekawych informacji, wieloma mogłem się posłużyć. Swoją przygodę z siłownią (mam w domu) zacząłem jakieś dwa lata temu, może nawet wcześniej. Chodziłem sumiennie przez blisko rok, miałem ustaloną dietę, wsuwałem gainera, potem kreatynę i aminokwasy. Siły przybyło mi wtedy naprawdę dużo czego nie mogłem powiedzieć o masie. Następnie byłem zmuszony przerwać siłownie z powodów zdrowotnych na ~ 8 miesięcy, także wróciłem do punktu wyjścia, zaczynam tak naprawdę od początku.

Wiadomo, że jedną z najważniejszych rzeczy jest dobra dieta, mój problem polega na tym, że nie potrafię się do żadnej praktycznie dostosować. Dlaczego? Ano dlatego.
1) Wstaje rano i nie potrafię nic zjeść, przez całe życie jak jem śniadanie to mam wrażenie jakbym wióry jadł. Dlatego obecnie jem tylko jogurt + banan czy inny owoc, który potrafię zjeść.
2) Obiad też jest problemem bo mimo, że jestem głodny, parę łyków i już jestem najedzony.
3) Kolacja podobnie jak obiad.

Są dni kiedy potrafię wsuwać jak dziki, najczęściej jednak wmuszam w siebie jedzenie. Tak czy siak, ile bym nie jadł zawsze ważę w okolicach 56kg a mam 172 wzrostu. W jednym z artykułów ktoś napisał, że idealnie by było zjadać 70kcal na kilogram ciała. Dla mnie to wychodzi prawie 4000kcal dziennie, strasznie bym tak chciał jeść, próbowałem, ale fizycznie nie mogę po prostu. Nie stosowałem do tej pory żadnych specyfików na apetyt, ale poważnie się nad tym zastanawiam po przeczytaniu: https://www.sfd.pl/Na_apetyt-t91094.html

Chciałbym nabrać ciała, chodzę na siłownię 3x w tygodniu + basen, mam rozpisane fbw na 3dni. Jaką dietę powinien mieć ektoformik jak ja, czyli ciągle najedzony (więc nie mogę mieć góry kartofli itp bo zwyczajnie nie wmuszę tego), by nie spędzać całego dnia w kuchni bo nie mam na to czasu.

Czytałem dużo tematów o ektomorfikach, ale niestety nie znalazłem rozwiązania problemu... Gdyby ktoś z Was mógł poratować to byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam, Adasi
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
zacznij od spozywania małych pokarmów a często nie wierzę że nie zjesz na śniadanie np. jogurtu naturalnego potem stopniowo będziesz zwięskszał posiłki trzeba ruszyć twój metabolizm bo jest zaburzony.

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 193
Tzn no właśnie tak próbuje robić, żeby w miare małe posiłki a często jeść. O co chodzi z tym nie wierze ? Przecież napisałem, że dlatego wsuwam jogurt + banana :)
Jest jakiś sposób na podwyższenie apetytu, a wlaściwie na to by nie odczuwać, że jest się najedzonym ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
możesz spróbować apetizer
1

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o pomoc - tłuszcze....

Następny temat

Odchudzanie, rzeźba

WHEY premium