SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Drążek w 15 10 5

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2324

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8409
Ok jeszcze takie pytanie odnośnie chwytów...ciągle robić podchwytem czy zmieniać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
nie musisz robić ciągle tak samo- najlepiej byłoby do karku lecz do tego nie nadaje się zwykły drążek.

druga w kolejności wersja to do klatki- nachwytem

trzecia- szczególnie gdy jeszcze sił nie tak wiele- neutralnym lub podchwytem, szerokość nieco większa niżli szer. barków

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2012-07-12 17:08:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8409
czyli może być, że jeden trening robię 4 serie nachwytem, a następny trening 4 serie podchwytem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
nigdzie tego nie napisałem- przez pewien okres -dłuższy- conajmniej kilkutygodniowy wykonuj wersję, którą bedziesz mógł wykonac jak najbardziej prawidłowo; narazie przede wszystkim tym kryterium się kieruj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8409
wszystko rozumiem, dzięki piękne za wytłumaczenie :)
Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje..akurat jestem w 5 tyg tego planu i powoli zbliżam się do maksów. Waga ciągle idzie do przodu, ostatni miesiąc to 2-3 kg (waga z rana to 88kg), jednak nie ma żadnych różnic w wymiarach, właściwie to od wagi 83kg nie widzę jakiejś różnicy, a ostatnio zwiększyłem ilość spożywanego białka i wychodzi tak żę w dni nietreningowe dostarczam ok 160, a w treningowe ok 200g.
Masz może pojęcie o co chodzi?

Wydaje mi się, że może intensywność jest niska w tym programie, jednak zależy mi na progresie siłowym i nie wiem jak to pogodzić, by też zwiększać obwody.
Dla porównania podam przykład: na ostatnim cyklu mono, który trwał 5 tyg zrobiłem ze 3kg masy, obwody w klatce +2-3cm, ramię 1cm,a teraz mimo zwiększenia kalorii nic nie drgnęło oprócz wagi...
Planuję też zacząć od poniedziałku cykl na jabłczanie, minęło 5 tyg przerwy od ostatniego cyklu. Myślisz, że to dobry pomysł?

Ps: przepraszam z góry za tyle pytań naraz..

Zmieniony przez - FoxXyx w dniu 2012-07-13 20:51:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
no ale jesli waga wzrasta to jakieś obwody też muszą -może też poprawiać się jakość mięśni- i oby nie wzrastały też , czy tylko te w miejscach niepotrzebnych, musisz pewnie wykonac wszytkie ważniejsze pomiary; także brzuch, biodra, uda itd...

kreatynę możesz wrzucić

jest jeszcze pytanie czy wymiary z poprzedniego cyklu pozostały bez zmian- na minus- bo czasami kreatyna może je zafałszowywać niejako i po cyklu może troszeczku spadać z obwodów/wagi

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2012-07-14 16:51:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8409
nie no, nie mierzę tylko ramienia ;), w brzuchu się zwiększyło nieco...tylko zastanawiam się np dlaczego nie rosną plecy, ramiona?
Na poprzednim cyklu wymiary lekko w górę i zostały, ale jakoś szału z przyrostami nie było, spodziewałem się nieco więcej. Teraz spróbuję na jabłczanie czy będzie różnica, poprawiłem tez technikę wyciskania ( byłem słaby w tym ćwiczeniu i czułem w dużej mierze tricepsy ) i mam nadzieję, że też ruszy.
Ogólnie startowałem z 60kg przy wzroście 186, teraz 88kg, jednak zawsze było coś widać po przybraniu kilku kg.

Zmieniony przez - FoxXyx w dniu 2012-07-14 18:24:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
pamietaj więc, że masa mięśniowa -jej budowanie- to proces długotwały i dość powolny właściwie.

a jeżeli zwiększa się obwód brzucha to zrewiduj nieco dietę

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2012-07-15 17:02:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8409
oczywiście. Ostatnie pytanko..gdzie można tutaj dodać francuza, pompki?
1. Push press
2. MC
3. Podciąganie na drążku
4. Wyc częściowe do czubka głowy
5. Wyc wąsko:
6. Unoszenia na boki


1. Rwanie
2. Wyciskanie
3. Przysiad
4. Uginanie ramion
5. Wiosło

Zmieniony przez - FoxXyx w dniu 2012-07-15 23:10:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
wiosłowanie przesuń -nawet przed wyciskanie, a francuza wrzuć po uginaniu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań do znawców tematu

Następny temat

Mięsień poprzeczny brzucha - jakie ćwiczenia ?

WHEY premium