SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dostępność BAS-3 dla cywili ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10445

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 143
Witam.
Czy system BAS 3 jest dostępny dla zwykłego szarego człowieczka ( niemundurowego )?
Słyszałem wiele na temat tego system i jestem zainteresowany poznaniem go , ale nie wiem czy jest to możliwe dla osoby takiej jak ja .Czy ktoś mający wiedzę na ten temat mógłby mi rozjaśnić kwestie które poruszyłem ?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za ewentualne zaangażowanie w dyskusje?

Zmieniony przez - slash26319 w dniu 2009-08-07 17:39:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
to trudno dostępny system,tak o dla
"człowieka z ulicy" raczej nieosiągalny

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 143
Między innymi moje pytanie było sprowokowane wiedzą jaką nabyłem czytając książkę "Zawodowiec" , w której pojawił się ogólny zarys szkolenia sie w tym systemie , a także informacjami na stronie Centrum Szkolenia Specjalnego ( szkolenia dla menadzerów jakies eventy itd).Dlatego pomyślałem sobie że może po prostu można sobie za kase wykupic u nich jakies szkolenie z zakresu walki wrecz.
A może w wawie jest jakiś instruktor zajmujacy sie szkoleniem w tej okolicy .

Zapraszam do dyskusji .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
Instruktor BAS-3? Raczej wątpie. Pan Bryl stara się by z BAS-3 nie zrobiła się kolejna krav maga...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 143
A co myślisz o tym żeby spróbować uderzyc od strony tych eventów dla firm ?
Może to byłby jakiś punkt zaczepienia.Prawdę mówiąc nie chodzi mi tak bardzo o sprawy techniki , ale bardziej o strone psychiczna i ten cały element próby . Poza tym szukam czegoś co nie bedzie kolejną chałturą jakichś samozwańców tylko konkretnym przeżyciem ( droga samuraja itd), z dodatkowym motywem Mistrza jakim w moim wyobrażeniu jest dr.Andrzej Bryl ( a o co w dzisiejszym rynku sztuk walki za***.... trudno).

Zmieniony przez - slash26319 w dniu 2009-08-07 21:10:26
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 675 Napisanych postów 6770 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66738
BAS 3 nie jest i nigdy nie był używany w formacjach mundurowych ,mjr.Kups bezskutecznie próbował wdrożyć jego pochodną czyli C56.
Co do samego BAS3 to jest on wykorzystywany przez jedną z firm ochroniarskich "namaszczona" przez dr Bryla

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
"tylko konkretnym przeżyciem ( droga samuraja itd), z dodatkowym motywem Mistrza jakim w moim wyobrażeniu jest dr.Andrzej Bryl ( a o co w dzisiejszym rynku sztuk walki za***.... trudno). "

Dorośnij kolego, poczytaj wypowiedzi ludzi na temat BAS-3.
Woli scisłości nic nie mam do p.Bryla, ani do BAS-3. Mam nadzieje że kiedyś będę miał okazje zobaczyć albo nawet uczestniczyć w takim szkoleniu. Ale wpierw odsiej bajki od prawdy. Nim zaczniesz szukać "drogi samuraja" i swojego "mistrza".

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Usunięty przez QUEBLO za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 143
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
"Widzę że na c56 nie uczą tylko widowiskowych sztuczek"

Nigdy takich nie widziałem na C56 i raczej nie zobaczę(taki system, zero fajerwerków:/)

"ale tez jak sprowokowac kogos aroganckimi (puchatymi) wypowiedziami"

Nie chce nikogo prowokować, dlatego sprostowałem. I widać muszę sprostować jeszcze raz abyś w pełni zrozumiał o co mi chodziło i nie czuł się urażonym ;)
Chcesz to szukaj drogi samuraja i mistrza jest to ciekawe, ale jak już go będzie szukać to dowiedz się jak najwięcej o tym mistrzu. Bo może się okazać że nie jest z niego wcale taki super koleś.

"Jeżeli uwazasz ze moja wypowiedzi jest na tyle "niedojrzała " "

Twoja wiedza na temat BAS-3 to tylko książka. Poza tym sam napisałeś że jesteś zafascynowany osobą p.Bryla.
To sprawia że jesteś nie obiektywny w swoich wypowiedziach. Dlatego poleciłem ci abyś dowiedział się więcej na temat BAS-3 i Bryla.
Twoja reakcja to:
"mam ochote na odsianie ale ciebie"
"roganckimi (puchatymi) wypowiedziami"
"swoich nadentych komentarzy"
"Chetnie przedyskutuje to z tobą osobiście. "

Uważasz że to są dojrzałe wypowiedzi?

Przyhamuj, bo nikt cię nie obraził, a pienisz się jak byś miał 14 lat i nie potrafił normalnie porozmawiać.

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 143
Ok. Akceptuje twoje stanowisko, rzeczywiście dalem odpowiedz "pod wpływem chwili" i po jakis czasie doszedlem do wniosku ze bylo to zupelnie niepotrzebne ( nawet napisalem do modów zeby skasowali ten post).Uważam tez ze jednak twoja pierwsza wypowiedz tez nie byla specjalnie dyplomatyczna i pewnie dla tego na poczatku zostala przeze mnie nieopatrznie zrozumiana.

Co do spraw typu "droga samuraia" nie mialem na mysli gadki typu film z tomem cruisem czy filmy kurosawy .Po prostu uważam że sztuki walki powinny byc budowane nie tylko na miesniach i technikach ale tez na ideologi albo jakies fiolozofi ,bo bez tego bardzo latwo o popelnienie powznych bledów ( sam jestem tego przykladem).


Pozdrawiam i dziekuje za udział w rozmowie.
Życze wszystkiego dobrego.

Zmieniony przez - slash26319 w dniu 2009-08-09 16:57:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
BAS 3 jest dostępny dla cywili,ale wybranych ,nie jest w żadnej służbe oficjalnie wprowadzony,choć jego elementy przerabiało AT z Wrocławia,ale dlatego że jeden ze szkoleniowców z AT Wrocław,to człowiek ze stajni pana Bryla.Ciężko wniknąc w hermetyczne środowisko pana Bryla,więc trudno uczyć się BAS 3.Jego elementy można podobno nauczyć się w European Security Academy-firmie szkoleniowej powiązanej z A.Brylem.

Co do filozofii w sztukach walki,to zbędny balast,poza tym Polska to nie Japonia i nie mozna przenieść na nasz grunt tamtejszej tradycji,oraz całej tamtejszej kultury.Od świadomego ukierunkowywania i wpajania zasad i zachowań są rodzice,a nie jakiś pan,którego widuje się 3-4 razy w tygodniu po 1,5-2 godziny.On moze tylko skorygować pewien szkielet zachowań wyniesiony z domu.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

muay thai pierwszy trening

Następny temat

Czy w straży więziennej uczą walki

WHEY premium