SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dobry suplement wapna

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1398

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 15 Wiek 42 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3943
Mam niestety stwierdzoną osteopenię która z czasem zmieni się na pewno w osteoporozę. Kwestia czasu. Lekarz zalecił mi przyjmowanie D3 w ilości 2000 jednostek. Z tego co wiem (wyczytałem) to najlepiej brać D3 z K2 MK7. Prawda? Pozostaje mi jeszcze wybranie suplementacji wapnia. Jako ze mam nietolerancję laktozy dość mocno ograniczyłem produkty mleczne. Oczywiście jakaś ilość wapnia z samego jedzenia trafia do organizmu ale na pewno w moim przypadku jest to za mała ilość. Lekarz zaleca dziennie brać do 1g wapnia (łącznie z posiłkami i suplementacją). Na razie szukam dobrego źródła wapna.Co polecacie? Jakieś Chelaty czy lepiej brać inna formę. Węglan wapnia podobno najlepszy nie jest w suplementacji i lepiej skupic się np. na cytrynianach wapnia. Jest jeszcze podobno coś takiego jak Hydroksyapatyt wapnia ale nie znalazłem za bardzo informacji w czym to można spotkać i kupić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 15242 Napisanych postów 64290 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 547455
Bardzo szeroki wybór:

https://www.sfd.pl/sklep/Witaminy__Zdrowie_i_kondycja-k117.html 

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 342
żółty ser i kefir w dużych ilościach i masz z głowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 15 Wiek 42 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3943
Tylko pisałem, że nie toleruje laktozy. Niby w tych produktach (tak samo jak w jogurtach) nie powinno być laktozy, w końcu bakterie powinny ją przetrawić, ale fakt jest taki, ze produkcja przemysłowa za szybko kończy produkcję i w wielu takich produktach laktoza nadal jest.Szklankę kefiru wypije, przy dwóch zaczynam już odczuwać problemy. by dodać sobie 1 g wapna musiałbym wypić litr. Nie da rady. Zółty ser może jest rozwiązaniem. To jakieś 130g sera do zjedzenia. Tylko czy to zdrowo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 2108 Napisanych postów 49780 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 492011
Jak wygląda u Ciebie całe odżywianie , miałeś robione podstawowe badania ? Ilość spożywanego Magnezu ?

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10933 Napisanych postów 118759 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1389545
gkeb mozna teraz sporo produktów znaleźć laktoze free
https://www.sfd.pl/sklep/Swanson_Calcium_Citrate_Plus_Magnesium-opis30301.html#wartosci

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 342
a ja bym jednak stawiał na naturalne składniki pokarmu, kefir kefirowi nie równy - warto poczytać etykiety a ser żółty typu gouda czy parmezan na brokuły gotowane zetrzyj i w mig 1g dziennie Ci wyjdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
BPL-G
Jak wygląda u Ciebie całe odżywianie , miałeś robione podstawowe badania ? Ilość spożywanego Magnezu ?

O jakie badania pytasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 2108 Napisanych postów 49780 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 492011
gkeb
BPL-G

O jakie badania pytasz?

morofologia , np. jonogram

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co to może być ?

WPC