SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 77kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15229

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7771
Jeśli redukcja to jak powinna wyglądac moja dieta?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1122 Napisanych postów 3775 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68432
Musisz zacząć od zapotrzebowania:
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html

Następnie daj jakieś 170g białka, 80-90g tłuszczu i reszta węgli, tak by wyszła w sumie potrzebna ilość kalorii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7771
mario mario


WG wyliczeń moje TDEE to 3575
Moja dieta wygląda następująco.



Jeśli dobrze rozumiem to brakuje mi ok 900 kcal by dieta była zbilansowana. Chciałby jeść więcej, zwłaszcza produktów węglowodanowych, np. makaron, ale jest ciężko. Jeśli już to jem to cały dzień chodze pełny.
Prosze o wskazówki co robić, poprawić, na czy się skupić


Zmieniony przez - mario mario w dniu 2016-09-29 23:50:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1122 Napisanych postów 3775 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68432
Sorry, gdzieś mi umknęło, że przecież pisałeś. Sporo tego wyszło, ale dajmy na to, że dobrze.
Odejmujesz 300-400kcal , a reszta jak napisałam.
SW to ciężkie treningi?...
Jeśli tak - 5 treningów tygodniowo, to sporo. Moim zdaniem przynajmniej o 1 za dużo, bo nie nadążysz z regeneracją i może Ci przez to wywalić kortyzol, przez co zamiast chudnąć, się tyje...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7771
3 x w tygodniu mam treningi siłowe trwające po ok 60 minut.
2 x w tygodniu mam treningi SW trwające po ok 70 minut ale są to bardziej ćwiczenia wytzrymałościowe lub kardio wg mnie.
Czy dużo? Chyba każdy kto trenuje jakieś Sw trenuje też i siłownie a ćwiczyć siłownie mniej niż 3 x w tygodniu chyba też by nie było sensu


Zmieniony przez - mario mario w dniu 2016-09-30 22:37:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1122 Napisanych postów 3775 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68432
"3x w tygodniu siłownia - FBW, 2 x tydzień SW " - chodzi mi o te SW (sztuki walki, rozumiem) - czy to mocno wyczerpująca aktywność, bo tak podejrzewam? Na redukcji stresujemy organizm małą podażą kalorii, więc wysiłek (ogółem) nie może być zbyt wielki, aby nie namieszać w hormonach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1122 Napisanych postów 3775 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68432
W międzyczasie edytowałeś, już rozumiem. Możesz zostawić, jak jest, ale bądź czujny na objawy przyrastania tłuszczu wokół pasa, zamiast ubywania. Mierz się regularnie centymetrem w pasie i oceniaj brzuch wizualnie.


Zmieniony przez - M-ka w dniu 2016-09-30 22:45:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7771
Jak rozumiem takie zestawienie posiłokowo-kaloryczne jest OK i nic nie zmieniać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1122 Napisanych postów 3775 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68432
3 posiłek - mało tłuszczu. Każdy posiłek powinien być zbilansowany, tzn. B+W+T, ale T więcej w posiłku, niż śladowa ilość.
Za dużo produktów zbożowych - dominuje chleb i makaron. Masz też inne źródła węgli (ziemniaki, kasze), urozmaicaj.
Mięsa - urozmaicaj, nie musisz jeść cały dzień kury. A jeśli się zdarzy - na drugi dzień odmiana, np. wieprzowina.
Warzyw i owoców mało, mało urozmaicone - 500-700g wrzuć, różnych, różnokolorowych. Liczysz tylko te bardziej kaloryczne (korzeniowe, strączki, ziemniaki) lub niskokaloryczne w większej ilości na raz.
Suszone owoce mogą być, ale bazuj na świeżych.
Staraj się do każdego posiłku wrzucić cośkolwiek z warzyw i owoców.
Mleko lepsze tłustsze - 2 lub 3,2%.
Zamiast serka wiejskiego lepiej jeść twaróg, ale da się przeżyć.
Brakuje źródeł omega3 - ryby, olej lniany, orzechy włoskie...

http://potreningu.pl/articles/3681/kwasy-omega-3-i-omega-6--bo-licza-sie-proporcje

No i zmień makro, tak jak pisałam wcześniej - więcej białka, tłuszczu...
Ilość posiłków - jak Ci wygodnie. 3-5 najlepiej. Potreningowy ma być bogaty w białko, trochę węgli i mała ilość tłuszczu ; przedtreningowy - taki duzy, byś miał siłę na trening.

Możesz poprawić i wrzucić jeszcze raz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1122 Napisanych postów 3775 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68432
Jasny chleb najlepiej wywalić, to puste kalorie, wata. Najlepszy pełnoziarnisty, na zakwasie, bez zbędnej "chemii"...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Płatki owsiane

Następny temat

Badania przed redukcją

WHEY premium