SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 77kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15264

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68521
Wydaje mi się, że ta dieta jest dobra - białka wystarczy (nawet możesz dawać ciut mniej). Co do zwiększania kcal z W lub T - ja bym to robiła raczej proporcjonalnie, ale teorie na ten temat są różne... Dopóki dajesz radę przejść większe porcje możesz dodawać i W i T, a gdyby był problem ze "zmieszczeniem" jedzenia czy trawieniem jego większych ilości - możesz się skupić tylko na tłuszczu, jako że jest objętościowo mniejszy od węgli, a dostarcza więcej energii. Pamiętaj o źródłach omega 3 z ryb i ALA z roślin (zaznaczam na wszelki wypadek). Ja bym dała też tłustsze mleko, 2% min.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7771
Zmodyfikowałem diete, która wdrażam od jutra. Prosze o ocene makro. Obciąlem troche białka. Czy to wystarczy czy jeszcze białko obcinać? Mam założenie, że jak nie będzie przyrostów masy to planuje zwiększac ww czyli ryż w shakach i makaron w obiedzie. Niestety i ryz i makaron maja także w sobie białko, więc czy jak zwiększe porcje ryżu i makaronu to powinienem gdzieś uciąc białko,np. mięso w obiedzie lub wędline w śniadaniu i kolacji?

Czy wyznaczniekiem poprawności diety "masowej" moge uznać przyrosty siły na treningach i po dokładaniu ciężarów w poszczególnych ćwiczeniach? Czyli dopóki te przyrosty siły nie beda wyraźne to powinienem zwiększac węglowodany?

Swoja drogą mam jeszcze pytanie czy można mieszać mleko i wode bez obawy o rewolucje żoładkowe? Lubie mleko ale niektórzy odradzają jego spożycie, natomiast z mała ilościa mleka shaki sa bardzo gęste i bardziej nalezy się je jeść łyżka niz pić dlatego zastanawiam się czy można je rozrzedzić wodą lub ewentualnie w ogóle mleko w shakach zastąpić wodą




Zmieniony przez - mario mario w dniu 2017-03-01 23:46:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76043 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754908
Makroskładniki i rozpiska diety jest ok. Zamiast miodu polecam dać świeże owoce i ew. ksylitol. Do posiłków warzywa. Przecież mleko zawiera w dużym % wodę, więc jak najbardziej można mieszać.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68521
Co do wyznacznika "masy" - masa to masa - wzrost mięśni... A siła to co innego, choć częściowo jest to powiązane. Jedno i drugie powinno wzrastać wraz z progresją obciążeń w treningu siłowym, na masowej diecie...


Zmieniony przez - M-ka w dniu 2017-03-02 12:13:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7771
No własnie z owocami jest ten problem, że nie mają takiej mocy słodzącej co miód. Kiedys próbowalem ale żeby dało słodycz to musi ich być naprawde dużo, Jak może zauwazyłeś z pierwszego shaka wyrzuciłem WPC, które spełniało też forme slodzika no ale musiało zniknąć bo podwyższało białko. Kiedyś do tych shaków dawałem suszone daktyle, i było super tyle, że by było je czuć to należalo dać ok 50g. Miód to osłodzi juz 10-15g
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76043 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754908
Dlatego dodatkiem do nich może być erytrytol/ksylitol.

http://potreningu.pl/articles/1477/ksylitol-czyli-zdrowa-alternatywa-dla-cukru


Zmieniony przez - domer w dniu 2017-03-02 12:19:09

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1127 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68521
Owoce, pomimo tego, że są słodkie, nie są wrogiem szczupłej sylwetki, wręcz przeciwnie:
https://www.sfd.pl/Wpływ_owoców_na_redukcję_tkanki_tłuszczowej_-t1137721.html
http://180rekompozycja.pl/czy-w-czasie-odchudzania-minimalizacja-spozycia-owocow-jest-konieczna/ 
Artykuł o owocach na redu, ale w ogóle możemy ich jeść sporo, za wyjątkiem osób z pewnymi schorzeniami.








Zmieniony przez - M-ka w dniu 2017-03-02 12:27:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7771
Dzieje się rzecz dziwna. Jeszcze w piatek wazyłem ok 69 kg. W weekend miałem w domu mała uroczystość więc z tego względu dieta poszła troche na bok. Oba shaki o i sniadanie zgodnie z planem ale zamiast obiadu i kolacji były kapusta i flaki. Ilości standardowe. W sobote zjadłem 2 kawałki ciasta. Finał jest taki, ze w niedziele już wazyłem 71-72 kg. Teraz waże 71 kg a obwód w pasie skoczył do 86cm (+3cm). Co się dzieje??? Czy to jest możliwe??? 2 kg tłuszczu w 3-4 dni? Jak tak dalej pójdzie to w przysżłym tygodniu będe ważył 75kg a w następnym 80kg i cała redukcja będzie tylko wspomnieniem. Czy to jakiś efekt jojo? Kaloryka cały czas poniżej 3000kcal i docelowego poziomu bo jeszcze chciałem zwiększac węgle a tu taki skok wagi? W trakcie ćwiczeń nie zauważyłem przyrostu energii i siły.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76043 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754908
Nie jest to możliwe. Prawdopodobnie gdzieś były błędy pomiarowe. Na razie na pewno nic nie zwiększaj.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7771
Czy to może być jakiś pokarm zalegający w żoładku? Choć 2 kg i 3cm w pasie to sa ilości wykraczająca poza bład pomiarowy tak wagowy jaki obwodowy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Płatki owsiane

Następny temat

Badania przed redukcją

WHEY premium