SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na 0 lub ewentualną masę

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 769

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

14

Waga

39

Wzrost

165

Staż treningowy

Dopiero zaczynam

Obwód pasa

59

Obwód klatki piersiowej

74

Obwód uda

41

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Planuję 3x w tygodniu siłownię, w DNT jakieś ćwiczenia modelujące w domu

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Brak

Stan zdrowia

Dobry
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 22 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7
Witam.

Mam prośbę, czy moglibyście ocenić dietę, wprowadzić korekty, udzielić wskazówek?
Moim celem jak na razie jest doprowadzić do prawidłowego BMI ciała,a następnie zacząć masę.
Radzono mi żeby w bilans nie uwzględniać:
-warzyw (w tym koncentratu)
-kakao/cynamonu
-pestek dyni/słonecznika (daję jedną łyżkę, ok.10g)
-jogurtu(daję około 2 łyżki)


Mam także kilka pytań:
1. Czy liczyć tylko węglowodany strawne?
2. Jak poznać, że rośnie masa mięśniowa, a nie tłuszcz?
3. Czy jest jakaś granica b/t/w i kcal jednorazowo do posiłku?

Dziękuję

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 1794 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26435
Diety wygląda ok, możesz ew. dorzucić źródło omega-3 (bardziej jako opcjonalne, niż konieczne).
Ja na Twoim miejscu liczyłbym pestki, jogurt i niektóre warzywa (m.in. kukurydzę).
Jakie masz zapotrzebowanie?

1. Tak, nie licz 'kaloryczności' błonnika.
2. Najprościej - patrzysz w lustro. Możesz też obliczać poziom %BF (procentowy udział tłuszczu w masie ciała) metodą mierzenia fałdów.
3. Nie ma.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 22 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7
2100kcal dziennie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2440 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 16437
Przy jedzeniu arbuza spalamy więcej kalorii niż on sam posiada, m.in. procesem trawienia. Tak samo jest z pomidorami, ogórkiem itp. więc tego też nie licz ;P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 1794 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26435
Tylko, że przy wyliczaniu zapotrzebowania kcal zużyte na trawienie zalicza się do "TEF" - efekt termogeniczny pożywienia, który wlicza się do zapotrzebowania. :)
Myślę, że lepiej jest liczyć. Warzywa tylko te kaloryczne (kukurydza, groszek, strączkowe, itd).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Spalanie tłuszczu.

Następny temat

Trening nóg bez obciążeń

WHEY premium