SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1365

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 355
Napisałem sobie dietę i chcę byście ją sprawdzili ...
Chcę się wyrzeżbić, prócz samej diety, sporo też ćwiczę, energii mi wystarcza na tej diecie ale czy jest całkowicie dobra, to nie mam pojęcia, dlatego was doświadczonych bardziej proszę o ocenę
Ćwiczę już ponad 3 lata, posiadam sporo mięśnia, ale teraz chcę się wyrzeżbić na miazgę :)
Zapotrzebowanie kaloryczne:





W życiu do wszystkiego dochodzi się pomału, więc póki walczysz jesteś zwyciężcą.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4322 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 171818
Za duży deficyt.. Na pcozątek odejmij 300-400kcal od zapotrzebowania.
Masz zamiar codziennie bazować na wątróbce?

Zmieniony przez - SnicK w dniu 2014-09-07 13:05:58

http://www.sfd.pl/[BLOG]_SnicK__W_drodzę_po_wymarzoną_sylwetkę._-t1081650.html

"Pasja rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm daje jakość, jakoś to jest luksus"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 1794 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26435
Za dużo tej wątroby, a przez to za dużo witaminy A.
Brakuje omega-3.

Zbyt monotonne - wątroba ryż, wątroba ryż, wątroba ryż... brokuły oliwki, brokuły oliwki...
Tak monotonna dieta też może być szkodliwa.
Dodaj jakąś tłustą rybę, orzechy, więcej różnych warzyw, ryż zamień na kaszę/makaron/chleb pełnoziarnisty.
Wątrobę zamień na mięso.

J/w, za mało kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 355
Wątróbka posiada sporo witaminy A, ok. 17000 a dzienne zapotrzebowanie nie może przekroczyć 100000, więc 300g wątróbki nie jest za dużo.
Będę starać się wątróbkę zastąpić mięsem, jeśli tylko pieniądze pozwolą, ale sama wątróbka nie jest zła.
Pamiętam ktoś miał lub ma dalej tutaj dziennik treningowy i sam też codziennie jada wątróbkę, bo na nic innego go nie stać, a wygląda dobrze gościu

Zmieniony przez - Miotajacy w dniu 2014-09-07 20:06:18

W życiu do wszystkiego dochodzi się pomału, więc póki walczysz jesteś zwyciężcą.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4322 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 171818
W warzywach i jajkach Witamina A również występuje. Rób jak chcesz.... My Ci tylko mówimy co należałoby zmienić. Warzyw również jest mało.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_SnicK__W_drodzę_po_wymarzoną_sylwetkę._-t1081650.html

"Pasja rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm daje jakość, jakoś to jest luksus"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 1794 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26435
300g wątroby wieprzowej przekracza 35x zapotrzebowanie na witaminę A.
100g wątroby wieprzowej = 11960µg [według innego źródła 3090µg]
300g wątroby wieprzowej = 35880µg

Bezpieczna maksymalna dawka nie powodująca ryzyka efektów ubocznych [µg / dzień] dla 18-letniego mężczyzny: 2800µg
(według Dietary Reference Intakes ustalone przez National Academy of Sciences, Food and Nutrition Board, USA)

O ile 1-2 razy w tygodniu nie zaszkodzi, to możesz w dłuższym okresie nabawić się zatrucia przewlekłego.

Zmieniony przez - walker1707 w dniu 2014-09-07 20:45:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zabieg a ćwiczenia?

Następny temat

Siłownia czy odchudzanie?

WHEY premium