SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Diaz vs Gomi - No Contest

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3818

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Źródło: mmanews.com


NSAC zajęła się wczoraj zawieszeniami zawodników MMA: Joe Pearson, Kit Cope, and Nick Diaz.

20 stycznia 2007 roku po przegranej z Urijah Faber'em, Joe Pearson został poddany testowi i wykryto u niego Delta-9-THC, który jest aktywnym składnikiem marihuany. NSAC wczoraj zawiesiło Pearson'a na 6 miesięcy licząc od czasu jego walki i ukarało grzywną w wysokości 20% jego zarobku w tej walce. Pearson będzie zawieszony do 20 lipca 2007 roku. Grzywna wynosi 800 dolarów.
W oświadczeniu, które Pearson wygłosił do komisji, powiedział: "Jestem bardzo zawstydzony, to się nigdy więcej nie powtórzy. Nie robię tego zwykle, zrobiłem błąd, ale to nie jest moim nawykiem".

Kit Cope, który również walczył i przegrał 20 stycznia 2007 roku, również został przyłapany na dopingu. Wykryto u niego anabolik - Boldenone. Komisja porónała jego sprawę do sprawy Stephan'a Bonnar'a i zawiesiła go na 9 miesięcy, licząc od daty jego walki i ukarała grzywną w wysokości 1/3 zarobku. Zawieszenie Cope skończy się 20 października 2007, a grzywna wynosi 1167 dolarów.

W oświadczeniu dla komisji, Cope nie próbował podważać rezultatu testu. Poinformował, że w grudniu 2005 roku przeszedł operację rekonstrukcji barku i otrzymał 30-40 zastrzyków jako część procesu rehabilitacji. Cope stwierdził, że Boldenone, mogło być zawarte w którymś z tych zastrzyków, ale nie było jego celem "poprawienie rezultatów".

U Nicka Diaza również wykryto Delta-9-THC. Komisja zawiesiła go na 6 miesięcy, licząc od dnia walki, (kończy się 24 sierpnia 2007) i ukarała grzywną 3tys. dolarów (20% zarobku).

Zawieszenie Diaz'a potrwa sześć miesięcy, ale Diaz już odbywał jedno zawieszenie z powodów medycznych - miał złamaną kość oczodołu ? (orbital bone), więc nie wydłuży to jego zawieszenia.
Dodatkowo wynik walki z Gomim został zmieniony na No Contest.

Widocznie komisja uznała, że poziom substancji, jaki został wykryty u Diaz'a, czyli 175 został uznany za mający duży wpływ na wynik walki. Dr. Tony Alamo, członek komisji, powiedział, że poziom 15 jest uznawany za wynik pozytywny, ale NSAC ma ustalony ten poziom wyżej, na 50, więc są pewni, że jeśli jakiś wynik w Newadzie zostanie uznany za pozytywny, to jest na prawdę pozytywny.
Alamo powiedział również: "Diaz miał poziom 175, to niebywała sytuacja, byłem wtedy na tej walce i wydaje mi się, że byłeś odurzony i ... to spowodowało, że byłeś nieczuły na ból. Czy to pomogło ci w wygranej? Myślę, że tak".

W oświadczeniu dla komisji, Diaz powiedział: "Podczas walki nie byłem pod wpływem. Nie używam narkotyków, to była jednorazowa sprawa. Pozytywny wynik testu jest dla mnie bardzo zawstydzający".

Dodatkowo prosił o łagodny wymiar kary, co umotywował tym, że jest głównym żywicielem rodziny.

Przed zakończeniem kary wszyscy zawodnicy muszą pozytywnie przejść test na obecność zakazanych substancji.

Memento mori

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2097 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10222
"NSAC wczoraj zawiesiło Pearson'a na 6 miesięcy licząc od czasu jego walki i ukarało grzywną w wysokości 20% jego zarobku w tej walce. Pearson będzie zawieszony do 20 lipca 2007 roku. Grzywna wynosi 800 dolarów. "

ale kasa o moj boze

...::::: WE ARE ALL ONE :::::...

http://coolflashgames.free.fr/swf/flightofthehamsters.swf
GRA KTORA NISZCZY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 815 Wiek 48 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 8488
Wiesz, dla niego pewnie gorsze jest to zawieszenie i to, że będie musiał się przebadać za pół roku

Memento mori

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2097 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10222
wiesz nie wiem czy za taka kase przezyje i 2 dni

wiec nie wybiegajmy do przodu o pol roku

Zmieniony przez - andreazz w dniu 2007-04-11 01:03:29

...::::: WE ARE ALL ONE :::::...

http://coolflashgames.free.fr/swf/flightofthehamsters.swf
GRA KTORA NISZCZY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Za 800 dolcow w stanach mozna mieszkanie oplacic(nore bo nore) i wyzyc przez miesiac.

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
Diaz wygrał bo się upalił
wiedziałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 688 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12887
Raczej nie zjaral sie przed walka, bo mialby trudnosci ze skupieniem sie, koncentracja i generalnie mogloby mu sie wydawac, ze Gomi to Goliat a on jest Dawidem lub cos w ten desen. Prawdopodobnie zaszalal gdzies na imprezie dzien lub dwa wczesniej, ale zeby dokladnie stwierdzic to trzebaby zapytac kogos kto zna sie na toksykologii, tak jak napisalem na drugim forum Normy sa pewnie ostro zanizone

-|||---sporo---|||-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Wg mnie palił przed walką. Działa to w pewnym stopniu przeciwbólowo i relaksuje.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 371 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4804
juz myslalem ze poszlo w zapomnienie ze ma byc no contest. I dobrze, teraz tylko niech Gomi da czadu bo napewno zostanie zestawiony ponownie z Diazem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
Raczej nie zjaral sie przed walka, bo mialby trudnosci ze skupieniem sie, koncentracja i generalnie mogloby mu sie wydawac, ze Gomi to Goliat a on jest Dawidem lub cos w ten desen. Prawdopodobnie zaszalal gdzies na imprezie dzien lub dwa wczesniej

ten mój wcześniejszy post to był żart.
mógł nawet miesiąc wcześniej zapalić a i tak mogli wykryć.

Wg mnie palił przed walką. Działa to w pewnym stopniu przeciwbólowo i relaksuje.

oj wątpie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 154 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 918
Wie to tylko Nick Diaz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozmowa na GG z ekspertem od Sportów Walki

Następny temat

Zawody MMA w najblizszym czasie

WHEY premium