SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dawno temu..

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3312

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 240 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12135
Witam
Mam pytanie czy ktoś z Was wie może jak wyglądały kiedyś pojedynki mięzystylowe np.tradycyjnego jiu jitsu z karate.Słyszałem że gdy powstawało karate na Okinawie to zawodnicy jiu jitsu dostawali baty,ale nie wiem czy to prawda.Ciekawi mnie też to że obecnie zarzuca się karate wiele niedociągnięć np.brak gardy jak więc karate funkcjonowało kiedyś w realnej walce.A czy ma może ktoś informacje na temat konfrontacji Aikidoków z innymi stylami chodzi mi o czasy gdy jeszcze Ueshiba żył.Podobno on sam jak i jego uczniowie dość często mieli różne pojedynki.Wiem że ten temat bardziej pasuje do działu style tradycyjne ale liczę że znajdą się osoby chętne udzielić mi odpowiedzi lub wyprowadzić z błędu.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak.Powinniśmy także pamiętać,że zalezy to także od wojownika.Jego charakteru,ducha bojowego i ogólnie cech motorycznych. Sztuka walki daję mu tylko narzedzie,którym ma się on posłużyc w walce.A to w jakim stopniu to wykorzysta zalezy tylko od niego.
Uważam,że tak do końca nie można mówić o wyższości jednego stylu nad drugim.Wszystkie sztuki walki wzajemnie się uzupełniają i z każdej możemy wynieść coś wartościowego.Zgłębianie sztuk walki jest jak zdobywanie wiedzy.Nie ma złej wiedzy.Są rzeczy mniej lub bardziej przydatne,ale naszym zadaniem jest właśnie wyłuskać te najbardziej skuteczne tak,aby służyły one naszym celom.Uważam,że nie ma sztywnych reguł ,a wszechstronność jest najlepszą cechą prawdziwego wojownika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Widziałem kiedyś filmik z masterem Aikido, ale wolę tego nie komentować

Doradca w działach: Mieszane sztuki walki - MMA i Style tradycyjne
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Aikido Usheiby a obecne aikido i jego obenca metodyka to praktycznie dwa rozne style. Sam Usheiba na lozu smierci stwierdzil ze zaden z jego uczniow nawet w 1% nie zrozumial i nie umie zastosowac aikido. Wiec czemoz sie dziwic.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Polecam jego biografie.
Nie dajce sie zwiezc - kiedys aikido bylo inne.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przepraszam,że się wtrącam.Bardzo mnie ten temat zainteresował...możecie po krótce wyjaśnić różnice w Aikido Usheiby,a obecnym podejściem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Hmmmm...jakby to powiedziec poniewarz expertem w aikido nie jestem, ot jakis czas to trenowalem za mlodu ,ale mam dobrego znajomego 3 dan aikido. On mi duzo opowiadal. Hmmm - kwestia lezy w innej metodyce treningu i w innym podjesciu do ruchow po sferze (kto trenowal ten wie co to). Jak wygladalo aikido wczesniej ,tak i wygladalo - fakt ze teraz jest inne - bylo,minelo,druga taka gwiazda puki co sie nie narodzila.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szkoda.Bo Aikido mimo wszystko to przede wszystkim sztuka i podejście duchowe jest tu bardzo ważne.Sam nie ćwiczę Aikido,ale mam szacunek dla założyciela.Niestety w obecnych czasach jest dużo ludzi,co się chcą nauczyć szybko lać,aby odegrać się na znajomych.To wielka krzywda dla sztuk walki,bo zmiarza to w złym kierunku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3917
Znaczy się kiedyś sfera wyglądała inaczej? Nie bardzo rozumiem o co chodzi.
To co mówił Ueschiba o niezrozumieniu idei Aikido przez jego uczniów miałobardziej odniesienie do sfery duchowej, a nie fizycznej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 311 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8100
A propo walki jujitsu vs karate to dużo zależało od szkoły w jakiej jj trenował. Wiadomo że jeśli do walki stawał wojownik z jj specjalizujący się w mieczu, lub innej broni a walka miała być wręcz no to logiczne że karateka ma większe szanse. W fudalnej Japonii szermierka była w większości szkół JJ podstawą. Techniki z aikido (miękkie) także były w JJ i wiele szkół JJ naucza podstawowych technik z aikido. Osobiście myśle że wyniki walk pomiędzy karate a jujitsu nie były jednostronne i napewno raz wygrywali ci raz ci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 240 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12135
Podobno jiu jitsu , zawdzięcza karate większą ilość uderzeń i kopnięć co musiało nastąpić aby przystosować się do konfrontacji z karatekami.
Słyszeliście może o walce Ueshiby z mistrzem Kendo,ponoć nie mógł trawić Dziadka mieczem.Jeśi tak to Ueshiba musiał być naprawdę niesamowity.Mam znajomego który chodzi na Iaido i z tego co mi mówił to nie widziałby szansy na podejście do kogoś kto ma w ręku katanę i umie się nią posługiwać.Przepraszam za niezbyt poprawną gramatycznie formę tego postu ale jestem właśnie po treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 311 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8100
Niektóre ze szkół jujitsu specjalizowały się w ręcz, ale to tak na marginesie, bo nie chce wywoływać kłótni na temat wyższości jujitsu nad karate albo na odwrót.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

STRONY Z FILMIKAMI...

Następny temat

Otwarty Turniej Full Contact Ju-jutsu w Bytomiu

WHEY premium