SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy istnieje pojęcie "drobnokoscistość"? Jak wzmocnic kosci...

temat działu:

Trening w domu

Ilość wyświetleń tematu: 10674

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest jakieś alternatywne ćwiczenie na mięśnie klatki nie licząc pompek na poręczach? Poważnie - nie mam możliwości wykonania tego ćwiczenia - główkowałem od dawna (bo "przyjemne" ćwiczenie) gdzie zorganizować takie miejsce - nie ma szans. Z ciężarów dysponuję dwoma gównianymi sztangielkami (jedynie po trzy kilo) i własnym (65 kilo żywego chłopa...) ciałem.

Na marginesie - pomysł na netowe forum w dziedzinie porad odnośnie kształtowania sylwetki jest idealny, bo mało kto nie wstydzi się (na początku) zadawać takich pytań "na żywo"...


Nowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Mam chude odnoza - jak rozbudowac mase, a raczej wytrzymalosc kosci, (nie miesni),tak by uniknac w przyszlosci problemow (kontuzji?) z rosnaca dysproporcja miedzy wytrzymaloscia kosci a masa miesniowa?

JESLI CWICZYSZ W SPOSOB NATURALNY, MASA MIESNIOWA NIE BEDZIE NIGDY PRZED WYTRZYMALOSCIA KOSCI (NATURA O TO ZADBA-POMIJAM JEDNOSKI CHOROBOWE)
TRENING SILOY JEST NALEPSZA RZECZA JAKA MOZESZ ZROBIC DLA WLASNYCH KOSCI
JEDNAK TYPU BUDOWY KOSTNEJ NIE ZMIENISZ
JESLI MASZ DROBNE NADGARSKI (OKOLO 17 I MNIEJ TO MASZ UTRUDNIONE ZADANIA (NIE CHCE MOWIC NIEMOZLIWE W BUDOWANIU SPOREJ MASY MIESNIOWEJ-JESLI KTOS POWIE JAK MOZNA TO ZROBIC DOLOZE SKRYPTU PRZELICZAJACE OBWOD NADGARSTKA NA TZW SYLWETKE IDEALNA)

Pytanie natury praktycznej, bo slabe/chude kosci sa podatne na zlamania w wielu sytuacjach.

POMYSL ROWNIEZ O PORPAWNEJ DIECIE, CZYLI OGRANICZ DO MIN (0) WEGLOWODANY PRZETWORZONE (ZABIERAJA M.IN. MINERALY Z KOSCI)

GDY KTOS MA PYANIA PROSZE ZADAWAC JE PO KOLEI

Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Jest jakieś alternatywne ćwiczenie na mięśnie klatki nie licząc pompek na poręczach? Poważnie - nie mam możliwości wykonania tego ćwiczenia - główkowałem od dawna (bo "przyjemne" ćwiczenie) gdzie zorganizować takie miejsce - nie ma szans

A MYSLALES O CZYM TAKIM
DWA (MOCNE) KRZESLA Z OBCIAZENIEM NP W POSTACI KSIAZEK ??

Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dawno bym to zrobił. Krzeseł z oparciami nie mam (taborety). Nawet gdybym skombinował, za cholerę nie mam ich gdzie trzymać. Bardzo małe mieszkanko. Piwnice nawet są za małe, ale można to rozważyć.
Jeszcze jedno: Przy HST podstawą jest stopniowe zwiększanie ciężaru. Na siłowni nie ma problemu, ale jeśli sie ma tylko w domu dwie 3kg sztangielki - jak zastąpić zwiększenie np o 1kg przy tej samej liczbie powtórzeń?
Butelki po Coli są niewygodne, ołowiu nie ma gdzie topić.

Nowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Jeszcze jedno: Przy HST podstawą jest stopniowe zwiększanie ciężaru. Na siłowni nie ma problemu, ale jeśli sie ma tylko w domu dwie 3kg sztangielki - jak zastąpić zwiększenie np o 1kg przy tej samej liczbie powtórzeń?
Butelki po Coli są niewygodne, ołowiu nie ma gdzie topić.

HMM NIC NIE PRZYCHODZI MI DO GLOWY (POZA UZUPELNIENIEM WLASNEJ SILOWNI)

Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Też mam pytanko odnosnie HST czy jesli np wykonuje max 15 powtórzeń wyciskania na płaskiej 50kg to w pierwszym tygodniu robie 50 a w drugim zwiekszam np do 54 czy w pierwszym robie 46 tak by w drugim zrobić 50???
i wogle ile robić serii na każde cwiczenie i czy na każdą partię robic dwa czy jedno ćwiczenie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
czy jesli np wykonuje max 15 powtórzeń wyciskania na płaskiej 50kg to w pierwszym tygodniu robie 50 a w drugim zwiekszam np do 54 czy w pierwszym robie 46 tak by w drugim zrobić 50???

NIE INACZEJ SKORO W OSTATNIM TRENINGU DLA 15 ROBISZ 50 KG TO POPRZEDNIE BEDA WYGLADALY W SPOSOB NASTEPUJACY (W KOLEJNOSCI OD PIERWSZEGO)
37,5 40 42,5 45 47,5

i wogle ile robić serii na każde cwiczenie

TO ZALEZY ILE TEGO DO TEJ PORY WYKONYWALES

i czy na każdą partię robic dwa czy jedno ćwiczenie

TO ZALEZY OD CALEGO TRENINGU DLA WIEKSZYCH GRUP WYKONUJ OKOLO 2-3 SERII/CWICZEN

Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dotychczas nie robiłem HST tylko 4 cwiczenia po 4 serie na kazda partię więc to całkeim co innego.
Czyli z tego co napisałes rozumiem, że mam zwiększac obciążenie co kazdy trening czyli 3 razy w tygodniu a nie co tydzień, ale z drugiej strony jak bede robił 37 na klate to nawet tego nie poczuję:). W nastepnych tygodniach
jak bedzie 10 i 5 powt to rozumiem że tak samo mam robić? Dzieki za pomoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
dotychczas nie robiłem HST tylko 4 cwiczenia po 4 serie na kazda partię więc to całkeim co innego.

CZYLI LACZNIE 16 SERII W TYGODNIU NA DANA GRUPE MIENSIOWA, TERORETYCZNIE PODZIEL TO NA 3 I WYCHODZI 5 SERII W TRENINGU HST, ALE W MOIM ODCZUCIU POKI NIE JESTES ZAWODOWYM KULTURYSTOM WSPOMAGAJACYM SIE CHEMICZNIE NIE NALEZY TYLE ROBIC

Czyli z tego co napisałes rozumiem, że mam zwiększac obciążenie co kazdy trening czyli 3 razy w tygodniu a nie co tydzień

TAK DOKLADNIE Z TRENINGU NA TRENING !!

ale z drugiej strony jak bede robił 37 na klate to nawet tego nie poczuję:).

NIE MASZ TEGO CZUC TWOJE MIESNIE MAJA CZUC (PRZECZYTAJ PROSZE MIN ARTYKUL NA STRONIE GLOWNEJ O HST, I UWAGI W TYM DZIALE, ZANIM ZACZNIESZ CWICZYC HST
PAMIETAJ O MIN 9 DNIACH ZUPELNEJ PRZERWY W TRENINGU PRZED STARTEM HST

W nastepnych tygodniach
jak bedzie 10 i 5 powt to rozumiem że tak samo mam robić?

TAK DOKLADNIE
MASZ SPORO INFORMACJI W TYM DZIALE I POST O HST NA GORZE RZUĆ TEZ OKIEM

Pytaj gdy uslyszales za malo!!

Fakty, nie mity
'Alternatywna Droga'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki za odpowiedzi, masz soga:) hmm tylko jak ja wytrzymam 9 dni bez treningu:)??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masa w domu [ :) ]

Następny temat

Kompleks Sztangowy

WHEY premium