SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czerwona twarz zimą - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 317

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 133 dni Przeczytanych tematów 12
Dzień dobry

Od bardzo długiego czasu mam problem z czerwoną twarzą. Największy problem tak jak w tytule - pojawia się zimą, ale tak na dobrą sprawę wystarczy trochę chłodniejszy wiatr i od razu poliki robią mi się czerwone. U dermatologów byłem trzech, ale oni polecają mi albo redblocker który nie działa albo polecają jakieś laserowe operacje zamykania naczynek na policzkach albo w ogóle zbywając mnie mówiąc, że "taką mam urodę".

Czy ma ktoś z was jakieś rady w jaki sposób to ograniczyć? Polecicie jakieś maści, kremy które jakoś chronią skórę? Jak tak się dotykam po twarzy to jest to skóra sucha. Nie ukrywam, że jest to mój duży kompleks, bo nie mogę normalnie chodzić zimą po dworze tylko albo zawinięty szalikiem (od szyi, po brodę aż do oczu a i to wcale nie pomaga...), albo cały czerwony... O ile wieczorami na dworze tego aż tak nie widać, to wystarczy wejście ze spaceru do jakiegokolwiek pomieszczenia (dom, sklep, restauracja, cokolwiek) i dwa czerwone placki po bokach, które schodzą po kilkunastu minutach i to też nie w całości.

Stosuję od jakiegoś czasu na wieczory krem "La Roche-Posay, Toleriane Dermallergo" ale on w niczym nie pomaga. Stosowałem również wspomniany Red Blocker ale efektów również nie dał żadnych.

Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie, ale jestem mężczyzną.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234792
Witaj,
Czerwona twarz zimą może być spowodowana przez wiele czynników, takich jak:

- Wrażliwa skóra z tendencją do zaczerwienienia, która reaguje na gwałtowne zmiany temperatury, ostry wiatr i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach.
- Słabe, delikatne naczynka krwionośne, które naprzemiennie rozszerzają się i obkurczają pod wpływem zimna, co może doprowadzić do ich trwałego rozszerzania się i powstawania teleangiektazji
- Choroby skóry i stany zapalne, takie jak trądzik, atopowe zapalenie skóry, trądzik różowaty, które mogą powodować rumień, łuszczenie, świąd i podrażnienie.
- Uwarunkowania genetyczne i cera naczynkowa, która jest właściwością skóry występującą rodzinnie.

Niestety jezlei faktycznie taka jest Twoja natura i nic nie zostalo zdiagnozowane z tego o czym wpsominam powyzej, to ciezko bedzie tutaj cokolwiek zaradzić.
Znam w swoich kregach rowniez osoby ktore maja taka czerwona rumiana buzie. I nie jest to nadcisnienie, ani problem typowo skorny.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Niestety, ale ciężko tutaj będzie o jakieś sensowne porady. Od tego są lekarze specjaliści, w tym przypadku dermatolog. Skoro kilku nie pomogło, lub zasugerowali jakieś zabiegi, to być może warto jest je wykonać. Oczywiście o ile stać Ciebie na tego typu medycynę estetyczną. Zawsze też możesz wybrać się do innego lekarza, który może znajdzie jakieś rozwiązanie, lub też do gabinetu medycyny estetycznej. Obecnie jest dużo zabiegów w tym kierunku i specjaliści na pewno dobiorą coś akurat dla Ciebie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Tez to mam. NIc nie zrobisz.

1) takie ukrwienie twarzy
2) niska pigmentacja - pewnie masz bardzo bladą skore naturalnie. Im ciemniejsza karnacja tym to mniej widoczne.
3) cienka skóra

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 160533 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234792
niestety o ile to nie "problem" skorny, to pewnie defekt kosmetyczny, ktory pewnie mozna ogarnac jakims laserem, ktory takie naczynka nieco pozamyka jezlei sa w sposob nienaturalny nadaktywne. Jezlei dermatolog nie widzi tutaj preciwwskazan do konsultajci kosmetologiocznej to warto udac sie chocby na wizyte do proefesjonalnego zakladu i omowic kwestie wentualnych zabiegow. Bedziesz widzil czy da sie z tymmcos zrobic i jakie ewentualnie koszta cie czekaja takiej przyjemności. Byc moze jest to szansa na uzyskanie zadawalajacego efektu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Rzeczywiście, należy zgodzić się w znacznym stopniu z wypowiedzią kolegi powyżej. Blada skóra w dużej mierze determinować będzie różnego rodzaju zmiany na niej widoczne. Sam pamiętam, jak kiedyś miałem bardzo bladą skórę i w zasadzie każda ingerencja temperatury, czy też jakieś obtarcia powodowały znacznie zamiany i zaczerwienienia. Obecnie, gdy człowiek częściej lata na jakieś wakacje i skóra jest bardziej opalona, to zmian tego typu nie zaobserwowałem. Jeżeli więc nie są to zmiany chorobowe, to można zwrócić na to uwagę.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening ze szwami?

Następny temat

Lipidogram - analiza

WHEY premium