SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co to za ból w nogach?Pomocy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7230

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 222
Witam.Mam taki problem.Zacząłem biegać w 2003 roku biegałem przynajmniej 5 razy w tyg po min 5km(7-10),wszystko dobrze szło kondycja siadła,(0 bólu nic) w 2005 wystartowałem w selekcji,odpadłem po 4 dniach na pompkach lecz po przyjechaniu do domu nie mogłem praktycznie chodzić przez 2 tyg!!BÓŁ był powyżej kostek a poniżej łydek smarowałem miejsca drogimi maściami i owijałem bandażami elastycznymi bo inaczej nie mogłem chodzić,po ok miesiącu przeszło,mogłem chodzić normalnie,lecz już nie biegałem bo przyszła zima:)zacząłem biegać w marcu po ok 5km 3 razy w tyg,wszystko było dobrze aż do maja kiedy to po przebiegnięciu 5 km bół powrócił taki jak po selekcji,wtedy odpoczywam conajmniej 4 dni i smaruje nogi maściami i ide biegać i bół znowu powraca i tak wkółko.Ból jest nie do zniesienia i po tych 4-5km nie mam sił dojśc do domu nogi są jak z waty uginają sią pod każdym krokiem,boli jak pisałem wyżej powyżej kostek a poniżej łydek,mięśnie nic nie bolą.Wybrałem się do lekarza to mi zrobił testy i jest wszystko ok(poza tym dużo jeżdzę na rowerze po ok 50km-100km 3xtyg pływam itp typowy treningpod selekcje)posłałmnie do neurologan to gościu mnie postukał po kolanie i że jest ok przepisał jakieś tablety co podobno są na kręgosłup?ico miesiąs minął i ból nie ustępuje.Co mi jest kto się zna?w tym roku też planuje wypad na selekcje lecz nie wiem co to będzie.Ale się rozpisałem,z góry dzięki za odpowiedzi.pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Przeciażenie trógłowego łydki. Wskazana wizyta u dobrego terapeuty manualnego. Nie ma czegoś takiego jak tabletki na kręgosłup.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
inaczej - nie ma tabletek które wyleczą ...

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Będąc nieco trzeźwiejszy, jak najbardziej się z Tobą zgadzam Boofi .
Uzupełnie, że to co boli to pewnie ścięgno Achillesa. Niestety zaniedbanie sprawy grozi jego ciężką kontuzją.
Być może na początek wystarczy średni fizjoterapeuta ze skierowania NFZ .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
On napisał, że boli go powyżej kostek (zakładam, że chodzi o stawy skokowe ), więc to raczej nie Achilles.

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Hmm, stawiam na Achillesa. Jakiś zakładzik?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
No mnie właśnie boli Achilles i chyba wiem, gdzie mnie boli

Chyba że szalas_22 mało precyzyjnie opisał miejsce, wtedy zwracam honor

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 222


Witam.Zaznaczyłem miejsce gdzie boli na drugim zdjąciu te kropki oznaczają to że np: po biegu np 4km jak nacisnę palcem w tą właśnie kropkę bol jest taki jak by mnie "krzyżowali" Nigdzie więcej nie boli tylko w tym miejscu i tylko przy bieganiu lub szybkim marszu,póżniej przez 4 dni musze odpoczywać(nawet boli jak chodzę)aby dalej pobiegać te 4km:(.Zanaszam nie boli mnie mięsień chodzę na siłownie ćwiczę łydki i nic nie boli na rowerze też mi nic nie dolega itp.Aha przed selekcją w 2005 ważyłem 80kg teraz 95 pewnie waga też ma wpływ ale problem jest gdzie indziej jak ważyłem 80kg to biegałem nawet z obciążeniem 20kg i nic mi nie było.Wszystko zaczęło się od selekcji 2005 w której przebiegliśmy i przemaszerowaliśmy w ciągu tych 4 dni 150km a ja biegałem po 5km.Czy ktoś wie jak to wyleczyć co to wogóle za kontuzja.Narazie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Nie do końca jakby Achilles . Przegrałem, czy mogę wiedzieć co?
Reszta zaleceń się nie zmienia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Ok, a skoro jesteśmy już przy Achillesie (szalas, wybacz za wbijanie się z tematem w Twoim watku!), to ja mam własnie coś takiego, że mnie boli (oba, chociaż bardziej prawy: gdy obciągam stopę, lub stoję na półpalcach/palcach, schodzę ze schodów), + do tego spuchnięcie stawu skokowego (tzn. moja mama zauważyła tę opuchliznę, ja tam się nie znam ).

I co z tym zrobić?.
[Oprócz smarowania czymś, bo to już słyszałam, a wolałabym coś bardziej konstryktywnego...]

______
A, szalas, to że ćwiczysz łydki na siłowni to jeszcze nie znaczy, że wzmacniasz w jednakowy sposób wszystkie mięsnie - widocznie podczas biegu trochę inne mięsnie Ci pracują, trochę inaczej, itd. (no, w sumie akurat to normalne ).

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Może warto, aby obejrzał Cię ktoś kto nie będzie skupiał wzroku na jednym stawie a popatrzy właśnie na całość? Opisywałaś tu już kilka różnych urazów. Mnie osobiście martwi te Twoje "rozciągnięcie", ale to oczywiście tylko internetowa teoria - mogę się oczywiście założyć . Interesujący artykuł również o baletnicach
http://zatoka.icm.edu.pl/acclin/vol_2_issue_2/acclin_6_02dziak_129-136.pdf
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bol przedramienia

Następny temat

rozjasnione brwi

WHEY premium