SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co teraz na stawy ? (mialem juz 2 cykle)

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10586

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 823 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11779
Jeżeli chodzi o konsultacje to niemam zaufania do mojego lekarza i nielubie go.(Choć wszyscy mówią że jest dobry /ma drugą specjalizację/).
Nie mam mocnych bóli, myśle że nie potrzebuje leków przeciwbólowych.
Jego strategia leczenia to odpoczynek (ze sportu tylko basen)a z supli to Piscadline 300 (przez rok przepisał mi tylko 2/3 opakowania Piscadline 300).Miałem też kilka razy rehabilitacje w postaci fizykoterapii (magnotronic, Jonoforeza, cwiczenia na czwórgłowy + rościąganie,)
Zapytałem go czy moge brać siarczan glukozaminy i kolagen i pytałem go co jeszce mogłbym brać aby jak najszybciej odzyskać forme.Odpowiedział mi że w piscadline jest siarczan glukozaminy, i że nie warto łykać wszystkiego naraz (innych supli) bo to tak jak by on łykał tabletki przeciow starzeniu się.Przedstawiłem mu zestawienie ofert różnych firm i leków na stawy rzucił okiem powiedział które zna i tyle (najmniej opłacalne).Nie prześwietlił mi wszystkich stawów tylko kolanowe.Stwierdził w nich Chondromalacje (może być literówka) rzepki(to jest zmiekczenie jakiestam/cośtam) i jeszce coś ale niepamiętam co.W każdym razie wyszło na to że podczas intensywnych treningow na rolkach doszło do uszkodzeń ...on to tak określił że ou zdowego człowieka w kolanie cośtam jest jak porcelana a umnie to jest chropowate.Miałem badania na reumatyzm, nie mam reumatyzmu.Jeszce stwierdzil że biodro mam przeskakujące (teraz chyba drugie też mi zaczęło przeskakiwać) Z tym nic nie robi jednynie zabiegi (w tym z naklofenu /lek przeciwbólowy/).Reszty stawów nie obejrzał (zajrzyj do profilu).
Za jakiś miesiąć lub dwa ide z nim jeszce raz pogadać bo bólu w krzyżu sam nie wylecze (niewiem jaka jest przyczyna)No i zapytać się co z tym biodrem, on mówił że jak by było źle to będzie operacja.

Przepraszam że tak chaotycznie to napisałem.

.:Żryj i daj żryć! :.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3618 Napisanych postów 36547 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260934
Taka prawda.. ja też dzis bylem u chirurga ortopedy (mam zwichniety bark).. z wywiadu stwierdzilem ze wiecej wiem o rehabilitacji i urazach niz on sam %) to co mi polecil to jajka i sery %) .. wymusilem na nim chociaz diclofenac bo bol spac nie daje.. co za lekarze hyghy hy hy %)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 823 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11779
Podobno w Krakowie w Policyjnej Klinice (Poliklinika czy jakoś tak) są/jest dobry ortopeda.Ale tą opinie słyszałem od rehabilitanta w Poliklinice Tarnowskiej ;)
Podobno jest też koleś który zajmuje się tylko kolanami.Może są też tacy którzy zajmują się wyłacznie np. stawami barkowymi czy biodrowymi.Pewnie kiedyś się tam wybiore (za rok lub dwa).Jeśli jeszcze będe miał problemy ze stawami.

.:Żryj i daj żryć! :.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam
Siarczan chondroityny jest polisacharydem ,wytwarzanym w organizmie wszystkich ssaków,wystepuje w elementach chitynowych ostryg,omułków(małze morskie).Podanie tego preparatu osobą o słabych kosciach lub z zapaleniem stawów jest korzystne ,zdaniem niektórych badaczy kwas ten zmiejsza ryzyko powstania skrzepów i wzmacnia ściany naczyń oraz stawy i kości.Istnieją również dane wskazujące na przeciwwirusowe działanie tego związku.Jak najbardziej zalecane jest stosowanie razem MSM z CHONDROITYNĄ a nawet dodatkowo z GLUKOZAMINĄ .

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 823 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11779
Miećka: Wszystko fajnie i pięknie (dzieki za inf), wiadomo jak bym miał kase to kupiłbym chondroityne.Ale nie mam.Jak myślisz czy opłaca się zamienić jedno z dwóch opakowań MSM na jedno Chondroityny ?
(Wsumie to pytanie jest już nieaktulne bo udało mi się załatwić jedno opakowanie Gelartu liquid plus, a może będe miał nawet dwa.Ale odpowiedź na powyższe pytanie przyda mi się jak będe planował następny cykl.)

.:Żryj i daj żryć! :.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oczywiście że mozna zamiec jeden MSM na chondroitynę,moim zdaniem jednak w Twoim przypadku lepszy będzie MSM ponieważ ma dodatkowo działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe ,ale tak jak napisałam wczesniej oba produkty brane razem są jak najbardziej wskazane .


pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 823 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11779
Od poniedziałku zaczynam cykl:
1 miesiąc:
1 opakowanie Gluko OLIMP + 500ml Gelart liquid plus +1 opakowanie MSM+ maść rozgrzewająca + Voltaren Gel (w dzień treningu i dzień po) +calcium glukonium lub calcium magnesium+ witaminy i minerały Vitrum,
2 miesiąc: tak samo jak wyżej tylko zamiast Gelrtu w płynie Gelart w kaps.

Sprzedaje ktos w polsce Glukozamine w plynie ?
Ile kosztują ww produkty firmy MRM ? Gdzie je moge zamówic ?
Dlaczego Gelart w płynie został wycofany ze sprzedarzy?

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM KTÓRZY POMOGLI MI UŁOŻYĆ TEN CYKL!

.:Żryj i daj żryć! :.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 22600 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 112308
z tego, co wiem, nootrend ma zmieniac cos w jego skladzie - stad problemy z jego dostaniem

28:06:42:12
That is when the world will end.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 823 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11779
jeszce jedno pytanie co do nutrendu, bo z***ałem sprawe...
otworzyłem butelke 2 może 3 tygodnie temu później dokładnie mocno ją zamknołem.A na opakowaniu pisze żeby przechowywać ją w temp 10-25 stopni, a po otwarciu w temp 2-8 stopni.A ja ją trzymałem na półce w pokoju.Od dziś trzymam w lodówce.
Myślicie że coś straciłem na tym ?

.:Żryj i daj żryć! :.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 823 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11779
pisze też żeby spożyć w ciągu miesiąca :/

.:Żryj i daj żryć! :.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ile pić i co najlepiej ??

Następny temat

co brać

forma lato