SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co się dzieje z moim palcem?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7105

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 138
Dzisiaj podczas gry w piłkę nożną, dostałem z piłki w palec.
Wygiął się on do zewnętrznej strony dłoni, i strasznie spuchł.
Utworzyły się dwa krwiaki: paliczek bliższy i środkowy, spuchła także kostka stawowa między tymi paliczkami, załączam zdjęcia.
Jak myślicie stłuczenie czy coś gorszego? :(















Zmieniony przez - wegen213 w dniu 2017-09-21 20:42:57
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 138
A więc tak :
Prześwietlenie nie wykazało złamania ani wybicia paliczka ze stawu. Lekarz powiedział, że najprawdopodobniej zostąły uszkodzone więzadła, jeżeli nie będę mógł ruszać palcem po dwóch tygodniach mam udać się po skierowanie na badania.
Ćwiczyć na siłowni mogę bez problemu, jeżeli nie sprawia mi to dyskomfortu.

Nie wiem tylko, co to wysepka kostna śr. 5mm w kości łódeczkowatej.


Zmieniony przez - wegen213 w dniu 2017-09-22 16:37:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Bez wizyty u lekarza się nie dowiesz, stłuczony mocno ale czy w środku do jakiegoś naderwania nie doszło trudno ocenić, zrób okład z altacetu, możesz nim poruszać zginać itp. jak nie będzie poprawy to lekarz
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 138
Mam kupiony zamrażacz i jakaś maść na obrzęki.

Mogę zginąć palec, jednak nie do końca(nie jest to także płynny ruch), jutro chyba pojadę na SOR, gdyby wyszło coś poważniejszego i chciałoby mnie włożyć w gips(dzisiaj normalnie trenowałem) mogę odmówić?


Zmieniony przez - wegen213 w dniu 2017-09-21 21:45:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Oczywiście że możesz odmówić ale nie koniecznie będzie to najlepszym wyjściem, gipsu nie założą, pewnie szynę i bandaż, ale obecnie są różne stabilizatory. Spray miejscowo Ci schłodzi, lepiej wziąć kilka kostek lodu i obłożyć palec przez ściereczkę

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 138
Gdy ruszam na lewo i prawo to palec boli w okolicy stawu intensywniej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 138
Czy z taką szyna mogę trenować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ale co chcesz trenować ?
jak piłkę nożną to ok tylko musisz uważać na palca by znowu coś się nie stało
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 138
Chodzi mi o siłownię.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Do lekarza i rentgen palucha pewnie się przyda. Piłką do nogi raczej ciężko dokonać stłuczenia palca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Udaj się na konsultacje do lekarza i należy przeprowadzić badanie obrazowe (RTG , USG) i w zależności co wyjdzie będzie ustalone dalsze postępowanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 138
Bardziej zależy mi na ćwiczeniu na siłowni...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bieganie i tym podobne (do doświadczo

Następny temat

Jestem gruba (168cm I 56kg) ?

WHEY premium