SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chorobliwe łaknienie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 7022

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wszystko zaczęło się rok temu, gdy leżałam w szpitalu z powodu zaostrzenia astmy oskrzelowej. Nigdy nie byłam jakoś szczególnie szczupła, ale to co mi zrobili w tym szpitalu to przesada. Dośc powiedzieć, że przez leki sterydowe w ciągu tygodnia przybyło mi ponad 10 kilo!
Byłam załamana, ale postanowiłam się odchudzać. Niestety, dowiedziałąm się, że mam anemię, więc o odchudzaniu nie mogło być mowy. Leczenie trawło ponad 3 miesiące, a ja cały czas tyłam.
I cały czas tak tyję.
Zauważam, że u mnie jedzenie jest już jakąs paranoidalną czynnością: najadam się do oporu, do bólu zółądka i nadal jestem głodna. Jestem głodna przed jedzeniem, w trakcie jedzenia, po jedzeniu. Cały czas mogłabym tylko jeść, jeść i jeść. Jestem obżarta do granic i jeszcze smaże sobie pół kilograma frytek. I co ciekawsze, zjadam te frytki. Boli mnie brzuch, chce mi się wymiotować, a ja dalej mam ochotę na jedzenie!
Mówiłam o tym mojemu lekarzowi, jednak on to bagatelizuje.
A ja przy wzroście 172 ważę już 100 kilo! To prawie 35 kilo nadwagi!!!
Męczy mnie ciągłe uczucie pełnośći, jestem ociężała, ale to silniejsze ode mnie!
Może ktoś z Was wie, jak mogłabym sobie pomóc?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3612 Napisanych postów 36540 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260908
JZZZZ....

Pogadaj z Darkiem Szukała (dział OLIMP). On się zajmuje takimi przypadkami, ma znajomości, na pewno wie jak Ci pomóc.

Poza tym znajdź sobie aktywne zajęcie - co najważniejsze poza domem czyli lodówką

Powodzenia! :)

Wanna fly?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 348 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10516
boje sie wypowiedziec w tej kwestii, wiec podziele sie tylko swoimi doswiadczeniami. Idz do darka, on jest specem. Kiedys przechodzilem taki stan laknienia, nie wiedzialem co jest grane waga skoczyla mi do 120 kilo z 90 w ciagu jakiegos 1,5 roku. Po jakims czasie okazalo sie ze mialem dosyc ciezka depresje, ergo mozna by rozpatrzyc dodatkowo jakis problem emocjonalny... Druga sprawa... zwrocilbym uwage na insuline... I zastanowilbym sie nad skonsultowaniem sie z innym lekarzem... To twoje Cialo i zycie... Czasem nawet waro sporo dac za wizyte u dobrego specjalisty...
Pozdrawiam, trzymaj sie i szukaj pomocy do skutku, tak dlugo az ja znajdziesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 498 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2300
cześć marchewa
fakt problem masz, ja taki sam niestety tesh - żrę jak jakiś niedźwiedź
i co ja mogę Ci poradzić?
a tyle:
1. nie waż się nigdy prowokować wymiotów, niech Ci to nawet do gowy nie przyjdzie!!!!!!!!!
2.jeśli jusz musisz wypełnić żołądek to wypełniaj go produktami niskokalorycznymi ( np otręby z jogurtem)
3, np. o dwudziestej zamknij lodówę na kłódkę ( tak zrobiłem)
4. max wysiłku
5. zmień lekarza!!!!!!!
6. waż się codziennie
7.patrz pkt 5 - jak Cię nafaszerował hormonami to je zmień
8.patrz jaknajczęściej w lustro i mów sobie tak: lubię siebie!!!
9. nie zamartwiaj się!!! zamartwianie prowadzi do dołów a doły to kicha!!!
pozdrawiam Wicio

rób jak uważasz, uważaj jak robisz

rób jak uważasz, uważaj jak robisz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hej marcheweczko...

nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo Cie rozumiem. Tylko, że ja spróbowałam czegoś czego nie powinnam i o czym wspomina mój przedmówca. Ma racje"NIE WOLNO CI WYMIOTOWAĆ" Bulimia to straszna choroba. Niszycz nie tylko ciało,a przede wszystkim psychikę.

Po 2 latavh bulimi, byłam wrakiem człowieka. Zniszczona cera, zniszczona psycha...myśli tylko o jedzeniu. Po 4 latach.... jest tragicznie" wypadające włosy, łamiące się paznokcie, nie wspominam o skórze i samopoczuciu. Wiesz...musisz znaleźć kogoś, kto będzie Cię wspierał w trudnych sytuacjach...

jeśli chcesz to napisz : [email protected]

pozdrrawiam....
i 3mam za Ciebie kciuki .....musi być dobrze...

aha!
psycholog też wskazany...

"Co nas nie zabija, to nas wzmacnia."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Rozwiazania widze dwa:
1. "zebranie sie do kupy", zbilansowanioe diety (rozsadne) i rozpoczecie jakiejs aktywnosci fizycznej. Bedzie to wymagalo sporych wyrzeczen i walki ale jezeli jestes silna to dasz rade.
2. wizyta u psychologa i dietetyka, reszta jak wyzej.

Wg mnie to problem bardziej psychologiczny niz fizyczny (sama piszesz, ze zaladek boli). Glod jest takze forma psychiczna i ta chyba najtrudniej przezwyciezyc.

Wg mnie anemia nie przeszkadza w odchudzaniu o ile oczywiscie dieta jest zbilansowana.
Poza tym rzeczywiscie lekarz nadaje sie do wymiany.

______
Kawosz
____________________________
Doradca w Odżywianiu

IsitandtalktoGodandhejustlaughsatmyplansmyheadspeaksalanguageIdon'tunderstand

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 99 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1392
witaj Marcheweczko.

Czy mysłalas moze zeby udac sie do psychologa?
Nie wykluczam udziału medykamentow na poczatku , ktore brałas w szpitalu, ale byc mozej jest tak ze i tak trudna sytuacja ( pobyt w szpitalu, wyłacznie z normalnego zycia,choroba itp.) wplynely tak ze stres zajadasz.Troche taka droga na skruty aby sie zrelakowac , na krotka mete skuteczna.i z drugiej strony troche tak jak karanie swojego ciala jedzac 1 kg frytek chodz przeciez racjonalnie wiesz ze to niezdrowe.

Trzymaj sie cieplutko i przemysl moja propozycje na pewno nie zaszkodzi a moze pomoc

WALCZE..

fotografia..artystyczna..:)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jak zbic opnke z brzycha ??

Następny temat

Dieta do expertów...

WHEY premium