SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Choroba Scheuermanna kifoza i boczne skrzywienie kregoslupa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 6026

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 314
Witam, bylem na przeswietleniu i potrzebuje Waszej rady i opinii.
Zdjecie tu: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/341d256b1a933e7d.html

Mam ponad 17 lat. Nie mam bolow w plecach (czasem tylko ale to bardzo rzadko lekki bol w dolnym odcinku kregoslupa jak bardzo dlugo stoje w 1 pozycji, np. w kosciele). Ja tam z tego zdjecia poprawnie nie wyczytam wiele, ale wy mozecie ;)

Co ciekawe gdy spytalem sie o chorobe scheuermanna (bo juz inny lekarz mi ja stwierdzil) otrzymalem odp ze choroba ta zanika. powiedziano mi takze ze zmiany sa raczej nieodwracalne, jest to wada postawy glownie i jedyne co moge zrobic to wyrobic sobie nawyk trzymania prostej postawy, wzmocnic miesnie grzbietu, sciagac lopatki, nie pochylac glowy do przodu bo jesli nie to zrobi mi sie garbi beda mnie plecy nawalac przez reszte zycia... Nie powiem ze mnie to pocieszylo, spodziewalem sie troszke czegos innego... A i o pracy fizycznej ponoc moge zapomniec (w sumie to nie mam zamiaru tyrac jak wol za 2tys wyplaty ale ten fakt tez mnie zmartwil).

A teraz pytania do Was. Czy to prawda ze ta choroba zanika? w sumie 1 przeczy 2 poniewaz podobno zmiany sa juz nieodwracalne... A wiec jak to z tym jest naprawde? Jesli sie nie myle to z tego zdjecia wywrozono mi skrzywienie boczne 1stopnia i to drugie 2stopnia (i wlasnie ten garb mnie razi). dodam ze ogolnie to jestem wysportowany, gram w siatkowke, pilke nozna. Z silownia mialem przygode, stosunkowo nieduza. mialem zamiar zaczac cwiczyc na powaznie ale te plecy mnie wystraszyly.

Chcialbym abyscie mi dorazili co w tym wypadku bedzie dla mnie najlepsze. Z tego co sie orientuje to cwiczenia osiowe odpadaja, zadnych martwych ciagow, wioslowania itp. Pomocne moze byc wiszenie na drazku i podciaanie sie na nim (na plecy) a takze jak sadze rozpietki itp cwiczenia lezac z hantelkami. Na klatke chyba tez moge cwiczyc wyciskanie? Bica i trica chyba tez moge robic, pewno najlepiej na siedzaco. Basen odpada ale i tak wiem ze to tylko do wzmocnienia miesni wiec zrobie to drazkiem i hantelkami.

A wiec co o tym sadzicie? Da sie to jeszcze wyprostowac jakbym sie przylozyl? Podobno mozna to zrobic dopuki sie kosci nie zrosna (czy jakos tak). A to nastepuje chyba po 20roku zycia a wiec? Czy faktycznie jestem skazany na tak smieszne plecy do konca zycia (juz kiedys dalem tu te,mat ze zdjeciami z aparatu). Szkoda ze ani kradam ani reszta specjalistow nie wziela w nim glosu. Teraz macie rentgen a wiec z niecierpliowscia czekam na opinie i odpowiedzi. Wiem ze to juz ostatni dzwonek w moim wieku wiec prosze o konkretne porady ktore cos pomoga a nie cos w stylu "mozesz chodzic na basen to ci pomoze" bo co nieco o tym juz wiem :)

Zmieniony przez - zygfryd666 w dniu 2009-01-03 21:22:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Możesz wrzucić te zdjęcia jakoś tak,żeby były wyraźniejsze? Bo widzę parę rzeczy,ale nie wiem,czy to nie jest wynik słabego zdjęcia...

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 314
no jak na nie klikniesz to ci sie powiekszy :) takie dostalem na cd, a te kropki w prawym gornym rogu to zamazane moje dane...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
A nie masz ich oddzielnie? Bo wydaje mi się,że "ścisnąłeś" te dwa zdjęcia,żeby w jednym linku chodziły,a mi chodzi o to,żebyś je dał w osobnych jeśli to nie byłby problem i mógłbyś oczywiście

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 314
Nie, zdjecia byly tak "scisniete". Jak lekarz z tego odczytywal to tez tak zreszta to mial jak teraz jest :) Pozatym zrobilbym wszystko zebyscie mi tylko dobrze doradzili. I odpowiedzcie na moje pytania, prosze!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Choroba przemija, zmiany zostają. Ćwiczenia pokaże fizjoterapeuta. Akurat w tym właśnie przypadku te idiotyczne zwisy mogą powiększyć problem!
Basen jak najbardziej, kraul, grzbiet, ale trzeba się nie opieprzać, chodzi o wzmocnienie mięśni międzyłopatkowych.
Ćwiczyć warto, to potrafi czasem dawać przykre efekty w dorosłym życiu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 314
czemu zwisy moga powiekszyc problem w tym wypadku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 53 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 314
ej ludzie, kradam albo ktos kto sie zna wezcie sie wypowiedzcie, potrzebuje porady zeby zmniejszyc skutki jakie to bedzie nioslo za soba do minimum :/ mam drazek ale teraz szlysze ze zwisy moga pogorszyc sprawe... jak jest naprawde? f*** to wy sie znacie na tym nie ja!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mocna pompa w ramionach

Następny temat

Nogiiii!!

WHEY premium