SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

CLOMID vs NOLVADEX (art)

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 149627

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
I kolejny art. Myśle że porusza bardzo ważny temat. Ze Steroidology

Kolejnym powodem czemu promuje używanie Nolvadex'u zamiast Clomidu w PCT (jakby 3-4 razy większa efektywność i bezpośredni wpływ na zwiększenie naturalnej produkcji testosteronu nie starczyło) jest to że jest bezpieczniejszy. Nie tylko dlatego że obniża zły cholesterol ale także ponieważ nie ma takich skutków ubocznych jak Clomid. Clomid powoduje większy trądzik, ale to głównie z powodu 3-4 razy większych dawek. Ale także ma wpływ na wzrok. Długoterminowa terapia Clomidem powoduje nieodwracalne zmiany wzroku. Nieodwracalne. Dla mnie samego to wystarczy aby stosować Nolvadex.

Na koniec, mam nadzieje że wiecie że użycie tych środków może zmniejszyć przyrosty zrobione na SAA. Nolvadex bardziej niż Clomid dlatego że jest silniejszy. Estrogen odpowiedzialny jest za kilka czynników anabolicznych takich jak: zwiększenie produkcji GH, ulepszanie/naprawianie receptorów androgennych i polepszanie użycia glukozy. To dlatego sterydy aromatyzujące, jak testosteron, są najchętniej wybierane aby uzyskać duże przyrosty masy mięśniowej. Obniżając poziom estrogenów obniżamy jednocześnie potencjalne zyski masy. Dlatego niektórzy mogą chętniej sięgnąć po CLomid zamiast Nolvadex'u. Myślę jednak że problem jest bardziej złożony i dlatego Nolvadex pozostaje liderem. Wiadomo przecierz że jest ścisły związek między zyskami a skutkami ubocznymi. Albo wybierasz maxymalne przyrosty i tolerujesz skutki uboczne albo zmniejszasz skutki uboczne zmniejszając jedoncześnie przyrosty. To jest życie, nic za darmo.

Łączenie i używanie:

Jeżeli problem ginekomastki, lub inne związane z estrogenem, pojawią się podczas cyklu użycie 20 - 30 mg/dzień Nolvadex'u lub 100 mg/dzień Clomidu powinno pomóc. Należy konynuować użycie na kilka dni po cyklu. Dla lepszych rezultatów można połączyć je z Proviron'em (50mg) lub Arimidex'em (0,5mg) - na ten sam okres. Nie jest zalecane aby trwało to przez cały cykl ponieważ obniży to znacznie twoje przyrosty. Po prostu użyj ich jeżeli pojawi się problem.

Kiedy skończymy swój cykl zawsze powinniśmy zacząć PCT aby przywrócić produkcjie naturalnego testosteronu. To pozwoli zatrzymać ci mase którą zbudowałeś. W jaki sposób się postępuje zależy ściśle od używanych sterydów. Jeżeli używaliśmy sterydów doustnie PCT powinna zacząć się odrazu, nawet w ostatnim dniu cyklu. Jeżeli używaliśmy sterydów o krótkich estrach, opartych na wodzie, powinniśmy zacząć PCT 4 - 7 dni po ostanim zastrzyku. W przypadku długich estrów czas ten wynosi 1,5 - 2 tygodni. Długość terapi będzie się wachać od 3 do 5 tygodni w zależności od okresu półtrwania sterydu w organiźmie (czym dłużej tym dłuższa PCT).

Dla lepszych rezultatów dobrze jest to łączyć z HCG która funkcjonuje jako analog LH i pomaga przywrócić produkcje testosteronu. HCG zaczynamy używać w ostatnim tygodniu cyklu co 5 - 6 dni (dawki 1500 - 3000 IU) i przerywamy na 1 - 1,5 tygodnia przed końcem terapi Nolvadexem/Clomidem. Robimy tak ponieważ samo HCG ma negatywny wpływ na testosteron i powinien opuścić organizm przed końcem terapi lub zahamuje naturalne funkcjonowanie testosteronu. Stosujemy zazwyczaj schodzące dawki Clomidu i Nolvadexu. Najlepiej zacząć od 40 - 50 mg/dzień Nolvadex'u lub 150 mg/dzień Clomidu w pierwszym tygodniu (lud dwóch) a później przez pozostałe dwa po 25mg/dzień (Nolvadex) lub 100 mg/dzień (Clomid).

Pytania odnośnie PCT pojawiają się codziennie a w niech najczęściej pytacie o to czy stosować Clomid czy Nolve czy oba. Mam nadzieje że ten artykuł napisany przez BigCat'a pomoże wyjaśnić wszystkie niejasności.

Mimo że są bardzo podobnymi związkami niewielu tak naprawde uważa Clomid i Nolve za podobne. NIe jest to tylko popularny mit w kręgach kulturystycznych ale nawet w medycznych. To nieporozumienie wynika z różnych sposobów ich używania. Nolvadex jest najczęściej używany do leczenia raka piersi u kobiet podczas gdy Clomid stosowany jest do leczenia niepłodności. W kręgach kulturystycznych, praktycznie od początku, Clomid używany był podczas PCT a Nolvadex jako anty-estrogen

Ale zamierzam tu udowodnić że tak naprawde to to samo. Myślę że mit ten rozwinął się ponieważ Nolva jest silniejszym anty-estrogenem,a ludzie sprzedający Clomid potrzebowali innego powodu aby zachęcić do jego kupna, więc był on najczęściej używany/rekomendowany do PCT. Ale tak naprawde niewielu rozumie jak działa Clomid (tym samym Nolvadex) aby przywrócić poziom naturalnego testosteronu do normy po cyklu SAA. Po zakończeniu cyklu poziom androgenów w organiźmie gwałtownie spada. Organizm nadrabia ten brak zwiększając produkcję estrogenów aby wyrównać poziom steroidów. Estrogen upośledza/hamuje także produkcje naturalnego testosteronu i w ten sposób w czasie pomiędzy powrotem produkcji testosteronu do naturalnego poziomu a końcem cyklu tracimy większość zbudowanej masy. Więc najlepszym wyjściem byłoby przywrócenie produkcji do normy w jak najkrótszym czasie. Clomid i Nolvadex zmniejszą poziom pocyklowego estrogenu, w ten sposób utżymany jest niedobór steroidów co zmusza organizm do przywrócenia produkcji naturalnego testosteronu. Tak to właśnie działa, nic dodać, nic ująć.

Oba środki są podobne w budowie. Nolvadex jest widocznie lepszym środkiem z tych dwóch ponieważ osiąga lepsze rezultaty w redukowaniu poziomu estrogenów już w dawce 20 - 40 mg/dzień niż Clomid w dawkach 100 - 150 mg/dzień. Różnica warta odnotowania. Triphenylethyle (grupa do której należą Clomid i Nolvadex) są bardzo łagodnymi estrogenami które nie wywierają dużego wpływu (można powiedzieć że prawie żadnego) na receptory estrogenowe ale są do niego silnie przyciągane. Zajmują one receptory estrogenowe i powstrzymują je od wiązania estrogenów. Oznacza to że nie powodują one obniżenia poziomu estrogenów we krwi ja Proviron, Viratas czy Arimidex (poprzez "walke" o enzym aromatyzacji) ale poprzez blokowanie receptorów estrogenowych co sprawia że estrogen znajdujący się w krwi nie ma jak się z nimi związać.

Ma to swoje wady i zalety. Wadą jest że jeśli będziemy używać ich z przerwą poziom estrogenów będzie nadal taki sam i wkrótce pojawią się nowe problemy. Zaletą jest że działa to znacznie szybciej a rezultaty widzoczne są szybciej niż przy blokerach aromatyzacji jak Proviron czy Arimidex. Dlatego jeśli podczas cyklu pojawią się problemy takie jak ginekomastia należy bezzwłocznie zacząć brać Nolve 20mg/dzień lub Clomid 100 mg/dzień w połączeniu z Proviron'em lub Arimidex'em. Proviron i Arimidex aktywnie zredukują poziom estrogenów podczas gdy Clomid i Nolva rozwiążą twój problem odrazu. Dlatego jeśli używanie zostaje przerwane nie ma natychmiastowego powrotu.

Więc który powinniśmy wybrać? Osobiście wybierm Nolvadex. Zarówno jako anty-estrogen na cyklu jak i do PCT. Jako anty-estrogen jest po prostu silniejszy niż Clomid, obrazuje to fakt że lepsze rezultaty osiąga się przy 20 - 40 mg/dzień Nolvadexu ni 100 - 150 mg/dzień Clomidu. Odgrywa także kluczową rolę w PCT. Deaktywuje niezwiązany testosteron znacznie szybciej i efektywniej. Ale co najważniejsze, Nolvadex ma bezpośredni wpływ na przywracanie produkcji naturalnego testosteronu, podczas gdy Clomid może ją nawet odrobine obniżać. Powodem jest to że Tamoxifen (składnik Nolvadex'u) wydaje się zwiększać czułość (reakcje) LH na GnRH (hormon uwalniania gonadtropiny), podczas gdy Clomid wydaje się ją obniżać.

Kolejnym wartym odnotowania faktem o Nolvadex'ie jest to że działa dobrze na wątrobe. Jak wcześniej powiedziałem clomiphen (Clomid) i tamoxifen (Nolvadex) są słabymi estrogenami. Najwyraźniej tamoxifen jest nadal dość aktywny w wątrobe. To oferuje nam zyski z działania tego hormonu w wątrobie jednocześnie unikając negatywnych skutków gdzie indziej w organiźmie. Dlatego Nolvadex może mieć bardzo pozytywny wpływ na poziom złego cholesterolu i dlatego powiniem być traktowany jako lepsze rozwiązanie niż Clomid. Nie pomoże to całkowicie zniwelować problemu złego cholesterolu podczas cyklu ale z pewnością znacznie obniży jego poziom.
9
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336130
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2275 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9426
Chyba to już było
1

The future is coming on......

>>> Doping Division Force Crew <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Andrew3 Berserk Labs
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 4001 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 46802
Mnie tyż się tak wydaje, nawet temat ten sam
1

Serdecznie zapraszam na Fight24.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11156 Napisanych postów 51643 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
odblok nolva moze trwac 2 tyg?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 86 Napisanych postów 6929 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32603
pewnie ze bylo - zaraz wpadnie lifter to sie w****i

Expert w dziale DOPING

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2275 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 9426
Miałeś 19 sogów... do bycia znawcą potrzebne jest 20.... Dałem Ci soga bo umieszczając ten art. chyba Ci o to chodziło... Powodzenia i miłej zabawy jako "znawca"
3

The future is coming on......

>>> Doping Division Force Crew <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11156 Napisanych postów 51643 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Aleks Moderator
Ekspert
Szacuny 3822 Napisanych postów 18560 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 206088
Rozszerzona wersja https://www.sfd.pl/temat97752/ 
2

Chcesz byc naprawde wielki.... to skup sie na swojej diecie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
Jak było to sorry. Niech jakiś mod usunie ten temat.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2222 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 13128
"To dlatego sterydy aromatyzujące, jak testosteron, są najchętniej wybierane aby uzyskać duże przyrosty masy mięśniowej."

Ciekawe zdanie
Tylko czy na koncu nie powinno byc zamiast miesniowej - masy ciala
1

26 weeker...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
Masz racje sorry, mój błąd.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co ale zeby nie wywołało trądziku ?/

Następny temat

Nowa Polska Meta

WHEY premium