SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brudna igła po kumplu ? coś grozi?

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5997

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Dzieci do książek a nie sterydy Wam w głowie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 395 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5329
W doz nie ma przesyłki do domu - zamówienie jest do odebrania w wybranej przez ciebie aptece, żadnego awino - dostajesz esa, że jest gotowe do odbioru.

A w aptekach to nie jest tak, że nie mają, tylko k***y nie chcą wydawać ;).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1762
co to te DOZ? czemu ja o tym nic nie wiem? dawac mi tu linka czy cos :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1762
ok juz obczaiłem sory za spam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 4161 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 120116
Jak zobaczyłem nazwę tematu to pomyślałem, że zrobiłeś sobie shoota tą samą igłą co kumplowi :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 583 Wiek 53 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26775
Ja raz na siłce widziałem jak dwóch takich małolatów sobie robiło nawzajem strzały w poślad. Nie zmienili ani igły ani strzykawki. Czy wirus żółtaczki ginie w temp. pokojowej?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21802 Napisanych postów 71356 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576021
Z tymi igłami to mi się taka sytuacja przypomniała, jak za łepka 2 moich kolegów kupiło kilka paczek omki i wszystko na raz do słoika i z niego nabierali sobie towar

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 698 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 62701
mysleli ze jak wleja do sloika to bedzie wiecej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 583 Wiek 53 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 26775
Wszczepienne zapalenie wątroby

Wirusowe zapalenie wątroby typu B wywołane przez HBV, ze względu na najczęstszą drogę, którą dochodzi do zakażenia - ,,wszczepienia do krwi ", potocznie nazywa się wszczepiennym zapaleniem wątroby lub tzw. żółtaczką wszczepienną. Do infekcji dochodzi poprzez zakażony sprzęt medyczny, stomatologiczny, narzędzia kosmetyczne. Coraz rzadziej zakażenia są powikłaniem przetaczania preparatów krwiopochodnych. Wirus przenoszony jest także drogą kontaktów seksualnych. Możliwe jest zakażenie dziecka przez matkę, która przebyła wirusowe zapalenie wątroby i u której nie doszło do eliminacji wirusa z organizmu. Wówczas ryzyko zakażenia w ciągu pierwszych 26 tygodni ciąży wynosi poniżej 10proc. Niestety w następnym etapie ciąży i 6 tygodni po porodzie ryzyko zakażenia wzrasta nawet do 70-90proc.Ponieważ wirus znajduje się nie tylko we krwi, ale także w płynach ustrojowych jak ślina czy mleko, istnieje możliwość zarażenia osób z najbliższego otoczenia. Okres wylęgania choroby w tym przypadku jest dłuższy niż w przypadku infekcji HAV i wynosi około 20-180 dni (najczęściej 60-110 dni). Zakaźność występuje od zakażenia i może trwać całe życie. Grupy narażone na zakażenie HBV
pracownicy zakładów opieki zdrowotnej;
uczniowie średnich i policealnych szkół medycznych, akademii medycznych;
osoby z bliskiego otoczenia chorych zakażonych HBV (domownicy, osoby przebywające w zakładach opiekuńczych, wychowawczych i zakładach zamkniętych);
przewlekle chorzy o wysokim ryzyku zarażenia
osoby przygotowywane do zabiegów operacyjnych i diagnostycznych (mogących wiązać się z uszkodzeniem skóry, śluzówek);
osoby podróżujące do krajów o wysokiej zapadalności.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21802 Napisanych postów 71356 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 576021
Przy "B" można wódką wyleczyć.

doping & zdrowie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naposim

Następny temat

Pierwszy cykl na ph

WHEY premium