SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bol kregoslupa

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 10101

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 308 Wiek 45 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2633
MAm pytanko.
Otoz moj brat (24 lata) ma czeste bole kregoslupa. On nie cwiczy na silowni a boli go kregoslup jak dluzej stoi lub gdy dluzej chodzi.
Ja kiedys tez mialem ten problem ale odkad powaznie cwicze martwy ciag niemam zadnych problemow.
Chcialem aby moj brat tez cwiczyl jezeli nie wszystkie partie miesni to chociaz martwy ciag. Niestety on tego cwiczenia nie moze wykonac bo kregoslup go boli jak diabli.
Prosze o rade
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8
proponuję pójście do specjalisty, który dostosuję odpowiednie ćwiczenia i ich intensywność. Ja osobiście chodzę do Jurimo, gdzie mam indywidualny zestaw ćwiczeń ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4108 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24162
Wyslij brata do ortopedy bo moze to byc nienaczne skrzywienie kregoslupa i prze co nacisk na niektore kregi moze byc znacznie zwiekszony i objawiac sie bolem.

Moze to swiadczyc takze o niedoborze wapnia w organizmie...

sic itur ad astra
--==https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/12.gif[/img] Mafia SFD Mafia SFD Mafia SFD [img]../../buziaki/12.gif" alt="" />==--


ubi lex, ibi poena!
zakochany w usmiechu Smoczka
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=63405 - kampania antynikotynowa na SFD jesli wciaz jestes tym smierdzacym gownem co pali to wejdz tutaj.

Klub Kulturystyczny "Hermes"
ul. Skargi 8
05-822 Milanowek
>->Zapraszamy<-<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niestety nie ma wystarczającej ilości danych, żeby można było jednoznacznie odpowiedzieć, co się dzieje. Ważne jest, czy bóle wystąpiły nagle z dnia na dzień, czy występują od momentu jakiegoś pozornie niegroźnego zdarzenia, czy zaczęły narastać stopniowo. Dalej, który odcinek kręgosłupa boli, czy ból gdzieś promieniuje i tak dalej i tak dalej.... rzeczywiście, lekarz musi to zobaczyć.

Co do martwego ciągu - zdecydowanie odradzam !!! jeżeli bóle kręgosłupa są bólami korzonkowymi spowodowanymi jakimiś zmianami zwyrodnieniowymi, to martwy ciąg tylko to pogorszy ! tam działają przecież potężne obciązenia; powiem więcej, to, że Tobie to pomogło jest bardzo ciekawą sprawą, być może wcześniej wzmocniłeś mięśnie przykręgosłupowe, które kręgosłup stabilizują niż zwiększyłeś zniszczenie chrząstki, dlatego przestało boleć, a być może był to pewien zbieg okoliczności

niestety, ćwiczenia na siłowni nie za bardzo pomogą przy bólach kręgosłupa, polecam natomiast basen, tam kręgosłup jest całkowicie odciążony i tam można go wzmocnić

pozdrawiam

Maciej Kamiński
www.Muscle.pl - 100% mięśni !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
jak ja bylem na rehabilitacji to takie cwiczonka wykonywalem

https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=39565&forum_id=113&Topic_Title=&forum_title=Porady medyczne

ps. ostatnio bol ustapil... ale nie wykonywalem tych cwiczen
wydaje mi sie, ze to od unoszenia tulowia na lawce rzymskiej...
wzmocnilem dolny odcinek i juz nie boli...
... chyba, ze juz sie przyzwyczailem do bolu :D

Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 204 Wiek 55 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7492
Ale jeżeli martwy ciąg robi się z rozsądnym ciężarem i idealnie technicznie to chyba powinno być wszystko OK?

POZDRAWIAM

Filon

Filon

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
osobiscie uwazam, ze martwy ciag to nie najlepsze cwiczenie na bole krg. bo zawsze sie czyta i mowi o tym cwiczeniu, ze powoduje je...

poczekaj na opinie innych

Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja takze niestety doznaje bulów kręgosłupa , najczesciej przy wyciskaniu sztangi sprzed lub zza karku , straszne uciskanie w dolnych partiach plecow , uzywam pasa ale bole nie ustepuja .Jakos to wytrzymuje ale nie wiem czy mam sie martwic co bedzie w przyszlosci czy bole beda sie nasilaly , co radzicie ?? (cwiczen napewno nie zaprzestane) .

FAJUSS :) pozdrawiam!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4429 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32976
hmmm
bole sa w dolnym krg...
to z czasem sie beda nasilac i nasilac a potem kontuzja i przerwa w treningach.
zrezygnoj z tych cwiczen w ktorych odczowasz bol i zamien je na inne...
Powinienes pojsc do lekarza specjalisty...

Pamietaj, ze z krg nie ma zartow!


**********************
Gazety kulturystyczne za free
https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=65185&forum_id=16&Topic_Title=&forum_title=Szatnia 
**********************
Pozdrawiam
anar

" Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic "
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
masz problemy z lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa najprawdopodobniej
jeżeli miałeś jakiś uraz tej okolicy, albo wypadek komunikacyjny to nie zastanawiaj się nawet, tylko wal do specjalisty
jeżeli bóle nasilały się od jakiegoś czasu, to tak jak powiediał anar, kulturystyka to nie jest najlepszy sport dla kręgosłupa

ideałem byłoby: 1. zdjęcie rtg celem wykluczenia złamania kręgu 2. zaprzestanie jakichkowliek ćwiczeń obciążających kręgosłup na kilka miesięcy 3. rehabilitajca 4. smarowanie maściami przeciwzapalnymi (naproxen, voltaren itp) 5. basen

istnieją zestawy ćwiczeń wzmacniających mięśnie przykręgosłupowe, lekarz ci poda, ewentualnie gdiześ na rehabilitacji się zapytaj

jeżeli nie chcesz robić tego co powyżej, to (na własną odpowiedzialność), zrób sobie kilkutygodniową przerwę w treningach obciążających kręgosłup, smaruj maściami, jak minie to zobacz, które ćwiczenia powodują wzrost bólu i spróbuj zastosować podobne ale w innej pozycji

pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia

Maciej Kamiński
http://www.Muscle.pl - 100% mięśni !!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wielkie dzieki za zainteresowanie moja osoba ( a raczej kregoslupem ) .Anar , Maciej Kaminski - sog . W miare mozliwosci postaram sie jak najszybciej zglosic do specjalisty , a jak wpadnie jakas forsa to na rehabilitacje pojde ( bo wydaje mi sie ze nie sa za darmo
POZDRAWIAM

FAJUSS :) pozdrawiam!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
źle ci się wydaje - rehabilitacja JEST za darmo, na rehabilitację wystawia skierowanie lekarz, jeżeli widzi ku temu powody (zależy to od odpowiedzi na klasyczne leczenie)
pozostaje tylko kwestia, kidy jest wolny termin na cykl rehabilitacyjny, ale to już zależy od miejsca

pozdrawiam

Maciej Kamiński
http://www.Muscle.pl - 100% mięśni !!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przepuklina art. lek. med. Pawla Walaska

Następny temat

GLUCOSAMINA VS. ARTHRYL

WHEY premium