SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Badania, a samopoczucie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 205

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 322
Cześć, chciałbym się delikatnie Was poradzic. Od dłuższego czasu staram się zbadać co jest ze mną nie tak - ciagle zmęczenie, niechęć do wszystkiego, zmęczone oczy i cienie pod nimi, nocne poty, problem z zasypianiem oraz z wysypianiem (ile bym nie spał, i tak wstanę niewyspany). Wyniki zazwyczaj mam okej, a troche już ich porobiłem. Troche pochodziłem po lekarzach, ale jeśli wyniki są okej to nie mogą nic poradzić. Jeśli chodzi o prolaktyne (zrobiłem pare badań rozłożonych w czasie, za każdym razem podwyższona, dbając o zasady jakie miałyby być przed) to ciagle mam jej wyższy poziom i zrobiłem rezonans, nic nie wykazał. Może ktoś miał podobnie? W załączeniu dołączam wyniki ostatnich badań.
Mam 26 lat.







Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Badania masz rozstrzelone w czasie 2lat także mało aktualne. Ogólnie są ok ale trzeba je zrobić na nowo. Tylko profil tarczycowy poszerz o reszte badan z tego zakresu jeszcze (to już 100% płatnie bo POZ nie wypisze). Zrób je za 1razem kiedy tam możesz rano na czczo + insuline i hemoglobine glikowana + kał na pasożyty + mocz analiza ogólna. RM przy tak niewielkim plusie tej prolaktyny to niezbyt pomysł, ten wynik wskazuje bardziej na podbicie wynikające z normalnego trybu życia - praca/sen/stres/relax itp.. (bardzo wrażliwy hormon). No i oczywiście przyjrzyj się diecie swojej aktywnośc i ogólnie jak żyjesz bo to zazwyczaj jest przyczyna kiedy badania wychodza dobrze.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
jeżeli w badaniach które przeprowadziłeś nie ma żadnych anomalii, a to widać na załączonych przez Ciebie zdjęciach, należałoby pochylić się bardziej nad Twoim trybem życia, jak jesz, czy dostarczasz wszystkiego czego potrzeba, czy jest to zdrowa żywność, kolejna sprawa aktywność fizyczna, czy urpawiasz jakiś sport, czy prowadzisz aktywny tryb życia czy siedzący, ile czasu spędzasz na świezym powietrzu, jak wygląda sprawa higieny snu, bo też tutaj może leżeć problem z niewyspaniem, bo sen może być krótki, ale musi być dobry jakościowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Myślę, że w pierwszej kolejności warto jest zwrócić uwagę na Twój tryb życia. Istotny wpływ na samopoczucie będzie miało to jak się odżywiasz, jaką jest Twoja aktywność fizyczna, jaki masz poziom tkanki tłuszczowej, ile godzin sypiasz i jaka jest to jakoś snu, jak wygląda poziom stresu w ciągu dnia? Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na te podstawy. Badania nie świadczą o tym, żeby coś było nie tak. Prolaktyna jest powyżej normy, ale nie jest jeszcze na tyle wysoko, żeby odczuwać to w ten sposób. TSH jest dość wysokie. Warto powtórzyć cały panel tarczycowy w dogodnych warunkach.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Biały język i problemy z gardłem

Następny temat

Obojczyk - problem przy wyciskaniu

WHEY premium