SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból w okolicach stawu barkowo-obojczykowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 257

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 180 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1910
Cześć, dodałem dziś do hantli 2.5kg co dało łącznie 20kg, bo przy 17.5kg robiłem po 16 powtorzen. No i pojawił się ból w stawie obojczykowo-barkowym w obu rękach. Ból nie występuje jak zrobię rozpiętki z lekko ugiętymi ramionami tak jak do wyciskania tzn jakieś 60 70 stopni względem tułowia. Czy wina leży w zbyt dużym ciężarze czy któryś ruch mógłby być niewłaściwy? Jeśli tak to najpewniej który mógłby być. ?

W życiu szukamy tego czego nigdy nie będziemy mieli

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699716
Ból w stawie obojczykowo-barkowym może być spowodowany kilkoma różnymi czynnikami, w tym zbyt dużym ciężarem podczas ćwiczeń, nieprawidłową techniką wykonywania ruchów, nadwyrężeniem mięśni czy stawów, czy też niewłaściwym ustawieniem ciała podczas treningu. Możliwe, że dodanie dodatkowych 2.5kg do hantli było zbyt dużym obciążeniem dla Twojego stawu barkowego, szczególnie jeśli wcześniej wykonywałeś ćwiczenia z lżejszymi hantlami bez problemów.Możemy tylko gdybać , trzeba zobaczyć jak wykonujesz ćwiczenie aby wyciągać właściwe wnioski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 180 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1910
Dzięki za odp. A jeśli ugnę te ramiona względem tułowia o te 60 70 stopni to czy technika wówczas będzie poprawna dla rozpiętek czy to już będzie wyciskanie?

W życiu szukamy tego czego nigdy nie będziemy mieli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Zdecydowanie należy zgodzić się z wypowiedzią kolegi powyżej. Bolesność w stawie przy wykonywaniu określonego ćwiczenia może wynikać z różnych powodów. Ciężko więc w takiej sytuacji coś doradzić. Najbardziej prawdopodobne jest to, że wykonujesz ćwiczenie źle pod kątem technicznym. Stwierdziłeś, że bolesność nie występuje, gdy masz lekko ugięte stawy w łokciach. Jak Ty więc wykonujesz te rozpiętki? Na prostych łokciach? Zdecydowanie coś tutaj nie pasuje. Sugeruję Tobie wrzucić nagranie z tego jak wykonujesz to ćwiczenie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 180 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1910
Mam lekko wygięte stawy ,tylko lżej jest mi jak mam triceps względem tułowia nie oddalony o 90st a o jakieś 50st, wtedy nie mam boleści.

W życiu szukamy tego czego nigdy nie będziemy mieli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Niestety nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić. Jeżeli masz jakieś problemy z aparatem ruchu i jego prawidłowym funkcjonowaniem, to najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta i skonsultowanie tego z fizjoterapeutą. Zobaczy on jak to wygląda i ewentualnie doradzi Tobie czy i co można zrobić, aby to zniwelować, lub też uniknąć kontuzji/urazów w późniejszym czasie treningów.

Poza tym, sugeruję skonsultować swoją technikę ćwiczeń z trenerem personalnym. Możesz również wrzucić tutaj filmy z tego w jaki sposób wykonujesz ćwiczenie.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przepuklina roztworu przełykowego

Następny temat

Wellbutrin (bupropion)

WHEY premium