SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przepuklina roztworu przełykowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 163

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 179
Witam,
Otóż chciałbym się zapytać czy są tu osoby z tą przypadłością? Mianowicie miałem zdiagnozowany refluks, nie ialem oraktycznie objawów tylko raz na jakiś czas jakąś nadzerka w żołądku lub wrzod. Otóż dwa lata temu po wykonaniu gastroskopii w szpitalu powiedziano że mam małą przepukline. Po tej gastroskopii miałem 2 inne prywatne u 2 innych specjalistów którzy tej przepukliny nie widzieli. Po tych 2 gastroskopiach wróciłem do szpitala na kolejną i znów mi ją zdiagnozowano. Mówię do nich że robiłem gastroskopie w innych miejscach i jej tam nie ma. A oni że ona tam jest. I czy mnie boli w miejscu w ktorym pokazala. A faktycznie czasem cos mnie tam zapiecze no I mdli mnie. Po wyjsciu ze szpitala mialem jeszcze dwie inne gastroskopie ktore nie wykazaly przepukliny, tez w 2 innych miejscach I u 2 innych osob. Do tego zrobilem kontrastowe badanie zoladka intez nic nie wyszlo. Lekarz mowi ze moge smialo wracać na silownie a drugi abym uwazal na cwiczenia ktore uzywaja tloczni brzusznej. Problem w tym ze prawie kazde ćwiczenie jej uzywa. Nie ćwiczę juz 2 lata I troche utylem, moje miesnie sa slabe a mentalnie jestem wrakiem przez brak cwiczen. Czy jest ktos kto ćwiczy z ta przepuklina ? Czy z biegiem czasu wasz problem nie pogłębił się przez silownie ? I jakich ćwiczeń unikac?


Zmieniony przez - SheZ w dniu 2024-02-09 11:24:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699703
Czyli jak jest, to jest bardzo mała mam od 20 lat trenuje i tyle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 179
Też masz mdlosci czasem i odbijania puste? Badałeś się kontrolnie czy Ci nie powiększyła się? ;>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699703
Jedynie zgaga nie powiększyła się
Teraz to trenuje rekreacyjnie ale były czasy gdzie leciałem mocno z ciężarami i bez zmian
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 179
No właśnie chce 3 razy w tygodniu jakiś lekki trening zrobić, bałem się że przy przysiadach, ćwiczeniach na brzuch mi się coś tam bardziej pogłębi i trafię pod skalpel. Chcę tylko trochę sportu w życie wlozyc. Postaram się nienforsowac :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699703
Bardziej kontroluj spożywanie posiłków , żeby się nie przejadać. A już najważniejsze to unikanie ćwiczeń po posiłkach: Staraj się unikać intensywnych ćwiczeń fizycznych bezpośrednio po posiłkach, ponieważ może to zwiększyć ryzyko wystąpienia refluksu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 179
Odczekam 2-3h między posiłkiem a ćwiczeniami, kiedyś chodziłem 1h po posiłku i wyszło jak widac
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Aktywność fizyczna jak najbardziej będzie istotnym elementem dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Myślę, że wspomniane lekkie utycie, może być czynnikiem determinującym w przyszłości powstanie innych problemów zdrowotnych, dużo gorszych niż przepuklina przełyku, która w sumie nie wiadomo, czy u Ciebie występuje. Aktywność fizyczna jest podstawą zdrowia i rezygnacja z niej, to najgorsze możliwe rozwiązanie. W Twoim przypadku bardzo istotne znaczenie będzie miała odpowiednia dieta.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nisko poziom testosteronu

Następny temat

Ból w okolicach stawu barkowo-obojczykowego

WHEY premium