SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zwichniecie stawu barkowo obojczykowego?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12933

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29
Tak to wyglada u góry kontuzja a na dole normalnie minęło juz 7 tygodni, bol mniejszy ale jeszcze czuje.Co z tym robic i ile czasu zajmie zeby brak był w 100% i bede mógł normalnie trenować? Trenuje sztuki walki mma. Pomoże ktoś z góry dzieki.




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Wiek 33 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 81
zrob zdjecie rtg i udaj sie do ortopedy czy fizjoterapeuty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 250
Witam miałem gorsza kontuzję mianowicie oderwanie kości obojczykowej od ramiennej6tyg. Wystające druty Kirchnera na które byl składany bark.Od operacji minął rok i 3miesiące treningi siłowy zacząłem po 10miesiącach od wyjecia drutów pracuje przy załadunku mebli. Lekarz nie kazał mi przeciazac barku przez najbliższe 2lata, a po wyjęciu drutów nie kazał mi nic dźwigać przez 3miesiące.Rehabilitowalem się sam w domu .I teraz odczuwam bol szczególnie kiedy dzwigam cos bardzo ciezkiego rekamiW Twoim przypadku proponował bym odczekać przynajmniej pol - do roku. Aby kosci zalały sie tym osoczem( nie wiem jak to fachowo nazwać)bo na świeżo trening może przynieść Ci dużo bólu i oczywiście nawrót kontuzji.Lekarzem nie jestem możesz iść do specjalisty jeśli uzna ze możesz trenować to decyzja należy do Ciebie.Ja opisuje na własnym przykladzie.Dla szybszej regeneracji polecam flexi drink puszka nie kosztuje dużo a pomaga po kontuzji do tego dużo zelek i galaretek do uzupełnieniaDiety pozdro
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 57 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 390
Wygląda na to, że zerwałeś któryś z więzozrostów lub wszystkie. Lekarzem nie jestem, ale miałem to cudo. Naprawa polega na ich zszyciu, a następnie ustabilizowaniu obojczyka drutami tak jak opisuje kolega wyżej. Jeśli nie zerwały się wszystkie to chyba się to tak zostawia. W drugim stawie o-b miałem podobnie i zostało zostawione. Teraz po rezonansie przypisano mu zmiany zwyrodnieniowe i od wielu lat taka właśnie gula mi wystaje.
Jeśli zerwałeś wszystkie to będzie słabo, zobacz ten filmik i sam oceń czy odczepienie się tej kości jest bez znaczenia

- Nazywa się to efektem klawisza.
Moje druty wyjęto po 8 miesiącach, jeden pękł, bo dużo ćwiczyłem, zwykle pompki i hantlami, był problem z jego usunięciem. Blizna 12 cm. Po wyjęciu należy uważać na początku - tak jak kolega wyżej napisał, na moje zapytanie odnośnie wspinaczki lekarz powiedział, że nie gwarantuje, że nie puści. Pewnie i w tym przypadku czas leczy rany.
Wiem, że robi się to obecnie artroskopowo i z tego co mi lekarz mówił, że efekty są takie jak w nowym stawie i tylko 3 dziurki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 29
Siema, dzięki za odpowiedz. Byłem z tym w poniedziałek prywatnie na jedna wizytę u lekarza sportowego. Mówił mi ze jest dobrze ponieważ wiązadła nie są zerwane tylko niby trochę uszkodzone. Dał mi parę ćwiczeń na rotatory z gumami i powiedział ze powinno się zagoić z czasem, może to potrwać jeszcze miesiąc jak nie więcej. Mówił mi tez ze ważne jest żebym starał się zachować poprawna postawę nie wysuwać barków do przodu (mam z tym problem od boksowania) zęby to się zagoiło w poprawnym miejscu.

Zmieniony przez - marcel0 w dniu 2015-01-23 19:26:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 57 Wiek 41 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 390
Lekarze często różne rzeczy mówią, mi też tak mówili, a teraz mam wieczny guzek, który widzę codziennie. Tak przy okazji to zmniejszył się? Na jakiej podstawie stwierdził uszkodzenie więzadeł tylko? Miałeś jakieś prześwietlenie? A podczas snu też będziesz dbał o postawę? :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wyniki TSH i na cukrzyce

Następny temat

Dziwny problem z łydkami.

WHEY premium