SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból pleców i klatki piersiowej - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 240

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6505
Hej.
Ćwiczę siłowo w domu 3x w tygodniu, 2x cardio i brzuch. Od jakiegoś czasu zaczęłam mieć problem z bólem pleców w górnej części i karku. Zrobiłam rtg, poza spłyconą lordozą szyjną nie wyszło nic niepokojącego. Odbyłam serię masaży i zabiegów u fizjoterapeuty i poprawiła się ruchomość mojej szyi, ale pojawił się ból między kręgosłupem a łopatką nasilający się przy pochylaniu głowy do przodu. W nocy dochodzi ból w mostku który przechodzi po wstaniu.
Czy przyczyną poglebiających się problemów może być trening? Powinnam zrobić przerwę? Jakieś rady jak mogę sobie pomóc?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 741 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5794
Ja miałem podobny ból jak opisujesz od spania na boku nie wiem czy to to samo załatwiłem problem spiąć na płasko przez miesiąc i rozluźniająco leżenie 5 minut na zwiniętym ręczniku ( kładziesz się na ziemi ręcznik na kręgosłup i sobie leżysz a to ci rozciąga klatę i żebra).
Prawdopodobna przyczyna to po zmasakrowanej klatce na siłowni źle ułożenie ciała po kilku tygodniach zrobiło problem.
Zaznaczam opis podobny ale może ty masz coś innego opisałem tylko swój przypadek nie wiem czy pomoże
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 3
Wiesz co, może to być to, bo jak leżę na plecach jest lepiej. No i od jakiegoś czasu śpię na poduszce i jaśku, może ta głowa też sięza wysoko układa jednak...Spróbuję Twojego sposobu z ręcznikiem, dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Z reguły problemy z funkcjonowaniem aparatu ruchu wynikają z wad postawy połączonych z podstawowymi błędami, które popełnia większość z nas, a szczególnie osoby początkujące. Jest to brak lub nieprawidłowa rozgrzewka i mobilizacja mięśni, nieprawidłowa technika ćwiczeń i nieodpowiedni dobór obciążenia, brak prehabilitacji (regularne rolowanie i rozciąganie mięśni). Sugeruję wprowadzić to wszystko plus dalej konsultować problem z fizjoterapeutą.

https://www.sfd.pl/art/Trening/Co_daje_rolowanie_mięśni,_czy_warto_rolować_się_-a5020.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6505
Fizjoterapeuta to by mógł wyżyć na mnie do końca życia Budżet na niego i tak został znacznie przekroczony. Ale fakt. O ile robię mobilizację i rozgrzewkę przed treningiem, o tyle rozciąganie traktowałam nieco po macoszemu. Do tego doszły stresy i mamy rezultaty. Poprawię to na pewno.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Drętwienie szczęki i ból głowy

Następny temat

Łysienie - porady

WHEY premium