SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Zapadnięta połowa klatki piersiowej

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3766

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,

mam problem który chciałbym rozwiązać. Otóż prawa część mojej klatki piersiowej jest dziwnie zapadnięta (z prawą jest wszystko w porządku). Czy znacie jakieś ćwiczenia, które mogą mi pomóc? A może jest to tak widoczne gdyż po prostu jestem chudy i przybranie masy oraz wyrobienie mięśni na siłowni zakryłoby tą wadę? Oto fotka. Bardzo proszę o pomoc.

http://img521.imageshack.us/img521/271/clipboard01th6.jpg

Zmieniony przez - lukasso32 w dniu 2007-06-24 16:27:08
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1114
Hmm bardzo dziwnie to wyglada, szczerze nie spotkałem sie jeszcze z czyms takim. Cwicz poprostu klatke normalnie ,duzo osób ma wady ze jeden miesien mają wiekszy a drugi mniejszy jednak z czasem to zanika. Nie masz moze skrzywienia kregosłupa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam też lekką skoliozę. Dodam jeszcze że wygląda to tak, że jakby cały prawy rząd żeber mam zapadnięty. Jeśli dobrze pamiętam to pielęgniarka w szkole zapisała mi, że mam odstającą prawą łopatkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Z tego co pamiętam, to "odstająca łopatka" wiąże się z uszkodzeniem nerwu piersiowego, który to z kolei steruje mięśniem piersiowym większym, który u Ciebie wygląda na nie rozwinięty.
Być może ćwiczenia korekcyjne nieco dadzą.
Napiszę więcej jak odzyskam dostęp do google tudzież kilku innych serwerów WWW. Niestety w rozumieniu mojego dostawcy internetu, nie jest to przerwa w działaniu Usługi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ok tak więc czekam, będę baardzo wdzięczny za wszelką pomoc :)
Mam tylko nadzieję że w ogóle da radę się z tym coś zrobić, chciałbym zacząć chodzić na siłownię a z taką wadą postawy jakoś tego nie widzę :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1114
"chciałbym zacząć chodzić na siłownię a z taką wadą postawy jakoś tego nie widzę :/"
A co ty myslisz ze samo od siebie sie wyrówna? Musisz własnie zacząć cwiczyc.
Sam wiem po sobie bo mam lekko zapdnietą klatke piersiową a po roku siłowni postawa mi sie znacznie poprawiła i nie wyglada to juz tak tragicznie. Prawie wszystkie niedogodności idzie zakryć w wiekszym lub mniejszym stopniu miesniami.
Wiec ćwicz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak nabierzesz troche masy to pewnie nie bedzie sie juz tak rzucalo w oczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No tak tylko problem w tym, że zapadnięty lekko mam cały prawy rząd żeber.... Żebra też da "obudować" mięśniami tak żeby to zamaskować? A poza tym czy takiej wady naprawdę nie da wyrównać? Przecież ćwiczenia rozciągające + basen powinny coś zdziałać.

Zresztą zobaczymy, jutro i tak idę do lekarza to wezmę skierowanie do ortopedy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Po******liłem nerwy i unerwiane mięśnie, ale nie ważne, idź do ortopedy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 71 Wiek 54 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 271
Nie wiem ile masz lat. Jesli masz odstajaco łopatke i nic oprocz widoku klaty nie dolega-baaardzo prawdopodobne,że wraz ze skolioza masz rotacje kregoslupa piersiowego.Innymi słowy - garb zebrowy.Niestety nie bałdzo można Ci pomóc-jedynie optycznie -wzmocnic piersiowe- a nawet ogolnie mm grzbietu-w przyszłosci Ci utrzymaja kregosłup i nie bedzie dalej ,,się sypal"...Jesli chcesz potwierdzenia diagnozy-ortopeda i (lub) zdjecie kregoslupa piersiowego.Bywaja rowniez rotacje w obrebie kregoslupa ledzwiowego i wowczas objawia sie to takim walem miesniowym wzdluz kregoslupa...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pare pytań - trądzik

Następny temat

Walka z lenistwem.

WHEY premium