SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból kolana - porady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 236

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 68
Witam. Cztery dni temu zaczął dokuczać mi ból kolana. Urazu jako takiego nie było, trenuję jeździectwo i ból pojawił się po zakończeniu treningu. Na początku nie był jakiś mocny, ale na drugi dzień po wstaniu z łóżka ciężko było go znieść i utrzymuje się do teraz, pojawiła się też bardzo mała opuchlizna. Szczególnie daje się we znaki podczas zginania kolana, próby kucnięcia - wtedy też słychać cichy trzask, ale z tym miałam już problem wcześniej i występuje to też w zdrowej nodze. Byłam u ortopedy który pomacał kolano, zrobił rtg, które nic nie wykazało, spytał kiedy boli jak podnoszę i stwierdził, że to naciągnięcie więzadeł - kazał robić zimne okłady i unikać chodzenia. Tak też robię, jednak żadnej ulgi nie ma, ale za to odczuwam dyskomfort w kolanie i sztywność całej nogi. Kolano mogę wyprostować, jak i zgiąć maksymalnie, ale wiąże się to z bólem szczególnie w kącie 90 stopni. Czy to rzeczywiście może być naciągnięcie i przeczekać czy szukać innych lekarzy i iść na rezonans?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33113 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Nikt ci nie powie co to moze być bo moze to być wszystko i nic , wiec na ten moment poprosiłbym lekarza o skierowanie na rezonans bo jak kolano puchnie a do tego jest silny ból kilka dni to nie jest normalne , W okresie oczekiwania na rezonans stosuj maści przeciwzapalne ( ja polecam taką maść jak DIKLOFENAK) , nie przeciążaj kolana i odpuść aktywnosć , gdyby lekarz nie chciał dać skierowania na rezonans bo tak też może sie zdarzyć ( dziady oszczędzają jaby sami za to płacili conajmniej) to wtedy szukać prywatnie dobre fizjo i moze coś więcej doradzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Skoro nie było żadnej sytuacji, kiedy to mogło dojść do urazu w stawie kolanowym, to więzadła same się nie nadciągnęły. Zapewne lekarz powiedział coś innego. Przy naciągnięciu/naderwaniu więzadeł słuchać specyficzne chrupnięcie w stawie i lekki ból w danym momencie urazu. Najczęściej w sytuacji gdy dochodzi do skręcenia kolana, a podudzie zostaje w miejscu. Objawy, które opisujesz to prawdopodobnie jakieś zmiany przeciążeniowe lub pospinane mięśnie. Sugeruję wybrać się do fizjoterapeuty aby popracował nad całym Twoim ciałem.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc w diagnozie - Od czegoś trzeba zacząć

Następny temat

Problem z erekcją przy nowej dziewczynie

WHEY premium