SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aspat, Alat - wysoko

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4971

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 643 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45510
Cze,

Robiłem badania ostatnio, między innymi profil wątrobowy ( Aspat, alat, bilirubina ).

AspAT 48,4 NORMA 0-50
AlAT 51,9 NORMA 0-50
Bilirubina 0,77 NORMA 0,30-1,20

Czy tak wysokie wyniki AspAT i AlAT mogą być spowodowane wysokobiałkową dietą ( ~3g/kg masy ciała ) czy szukać przyczyny gdzie indziej? Dodam, że cała morfologia, OB, glukoza, kreatynina, cholesterol, trójglicerydy wyszły w normach.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
@SaV1 Już tak abstrah**ąc całkowicie od tej sytuacji. :) To zdajesz sobie sprawę ze tylko w około 20% przypadków osób zakażonych HCV występują jakiekolwiek objawy?:) Dlatego to tzw "cichy zabójca"
A co do akcji to pisałem Ci ze obecnie taka jest u mnie, więc jeśli będzie miał możliwość zrobić to za free, wtedy warto.

Zmieniony przez - 0scar w dniu 2012-10-10 19:11:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
Ja bym się doszukiwał przyczyny albo w morderczych treningach, złej diecie ewentualnie temu syfowi którym się kujesz.
Przy uszkodzeniach wątroby dieta powinna zawierać większe ilości białka bo to sprzyja jej regeneracji. A skoro ładujesz tak duże dawki białka to bezwzględnie kujesz dupę, a to wpływa na wyniki wątroby.

Zmieniony przez - 0scar w dniu 2012-10-08 17:45:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 643 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45510
Czytałem, że najbardziej miarodajne wyniki prób wątrobowych są po ok 48h po skończonym wysiłku. Ja te badania robiłem 18h po treningu, mogło to na to wpłynąć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1852 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9839
Nie ma się czym martwić. Jeden wynik minimalnie przekroczony, nie panikuj.

Trening miał na to wpływ bankowo. Jak będziesz miał off od treningu po cyklu, to zrób je znowu, ale imo, nie ma w ogóle tematu. Hepatolog by Cię wyśmiał jakbyś przyszedł i powiedział, że jesz po 3g białka, trenujesz ciężko i przychodzisz, bo o 4% jeden wynik zbyt wysoki.

pzdr

Zmieniony przez - Aylar w dniu 2012-10-08 18:10:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 643 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45510
Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
Rorek
Czytałem, że najbardziej miarodajne wyniki prób wątrobowych są po ok 48h po skończonym wysiłku. Ja te badania robiłem 18h po treningu, mogło to na to wpłynąć?

Stan ostrych treningów musi się utrzymywać dosyć długo aby osiągnąć główne granice normy. Ogólnie transmitaz to białka które powstają w przy rozpadzie lub niedotlenieniu. Aby wykluczyć inne skutki (np ten treningi) wypadałoby zrobić badanie kinazy kreatynowej. Tak jak Ci napisał kolega wyżej przekroczenie normy o parę punktów nie jest niczym szczególnie frasującym jak odstawisz szprycę, i resztę syfu który teraz bierzesz i po pewnym czasie wszystko wróci do normy. W ostateczności możesz kupić sobie paczkę Sylimarolu z olimpu (wychodzi dosyć ekonomicznie) i łykać 2X1 tabsa. Niema sensu przy takich wynikach kupować coś mocniejszego (np esencjale forte)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 643 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45510
Kupie jutro w aptece jakiś Sylimarol. Chociaż na forum medycznym też mi powiedzieli, że nie mam się zbytnio czym przejmować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
A propos pewnie miałeś wykonane dodatkowo białko całkowite i albuminy. W normie wyszły?
A ten sylimarol to kup olimpu. :) Chodzi o dawkę. ;)

Zmieniony przez - 0scar w dniu 2012-10-08 21:12:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 643 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45510
Nie miałem robionych tych dwóch badań.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 758 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7858
No tak polska służba zdrowia. Za 2-3 miesiące powtórz te badania. Jak nadal będą wysokie, to wyciągnij od lekarza badania na wzw b i c. (w ogóle to teraz u mnie w mieście jest akcja ze robią darmowe badanie na wzw C. Dodatkowo przy jakiś problemach z wątrobą wypadałoby oznaczyć oprócz tych już wymienionych czas protrombinoweg (PT) gamma-glutamylotransferazy (GGT) i dehydrogenazy mleczanowej (LDH) :) A tak na serio to przestań kuć dupe to wyniki do normy wrócą. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 643 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45510
Dobra, nie musisz w każdym poście wypominać mi SAA :) Zdążyłem się już zorientować, że jesteś ich przeciwnikiem, na prawde.

Zmieniony przez - Rorek w dniu 2012-10-09 17:13:47
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból w okolicach karku/kęgosłupa

Następny temat

problemy z kekosłupem,a uprawianie sportu

WHEY premium