Shannah Baker to Australijka, która już jako dziecko interesowała się sportem. Grała w koszykówkę, jeździła konno i pływała. Podczas przygotowań do ślubu postanowiła zadbać o kondycję i lepszą formę. Chciała wyglądać niesamowicie podczas najważniejszego dnia w swoim życiu. Dziewięć lat temu, po raz pierwszy udała się na siłownię, rozpoczynając swoją fitnessową podróż. Nie minęło dużo czasu, a Shannah zrobiła niesamowity postęp i zakochała się w siłowni. Rok później pewien trener osobisty zauważył jej potencjał i zachęcił do wzięcia udziału w zawodach fitness.

Początkowo odmówiła w obawie o to, że będzie musiała mniej jeść, ale wkrótce zdała sobie sprawę, że to jest coś, w czym chce się sprawdzić. Przez następny rok Shannah bardzo ciężko trenowała, przygotowując się do wejścia na scenę. W końcu nastał ten dzień i piękna Australijka podczas swojego debiutu zajęła pierwsze miejsce. To zmotywowało ją do kontynuowania kariery w fitness i skupieniu się na zdobywaniu kolejnych trofeów. Niedługo później zdobyła uprawnioną kartę PRO i stała się zawodowym sportowcem. Podjęła decyzję o zmianie federacji i konkurowaniu w IFBB.

Shannah trenuje na siłowni 6 dni w tygodniu, przeważnie treningiem dzielonym. Stara się też wykonywać sesje HIIT na bieżni lub na schodach. Spożywa od 5 do 6 posiłków dziennie, aby mieć energię i dobry metabolizm. W jej diecie dominuje chude białko takie jak indyk czy białe ryby, zielone warzywa i zdrowe tłuszcze.

 

Nie zapomina też o suplementacji w postaci L-karnatyny, spalaczu tłuszczu, białka i kompleksu witamin. Shannah miała zawsze duże wsparcie w rodzinie i przyjaciołach, którzy motywowali ją do osiągnięcia sukcesu. W chwilach zwątpienia inspirowała się znanymi sportowcami takimi jak Paige Hathaway, Ana Delia, Michelle Lewin czy Anllela Sagra. Shannah uważa, że aby osiągnąć sukces należy mierzyć wysoko i ciężko pracować. Tylko wtedy uda nam się spełnić marzenia.

Komentarze (0)