SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Alkohol a sport

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3334

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3182
Witam.
Znalazłem już parę tematów o alkoholu ale odpowiedzi do tych tematów nie do końca mnie zadowoliły, wiec mam parę pytań:
1. Czy alkohol bardzo przeszkadza sportową i dlaczego?
2. Czy jeżeli pije alkohol raz na miesiąc albo i dwa to bardzo mi to zaszkodzi?
3. Czemu sportowca odradza się alkohol i jakie "umiejętności"(mam na myśli np. kondycje, refleks itp.) obniża?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 122
https://www.sfd.pl/forum.asp?search=alkochol&forum_id=10&strona=1
heh tu masz wszystko na temat
wystarczy poszukac troche
pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1924 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22174
1. Czy alkohol bardzo przeszkadza sportową i dlaczego?
2. Czy jeżeli pije alkohol raz na miesiąc albo i dwa to bardzo mi to zaszkodzi?
3. Czemu sportowca odradza się alkohol i jakie "umiejętności"(mam na myśli np. kondycje, refleks itp.) obniża?


Ad.1 - a czy papierosy przeszkadzają w sporcie? paliłeś kiedyś? pomyśl o człowieku jak o maszynie(samochodzie) jeżeli zamiast oleju do silnika nalejesz kwasu, albo jakiegoś innego szajsu, to co stanie się z samochodem? zacznie szwankować. podobnie jest z człowiekiem. alkohol i inne używki po prostu z czasem niszczą organizm

Ad.2 - myślę, że jak raz na jakiś czas wypijesz piwko, czy dwa to świat się nie zawali, ale jak zalejesz robaka, tak że nie będziesz odróżniał sufitu od podłogi, to marnie to widzę.

Ad.3 - patrz Ad.1 i sam wywnioskuj co zabiera nam alkohol, ja powiem ci, że przede wszystkim zdrowie.


pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Do tego alkohol scina bialko (ktore jest podstawowym budulcem miesni) oraz wysusza organizm.
Co do picia - ra zna jakis czas smialo mozna. Pamietajmy ze piwo dziala rowniez dobrze na nerki (oczywiscie w rozsadnych ilosciach ).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy ulozylem to dobrze?

Następny temat

111kg - 90kg... podpowiedzcie czy dobrą drogę wybrałem

WHEY premium