SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Afera dopingowa w MLB

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2729

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 296 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10245
Macie racje panowie. Według mnie chyba nie ma sportu, gdzie nie używałoby się dopingu... mówię to oczywiście o sprtach wytrzymałościowych, siłowych itp. bo ktoś zaraz powie że w szachach nie ma koksu... chociaż w dzisiejszym świecie wszystko możliwe. A co do rekrdów... moje zdanie jest jednoznaczne, rekordy nie są dziełem ludzi tylko dziełem chemii, bo chyba zgodzicie sie ze mną, że bez koksu nie byłoby takich wyników. Zaraz ktoś pewnie powie, że bez człowieka nie byłoby w ogóle rekordów, zgodzę się z tym, ale zawsze jest pewna granica, której człowiek bez wspomagania nie przekroczy.

Trochę śmieszy mnie te wszystkie historyjki w tv o wielkich aferach dopingowych, że tak najeżdżają na sportowców. Dobrze wiedzą, że sport to jeden wielki doping. A później kogoś przyłapią i wielka afera jaki to on jest zły bo bierze. Bez sensu. Niech lepiej amerykańce zobaczą co się dzieje ze zwykłymi ludźmi, a szczególnie z ich dziećmi, bo taki prezenter wiesza psy w telewizji na kogoś a jego syn co tydzień +5kg.... ale to tylko taki przykład

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 340
Mozna powiedziec ze sami z siebie glupkow robia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 29439 Napisanych postów 62875 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 902321
przy szachach w gre wchodza duzo gorsze substancje dopingujace niz saa tyle ze dzialajace na uklad nerwowy(stymulatory) najprostrzym przykladem bedzie amfetamina
wniosek:
nie ma sportu(rekordow) bez szeroko rozumianego dopingu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 296 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10245
Amfetamina w szachach? Z własnego doświadczenia wiem, że nie działa to zbyt motywująco :D hehehe fajnie by było zobaczyć jakiegoś szachistę na amfie, to by go porobiło trochę :)

A co do dopingu w sporcie... ja osobiście dziele doping w sporcie na 2 cześci: 1 stosowanie środków chemicznych ( sterydy i inne środki chemiczne) oraz 2 modyfikacje genetyczne. Powiedzcie sami co jest lepsze.... no może źle to brzmi trochę, nazwijmy to lepsze zło. Ludzie nie wiedzą i nie słyszeli o ingerowaniu w geny człowieka dla lepszych wyników. Oczywiście nie mówię, że ja wiem, bo sam nie wiem nic, ale mając jako takie pojęcie mozna się domyślać do jakiego stopnia to dotarło, a to dopiero początek. Wydaje mi się, że era sterydów w sporcie powoli się kończy na rzecz wlaśnie grzebania w genach. Zresztą sam gdzieś czytałem że olimpiada w Pekinie (chyba w Pekinie :D) to będzie olimpiada mutantów. No ale cóż, każdy sportowiec po to trenuje i poświęca życie dla wyników i jest gotów zrobić wszytsko, żeby być coraz lepszym, więc nie ma się co dziwić, że wszyscy biorą.
Amen :)

Zmieniony przez - boziol w dniu 2007-12-15 12:07:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 14048 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 165707
ja raczej patrze na sportowcow jak na nieco innych ludzi - decyduja sie na ingerencje w organizm w zamian za zarabianie niemalych pieniedzy.

cos za cos i nie rozumiem tego szumu.

bardzo dobrze, ze sa ludzie, ktorzy swiadomie chca przekraczac granice swoich mozliwosci, bo dzieki temu miliardy ludzi maja rozrywke inna niz czestowanie sasiada kosa za to, ze zaoral ci miedze (a tak by bylo, bo ludzie lubia sie klocic i bic - przy sporcie mozna to robic inteligentniej).

sport bez koksu powinien byc zakazany, bo po co mi sportowiec, ktory nie dokonuje rzeczy niewiarygodnych - niech lepiej sie zajmie kopaniem rowow, to bedzie bardziej uzyteczny dla ludzkosci.

STERYDY = ŚMIERĆ

adin, dwa, tri .... tolka spakojna

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6275 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 37332
lol chudzina. to pozamiatales ta wypowiedzia
zgoda 100%
po prostu panowie na gorze dalej chca wmawiac ciemnym masom ze "sport to zdrowie", a nie droga do kasy.

Zmieniony przez - Scorpio93 w dniu 2007-12-15 12:32:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1489 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7453
Scorpio i reszta

"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, kiedy umrzesz"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 2628 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 28758
chudzina
Poza tym, nawet w tym dziele triathlonista pytał o odblok po cyklu hgh i teściem, to powinno uświadomić co nieco niektórym
A co dopiero mówić o gościach z zawodowych lig gdzie jest ogromna konkurencja i jescze większa kasa.
W dodatku baseballiści grają 162 mecze w sezonie (czyli grają rpawie codziennie), nie wiem czy na kreatynce by to przetrzymali.

Zmieniony przez - emceha w dniu 2007-12-15 15:08:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 229 Napisanych postów 2106 Wiek 53 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 33665
To prawda, że szachiści używają (z głową) amfetaminy i pochodnych. Nawet strzelcy także koksują - biorą leki z grupy betablokerów, które ich wyciszają, uspokajają, obniżają ciśnienie i powoduję, iż jest większa szansa na trafienie w "10" z broni czy łuku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 2562 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 33896
Sorka ale nie widzę sensu zakładania takich tematów. Doping zawsze był(nie tylko w sporcie) i dalej będzie. I czy to jest legalne czy nie będzie używany zawsze. A że jakaś organizacja wykryła u kogoś doping, zdarza się to prawie codzienne. Więc po co tym pisać.

Wiad- to żeś doyebał jesteś szachistą albo strzelcem ?

Zmieniony przez - pysio12345 w dniu 2007-12-15 18:04:06

Pane moderatore, prose ne ubija tematu

To se ne da!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bioanabol + Clen ?

Następny temat

Susta

WHEY premium