SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Adamek: boks od zmierzchu do świtu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1369

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 4847 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 40994


Kilkanaście kilometrów biegu rano, sparingi i praca nad techniką po południu, wieczorem analiza stylu rywala. Na miesiąc przed walką w obronie pasa Tomasz Adamek haruje cały dzień!
Pojedynek z Thomasem Ulrichem w Düsseldorfie odbędzie się 15 października. Tomek ma już za sobą pierwsze etapy przygotowań - ciężkie treningi siłowe, biegi interwałowe oraz zajęcia za zamkniętymi drzwiami w Berlinie. Pod okiem swojego trenera Andrzeja Gmitruka i jego dobrego znajomego, niemieckiego szkoleniowca Ulli Wegnera, Polak sparował tam na zmianę z czterema przeciwnikami. Od kilku dni mistrz świata federacji WBC w wadze półciężkiej pracuje nad formą w pocie czoła w ojczyźnie. O siódmej rano biegi po podwarszawskich lasach, a później w "gymie" na Bródnie sparingi pełną parą. Sześć rund z Djamelem Selinim (14 zwycięstw, 4 porażki), Belgiem, który dwa razy walczył o pas federacji IBF, a potem jeszcze dwie rundy z którymś z bokserów ze stajni Andrzeja Gmitruka. Rywal Tomka schodzi z ringu mocno poobijany. - Adamek, good job - rzuca tylko ledwo żywy Djamel. Polak to dżentelmen w każdym calu. W trakcie walki zadaje kilka ciosów poniżej pasa. I choć tylko on to widzi, szybko przeprasza rywala. - A co w tym dziwnego? Kultura na ringu jeszcze nikomu nie zaszkodziła - tłumaczy Adamek. W weekend do naszego boksera przyjechali kolejni sparingpartnerzy, dwaj pięściarze z Ukrainy i Amerykanin Lary Marks (27 zwycięstw, 7 porażek).

Jeśli Ullrich liczy na opuszczoną lewą rękę Tomka, a taka postawa sporo kosztowała mistrza w walce z Paulem Briggsem, czy na kontuzję nosa, to grubo się myli. Po złamanym nosie nie ma już śladu, a lewa ręka szczelnie broni dostępu do głowy i działa z siłą rakiety. Po ośmiu rundach sparingów Polak tłucze nią jeszcze w tarcze trzymane przez Gmitruka. - Wróciliśmy do polskiej szkoły boksu. Mieszanka tego, czego Tomek nauczył się w Stanach, i nasz słynny polski lewy prosty, sprawią, że polska lokomotywa nie zatrzyma się w Düsseldorfie - twierdzi z uśmiechem Gmitruk.

Po prawie dwóch godzinach obijania przeciwników, worków i tarcz czas na zajęcia ze skakanką. Wieczorem Gmitruk pokazuje Adamkowi specjalnie przygotowane fragmenty z walk Ulricha. Potem jeszcze tylko odnowa biologiczna, sauna i obrońca tytułu może spokojnie iść spać.

Co Tomek robi najmniej chętnie? - Sparingi są najcięższe. Jak już zmęczę przeciwnika, to Andrzej wpuszcza mi nowego, wypoczętego rywala - śmieje się Tomek i po chwili dodaje: - Przy tym wstawanie rano i bieganie po lesie to czysta przyjemność. Jednak dzięki ciężkiej harówce czuję, że jestem w formie.

Na walkę Tomka w Niemczech wybiera się jego najbliższa rodzina. - Ciężko, żeby ich zabrakło. Kiedy walczyłem w Stanach bardzo mi ich brakowało. Teraz kiedy będą blisko, będę boksował jeszcze lepiej. Rywala nie lekceważę, ale to ja jestem mistrzem i pasa nikomu nie mam zamiaru oddać - dodaje na koniec Adamek.

"I try to catch him right on the tip of the nose, because I try to push the bone into the brain." (M.Tyson)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trenować Taekwon-do ???

Następny temat

10 przykazan zakładnika

WHEY premium