SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

AT/GROM

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3523

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 555 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3466
Tym razem nie z serii jak być komandosem..

Widziałem w rekrutacjach, że sprawdzają tam sztuki walki

Moje pytanie, jeżeli nic się nie trenuje to nie ma szans ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 93 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3150
Po pierwsze 18 latek powinien pójść na studia .Pomyśl o szkole i pieniądzach.OK nie chcesz sie uczyc wbiłeś sobie do głowy,że zostaniesz super komandosem. Chcesz do GROM -u.Kolego idziemy do wku rozmawiamy na temat przyjecia do pracy nieistotne w dzisiejszych czasach do jakiej jednostki: kawaleria ,czy jakas jednostka zmechu.Sprawdzasz jednostki pod wzgledem wyjazdów na misje .A teraz jest to proste Afgan.Zaczynasz prace w monie .Musisz poczuc klimat.Nadal chcesz być komandosem .Jedziemy na misje .Ciekawe jakie masz zdrowie .W wojsku dzieja sie rozne dziwne rzeczy.Jedziesz na misje ,dzialasz w grupie ,sekcji itp niewazne .Jezdzisz na patrole ,ryzykujesz ,uczysz sie,meczysz ,klócisz sie i znowu monoza .Musisz poznac prace w Monie i na misji.Dalej chcesz byc komandosem.Mija tak kilka lat masz 25 .Dzwonisz ,wysylasz kwit i czekasz .Nie kazdy przechodząc selekcje bedie tam pracował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Zapytaj Antków i Gromowców...Skad my mamy to wiedzieć?

Poza tym jest tyle tematów o AT i Gromie.Tam mogłeś zadać pytanie.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
generalnie jak Słaby,a na mój rozum
trenowanie sztuk walki nie jest wymogiem tylko jest mile widziane
czyli to że nie trenujesz SW daje Ci takiego jakby minusa w stosunku do kandydatów którzy trenują SW ale nie przekreśla definitywnie Twoich szans

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2009-08-03 00:11:27

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 392 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3045
Troche dziwne pytanie. Wrzucanie Gromu i jednostek Antyterrorystycznych do jednego worka rekrutacyjnego? Jak mi sie nie uda tutaj to sprobuje tam? Poza tym by pracowac w AT trza byc funkcjonariuszem Policji.
Co do wymogow dot. znajomosci SW to wiesz.. Ktos kto cos trenuje z reguly jest sprawny fizycznie, dwie pieczenie na jednym roznie. Poza tym charakter pracy wymaga umiejetnosci zakladania dzwigni, obezwladnien i odruchow nabytych na treningach SW. Nie trzeba tez chlopaka uczyc od samych podstaw wszystkiego. Reszte sam sobie dopowiedz.

MMA, MT i piwo ze Spiża
Chleb ze szmalcem ktory dodaja juz niekoniecznie.. Dietka :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 54 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 77
Nie musisz nic trenowac. Musisz za to dobrze rokowac na przyszlosc czyli wysoki poziom ogolnej sprawnosci fizycznej, bardzo dobry stan zdrowia ( fizycznego i psychicznego ). Osobiscie widzialem ludzi z wysokimi stopniami SW ktorzy odpadali na pomiarze cisnienia tetniczego lub po badaniu krwi bo np. mieli gorszy tydzien. Pomijam tutaj oczywiscie kwestie wyksztalcenia i inteligencji. Z Twojego krotkiego maila wnioskuje, ze interesuje Cie praca w charakterze operatora w ktorejs z taktyk. Droga daleka i trudna ale jak masz ambicje i ducha walki to warto. Natomiast w przypadku niepowodzenia jest wiele innych stanowisk w tych formacjach. Pozdrawiam i zycze powodzenia.

KYOKUSHIN 4life

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 555 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3466
Ale teraz to ja już zostałem wprowadzony w błąd.. na stronie GROMu pisze, że mogą ubiegać się o etat w gromie między innymi mundurowi (rozumiem, że AT również ??)

Czyli, policjant również może być w GROMIE ??

Drugie pytanie, jakie pytania może zadawać psycholog ?? Nigdy nie byłem więc nie wiem nawet o czym tam się rozmawia :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3
Może być
,,Dla kandydatów do korpusu oficerów zawodowych:
posiadanie tytułu zawodowego magistra,
stopień wojskowy co najmniej podporucznika, (równorzędny), a w przypadku funkcjonariuszy z innych służb mundurowych (np. w Policji, ABW, SG, BOR, itp.) posiadanie stopnia w korpusie oficerów."

Informacje skopiowałem z oficjalnej strony GROMU










Zmieniony przez - Piottreek w dniu 2009-08-04 16:57:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Jeśli przeczytałeś na stronie GROMu o rekrutacji,że do służby w JW 2305 mogą starać się ludzie z innych mundurówek,to widocznie tak jest i nikt Cię w bład nie wprowadził,może jedynie dostałeś niejasną informację,że biorą ludzi tylko bedących w służbie w wojsku.Jak Ci wytłumaczyć,że po przejściu całej procedury kwalifikacyjnej wszystkie osoby stają się oni żołnierzami GROMu i podlegają po MON?Policjant z AT podlega pod MSWiA,ludzie z kilku innych służb również,z chwilą ich przejścia do JW 2305 zmienia im się podwładność na MON.Normalnie wszystko jak 5 letniemu dziecku trzeba wyłożyć...Z jarzeniem u ciebie coś słabo...

Nie byłem u psychologa w GROMie,inni z forum zapewne też nie,więc nie wiemy o czym się tam rozmawia.Co inna służba to inna specyfika zadań,no i pytania też mogą być u psychologa różne.Tylko sądzę,że przed rozmową trzeba zaliczyć jeszcze mocno selekcyjny psychotest...

Ty nie przejmuj się jakie pytania moze psycholog zadawać,bo do tego bardzo długa droga przed Tobą.Sam odsiew po czytaniu podań jest ogromny.Pomyśl najpierw o nauce,wybierz jakiś sensowny kierunek studiów,ucz się języków,trenuj aby być w formie,potem "wskocz" gdzieś do wojska,czy innej służby,a potem dopiero próbuj.Czyli masz czas na GROM za jakieś 8-10 lat

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 555 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3466
No taki mam plan

1. 3 lata w policji (nie wiem co jeszcze, może ABW)
2. AT na okres paru lat (spróbuje zdać test sprawnościowy na najwyższą ocenę)
3. Za pare lat wysłać podanie do GROMU


Czy takie coś ujdzie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 555 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3466
przepraszam za double posta ale zapomniałem dodać,
że uczęszczam na AWF Wrocławski kierunek szczególny sztuki walki

po ukończeniu mam zamiar iść do Policji

A jak dalej będzie.. zobaczymy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 392 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3045
No taki mam plan

1. 3 lata w policji (nie wiem co jeszcze, może ABW)
2. AT na okres paru lat (spróbuje zdać test sprawnościowy na najwyższą ocenę)
3. Za pare lat wysłać podanie do GROMU


Czy takie coś ujdzie ?


Ad. 1. Chlopie nim sie do ABW dostaniesz to juz Ci minie ochota na GROM ;] Poza tym po co taka przejsciowka? Co to w ogole za plan, 3 latka tutaj, 2 tam, i jeszcze w banku se 3 miesiace postoje..
Ad. 2 To samo co wyzej. Poza tym co Ci da fakt ze zdasz na najwyzsza ocene? Przy selekcji do Gromu nie beda patrzec na to jaka miales ocene z srodowiska w podstawowce ani tez na to jaki byles w AT.
Ad. 3 To troche duzo bedzie tych pare lat. Moze wyjsc ze za stary jestes na Grom. Poza tym wez pod uwage tez fakt ze po drodze nie bedziesz sie tylko szkolil i wydawal kase na kursy. Moze glupie pytanie ale chcesz rodzine zalozyc? Rozumiem ze po dostaniu sie do Gromu? Bo wczesniej nie znajdziesz na to czasu przez te wszystkie szkolenia itd.. ABW, Policja, AT i inne.. A w Gromie bedac to chyba takze zapomnisz o rodzinie..no bo kiedy, jak?

Ochlon troche. Zrob jak Ci koledzy wyzej mowili. Cwicz, cwicz i jeszcze raz cwicz. Wez sobie jakies kursy jezykowe, najlepiej dwa jak dasz rade. Biegaj biegaj biegaj do zarzygania. Zrob sobie instruktora z tego i tamtego (sztuki walki, strzelanie, jakies wspinaczki), kursy ratownictwa medycznego. No i przydalaby sie Oficerka we Wrocku.

Edit: Aaa..nie doczytalem zes na AWFie. Skoncz AWF a pozniej studium Oficerskie. A reszta jak pisali i pisalem wyzej.

Zmieniony przez - Xaironik w dniu 2009-08-04 18:46:16

Edit2: Czyli, policjant również może być w GROMIE ??

Byly Policjant, tak.

Zmieniony przez - Xaironik w dniu 2009-08-04 18:47:29

MMA, MT i piwo ze Spiża
Chleb ze szmalcem ktory dodaja juz niekoniecznie.. Dietka :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kyokushin Karate Rzeszów - Bezplatne treningi w sierpniu ! AKCJA LETNIA

Następny temat

Ślub Agnieszki Wieszczek

WHEY premium