SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ABW - jak sie tam dostać ??

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 17904

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 569 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4422
Witam, interesuje mnie praca w ABW. Trochę poczytałem na ich stronce jak wygląda rekrutacja ale coś "za fajnie" mi to wygląda.

Art. 44. Służbę w ABW albo AW może pełnić osoba:

1) posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie,

2) korzystająca z pełni praw publicznych,

3) wykazująca nieskazitelną postawę moralną, obywatelską i patriotyczną,

4) dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,

5) posiadająca co najmniej średnie wykształcenie i określone kwalifikacje zawodowe oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, wymagających szczególnej dyscypliny służbowej, której gotowa jest się podporządkować.

§ 5. 1. Postępowanie kwalifikacyjne obejmuje następujące etapy:

1) rozmowę kwalifikacyjną przeprowadzaną przez funkcjonariusza komórki kadrowej z kandydatem, w celu ustalenia jego przydatności do służby w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz motywacji do jej podjęcia; ocenę stopnia przydatności kandydata do służby w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej, wpisuje się w kwestionariusz osobowy;

2) badanie psychologiczne kandydata mające na celu określenie jego predyspozycji intelektualnych i osobowościowych do służby w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego;

3) sprawdzenie w ewidencjach, rejestrach i kartotekach prawdziwości danych zawartych w kwestionariuszu osobowym;

4) przeprowadzenie wywiadu w miejscu zamieszkania i pracy kandydata oraz uzyskanie opinii od osób polecających kandydata;

5) uzyskanie orzeczenia właściwej komisji lekarskiej podległej Szefowi Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ustalającego zdolność fizyczną i psychiczną do służby w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego;

6) w odniesieniu do kandydata ubiegającego się o przyjęcie do służby w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na stanowisko wymagające szczególnych umiejętności lub predyspozycji:

a) egzamin sprawności fizycznej,

b) badanie psychofizjologiczne,

c) badanie psychotechniczne,

d) inne badanie mające na celu sprawdzenie przydatności do służby na takim stanowisku;

7) przeprowadzenie odpowiedniego postępowania sprawdzającego, mającego na celu ustalenie, czy kandydat daje rękojmię zachowania tajemnicy.

2. Przed rozpoczęciem rozmowy, o której mowa w ust. 1 pkt 1, kandydat jest obowiązany, na żądanie, okazać dowód osobisty.

3. Czynności, o których mowa w ust. 1 pkt 3-7, mogą być realizowane niezależnie od siebie.



Czyli nie wynika z tego że musze studiować Prawo...

Moja sytuacja wygląda tak:
-studiuję zarządzanie i marketing (mam zamiar dociągnąć do mgr )
-mam prawko w dwóch kategoriach
-w trakcie studiów zrobie certyfikat z angielskiego
-zrobie ze 2-3 kursy w trakcie studiów które będą ładnie wyglądać w CV

Teraz powiedzcie jakie mam szanse żeby dostać się do ABW jeśli uda mi się to wszystko dopiąć??

czy ktoś z forum próbował/próbuje/ma zamiar próbować się tam dostać??

Będę wdzięczny za wszelkie info

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23923
Jakie chcesz zrobic te kursy?

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 569 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4422
jeszcze rozważam ale pewnie ratownika, agenta ochrony, kurs strzelecki itp itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 652 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9378
Wg. mnie jak nie masz wysoko postawionego wujka to zapomnij, do Policji ciezko sie dostac a co dopiero ABW...no ale kto nie probuje ten nie zyska. Powodzenia!

no Pain no Gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23923
,,do Policji ciezko sie dostac a co dopiero ABW" do policji jest latow sie dostac a z ABW nie wiam jak jest,
Przenies ten temat do dzialu Combat/uderzanie tam ci poradza!!

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 25
czeesc pozdrawiam abw
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cena paczki

Następny temat

hantle na stałe

WHEY premium