SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

25 lipca - UFC on ESPN 14: Robert Whittaker vs. Darren Till

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4580

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Craig vs Antigulov - Antigulov może obalić i ubić g'n'p Craiga albo ustrzelić go w stójce, ale jeśli nie zrobi tego na początku to myślę, że Craig w każdej płaszczyźnie narzuci mu mocne tempo i presję i zacznie go przełamywać, kondycyjnie to na pewno Paul ma przewagę i myślę, że w późniejszej fazie walki albo porozbija albo podda Antigulova. Craig SUB.
Rodriguez vs Esparza - Jeśli Carla będzie mogła obalać, powinna wygrać, ale Marina ma sporą przewagę w stójce, także warunków, będzie pewnie silniejsza, myślę że porozbija ją na pełnym dystansie bo jej TDD jest solidne. Rodriguez DEC.
Rua vs Nogueira - Nogueira może ustrzelić Shoguna, ale myślę że Mauricio może przetrwać trudne chwile i jak użyje swoich zapasów oraz grapplingu to tu wyciągnie decyzję albo skończy w późniejszej fazie walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Guss vs Werdum - Werdum był fatalny w ostatniej walce, Gus też słaby ale jednak Smith a Oleynik to trochę inni zawodnicy. W stójce Alex będzie sporo szybszy, lepszy boksersko, precyzyjniejszy, a jego TDD ze spokojem powinno wystarczyć na próby obaleń Werduma. Fabricio aby to wygrać to musi wciągnąć do gardy czy coś, bo ja go raczej nie widzę. Gus przez KO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Whittaker vs Till - No super walka, w dystansie może być wyrównanie, boksersko jak i w obszarze kopnięć, choć w tym drugim lepszy będzie raczej Rob. No i szybkie skracanie dystansu Whittakera może być problemem dla Darrena, ale w ostatniej walce Till pokazał wysokie fight iq, opanowanie, umiejętnie zwalniał walkę w klinczu jak Gastelum mu zagrażał. W klinczu obaj mogą się nieźle wymienić łokciami. Nikt tu nikogo raczej nie obali bo obaj mają super TDD. No i główny czynnik tu jest taki, że o ile Robert może ustrzelić Tilla przy jego nisko opuszczonych rękach i swoim błyskawicznym skracaniu dystansu to on robi to w linii prostej i łatwo go wtedy skontrować, a Darren ma zaj**iste te kontry, umiejętnie zwodzi przeciwników ustawiając ich sobie pod lewicę. No i myślę, że szczęka Whittakera już może niestety być znacznie gorsza niż kiedyś i Darren go w końcu rozczyta i solidnie w nią trafi. Till przez KO.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC on ESPN 14: Whittaker vs. Till – wyniki walk

Przedstawiamy wyniki walk gali UFC on ESPN 14: Whittaker vs. Till, która odbyła się na Fight Island na Yas Island w Abu Zabi, a jej walką wieczoru był pojedynek w wadze średniej między Robertem Whittakerem a Darrenem Tillem.

Walka wieczoru:
185 lbs.: Robert Whittaker pokonał Darrena Tilla przez jednogłośną decyzję

Karta główna
205 lbs.: Mauricio Rua pokonał Antonio Rogerio Nogueirę przez niejednogłośną decyzję
265 lbs.: Fabricio Werdum pokonał Alexandra Gustafssona przez poddanie (balacha) 2:30, runda 1
125 lbs.: Carla Esparza pokonała Marinę Rodriguez przez niejednogłośną decyzję
205 lbs.: Paul Craig pokonał Gadzhimurada Antigulova przez poddanie (trójkąt nogami) 2:06, runda 1
115 lbs.: Alex Oliveira pokonał Petera Sobottę przez jednogłośną decyzję
170 lbs.: Khamzat Chimaev pokonał Rhysa McKee TKO (ciosy) 3:09, runda 3

Karta wstępna
160 lbs.: Francisco Trinaldo pokonał Jaia Herberta TKO (ciosy) 1:30, runda 3
170 lbs.: Jesse Ronson pokonał Nicolasa Dalby’ego przez poddanie (duszenie zza pleców) 2:48, runda 1
265 lbs.: Tom Aspinall pokonał Jake’a Colliera przez TKO (ciosy) 0:45, runda 1
145 lbs.: Movsar Evloev pokonał Mike’a Grundy ‚ego przez jednogłośną decyzję
265 lbs.: Tanner Boser pokonał Raphaela Pessoę przez TKO (ciosy) 2:36, runda 2
135 lbs.: Pannie Kianzad pokonał Bethe Correię przez jednogłośną decyzję
170 lbs.: Ramazan Emeev pokonał Niklasa Stolze przez jednogłośną decyzję
135 lbs.: Nathaniel Wood pokonał Johna Castanedę przez jednogłośną decyzję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC on ESPN 14: Whittaker vs. Till – bonusy i konferencja

Czterech zawodników otrzymało dodatkowe 50 000 dolarów.

Władze organizacji zdecydowały o przyznaniu aż sześciu bonusów za najlepsze występy gali rezygnując z przyznania nagród za najlepszą walkę eventu.

Fabricio Werdum poddał Alexandra Gustafssona już w połowie pierwszej rundy tym samym zadając mu porażkę w jego debiucie w wadze ciężkiej. Z kolei inny ciężki, Tanner Boser, zaliczył trzecią wygraną w UFC odprawiając ciosami Raphaela Pessoę.

Khamzat Chimaev zaliczył drugie zwycięstwo w UFC na przestrzeni 10 dni, walczący pod szwedzką flagą zawodnik nie dał żadnych szans Rhysowi McKee pokonując go przez TKO w I rundzie. Do zwycięstw powrócił Paul Craig, który duszeniem trójkątnym zmusił Gadzhimurada Antigulova do poddania już w pierwszych pięciu minutach.

Bonusy trafiły także do Toma Aspinalla i Jessego Ronsona. Debiutujący w UFC Anglik potrzebował tylko 45 sekund by znokautować Jake’a Colliera. Z kolei powracający do UFC po sześciu latach Kanadyjczyk sprawił niemałą niespodziankę poddając Nicolasa Dalby’ego.

Poniżej video z pogalowej konferencji.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3125 Napisanych postów 22804 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 208988
Walka Gustaw i werdum
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Wow Werdum go zniszczył. Myślałem że nie da rady go obalić
Poza tym na prawdę dobry pokaz atletyzmu, szybkości i siły w walce głównej - na prawdę dał do zastanowienia czy aby zawodnicy z wagi średniej przypadkiem nie mieliby szans na wygraną/dobrego pokazania się w ewentualnym turnieju open weight, podobnie co nie tak dawno w Japonii
No i cieszy wygrana Shoguna chociaż ta ich walka już nie była taka dobra jak ta z Pride :P


Zmieniony przez - Puar w dniu 2020-07-26 14:27:10

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221390
Puar
Wow Werdum go zniszczył. Myślałem że nie da rady go obalić
Poza tym na prawdę dobry pokaz atletyzmu, szybkości i siły w walce głównej - na prawdę dał do zastanowienia czy aby zawodnicy z wagi średniej przypadkiem nie mieliby szans na wygraną/dobrego pokazania się w ewentualnym turnieju open weight, podobnie co nie tak dawno w Japonii



Zmieniony przez - Puar w dniu 2020-07-26 14:27:10

Niektórzy by mieli szansę imo


20 kg różnicy wagi i wczorajszą walka ACA
Btw
Brawo Rua ,Brawo Werdum
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2678 Napisanych postów 9011 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 221390
Puar
Wow Werdum go zniszczył. Myślałem że nie da rady go obalić
Poza tym na prawdę dobry pokaz atletyzmu, szybkości i siły w walce głównej - na prawdę dał do zastanowienia czy aby zawodnicy z wagi średniej przypadkiem nie mieliby szans na wygraną/dobrego pokazania się w ewentualnym turnieju open weight, podobnie co nie tak dawno w Japonii



Zmieniony przez - Puar w dniu 2020-07-26 14:27:10

Niektórzy by mieli szansę imo


20 kg różnicy wagi i wczorajszą walka ACA
Btw
Brawo Rua ,Brawo Werdum
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

„Jestem na poziomie mistrzowskim” – Robert Whittaker po zwycięstwie nad Darrenem Tillem na UFC on ESPN 14

Robert Whittaker był ogromnie podekscytowany po zwycięstwie z Darrenem Tillem w walce wieczoru na gali UFC on ESPN 14 na Fight Island w Abu Zabi.

W swojej pierwszej walce od czasu utraty tytułu mistrza wagi średniej na rzecz obecnego mistrza Israela Adesanya w październiku zeszłego roku, Robert Whittaker (21-5 MMA, 12-3 UFC) żartował, śmiał się i uśmiechał podczas konferencji prasowej po walce.

Żarty na bok, Whittaker powiedział, że poczuł ulgę po wygranej, ale powtórzył, że sama walka była jedną z najbardziej stresujących, taktycznych walk, jakie kiedykolwiek stoczył.

Robert Whittaker
„Czuję się dobrze. Naprawdę, naprawdę ulżyło mi. Przed tą walką było dużo presji i stresu. Jestem po prostu szczęśliwy. Cieszę się, że uzyskałem wynik, po który tu przyjechaliśmy. Cieszę się, że wyjazd do pracy był udany. Cieszę się, że mogłem pokazać kilka swoich umiejętności i otworzyć się. Muszę znów walczyć z przeciwnościami losu w walce. Tak, jest jak jest. To była wspaniała walka, stresująca walka.

… To była najbardziej techniczna walka w stójce, jaką kiedykolwiek stoczyłem. To był pojedynek szachowy. W pierwszej rundzie trochę się wkurzyłem, a on kazał mi za to zapłacić. Pamiętam tylko, że pomyślałem: „Och, nie w ten sposób”. Ale szczerze mówiąc, wróciłem do gry i myślałem wtedy: „Muszę wracać do pracy i zmienić to trochę. To był pojedynek szachowy od tego momentu. Czekał na mnie, aż wykonam ruch a ja czekałem, aż on wykona ruch.”


Przez pięć rund, Whittaker i Till (18-3-1 MMA, 6-3-1 UFC) obijali się wzajemnie. Ostatecznie jednak Whittaker odniósł zwycięstwo przez jednogłośną decyzję (48-47 x3). Pomimo tego, że walka była bardzo wyrównana, Whittaker powiedział, że jest przekonany, iż zrobił już wystarczająco dużo, aby wygrać pojedynek.

Robert Whittaker
„Zrozumiałem, że to była naprawdę bliska walka. Myślę, że druga runda była zdecydowanie moja, trzecia runda, czwarta mogła pójść w każdą stronę, ale myślę, że pokazałem moją mistrzowską mentalność i doświadczenie w tej ostatniej rundzie – szczególnie tam, gdzie była tak wyrównana walka wręcz i w stójce. Później, żeby ją skończyć, obalenie go dało mi wielką przewagę na kartach sędziowskich.”


Z tym świeżym zwycięstwem, przyszłość Whittakera w Oktagonie nie jest u niego na pierwszym planie. Powiedział, że chce wrócić do domu i spędzić czas z rodziną przed ponownym przystąpieniem do przygotowań do walki. Kiedy jednak nadejdzie ten czas, Whittaker stwierdził, że będzie gotowy do walki o tytuł.

Robert Whittaker
„Najważniejszą rzeczą jest teraz dla mnie to, że chcę wrócić do domu do moich dzieci, do mojej żony, i po prostu – dlatego to wszystko robię. Dlatego mogę robić to, co robię. To z ich powodu.

Szczerze mówiąc, jestem na poziomie mistrzowskim. Wszyscy to widzą. Każdy to zawsze wie. Nie byłem sobą w ostatniej walce. Wierzę w to. Nie odbieram niczego (Adesanyi). On jest wspaniałym uderzaczem, ale ja nie byłem sobą w ostatniej walce. Myślę, że to było dobre zwycięstwo. Jestem mistrzem z pasem lub bez pasa. To nie ma znaczenia. Jest jak jest. Nie mogę się doczekać powrotu do pracy i tego, aby przekonać się, jak pójdzie następna walka.”
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gale KSW 53 i FEN 28 nie odbędą się w zaplanowanych miejscach. Istnieje ryzyko odwołania wydarzeń

Następny temat

Widmo odwołania gal MMA w związku z pandemią koronawirusa

WHEY premium