SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

25 lipca - UFC on ESPN 14: Robert Whittaker vs. Darren Till

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4585

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Buda Mendes/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mauricio Rua mówi, że ma przed sobą jeszcze dwie lub trzy walki, a po zakończeniu kariery chciałby nadal współpracować z UFC

Legenda MMA i UFC, Mauricio „Shogun” Rua potwierdził, że w jego legendarnej karierze w MMA pozostały mu tylko dwie lub trzy walki, zanim w końcu zawiesił rękawice na kołku.

Rua, były mistrz wagi półciężkiej UFC i mistrz Grand Prix w wadze średniej PRIDE z 2005 roku, staje do walki z innym weteranem PRIDE i UFC i byłym dwukrotnym rywalem Antonio Rogerio Nogueira w co-main evencie sobotniej gali UFC on ESPN 14. „Little Nog” potwierdził już, że w wieku 44 lat będzie to ostatnia walka w jego własnej legendarnej karierze. Jeśli chodzi o Ruę, to w wieku 38 lat nie planuje jeszcze kończyć kariery, ale w tym momencie pozostało mu już tylko kilka walk, które chce stoczyć dla fanów.

Rozmawiając z dziennikarzami przed UFC on ESPN 14, Rua potwierdził, że jego plan to walka jeszcze dwa lub trzy razy przed zakończeniem swojej legendarnej kariery w Hall of Fame.

Mauricio Rua
„Tak, to jest mój plan”, powiedział Rua dziennikarzom na Fight Island.


Shogun vs. Little Nog to walka, którą fani MMA chętnie obejrzą ze względu na historię. Rua wygrał dwa poprzednie pojedynki w PRIDE i UFC. Chociaż Rua wygrał dwa razy, nie patrzy na przeszłość Nogueiry i mówi, że nie wie, co będzie następne po tej walce w sobotę.

Mauricio Rua
„Nie znam swojego kolejnego kroku, ale teraz skupiam się na Rogerio w sobotę. Po tym, nie wiem. Biorę go na spacer, a po walce porozmawiam z moim menadżerem i powiem o moim nowym planie.”


Zapytany o to, co może być następne dla niego po zakończeniu kariery, Brazylijczyk powiedział, że nie wie na pewno, ale jest zainteresowany pracą dla UFC, potencjalnie w podobnej roli jak Antonio Rodrigo Nogueira, który jest ambasadorem UFC w Brazylii.

Mauricio Rua
„Cóż, jeszcze nie wiem. Ale mam już biznes, firmę w Brazylii, z partnerem. Ale tak naprawdę nie chcę prowadzić jej na pełny etat, mam do tego swojego partnera. Więc może mógłbym pracować dla UFC, nie wiem.”




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

UFC

Robert Whittaker i Darren Till twarzą w twarz przed walką na UFC on ESPN 14

Bohaterzy walki wieczoru gali UFC on ESPN 14 Robert Whittaker i Darren Till w końcu spojrzeli sobie głęboko w oczy podczas konfrontacji twarzą w twarz przed ich jutrzejszym pojedynkiem na Fight Island.

Dwaj zawodnicy wagi średniej zmierzą się w walce wieczoru sobotniej gali, która odbędzie się na Flash Forum na wyspie Yas w Abu Zabi.

Robert Whittaker (20-5 MMA, 11-3 UFC) chce się odbić od porażki w walce o tytuł z Israelem Adesanya w październiku ubiegłego roku, a Darren Till (18-2-1 MMA, 6-2-1 UFC) spróbuje wygrać drugą walkę z rzędu od momentu przejścia do dywizji średniej.

Po wypełnieniu większości swoich medialnych zobowiązań przed walką, Whittaker i Till stanęli do konfrontacji twarzą w twarz w Oktagonie ustawionym na plaży.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Esther Lin, MMA Fighting

Fabricio Werdum nie przedłuży kontraktu z UFC po walce z Alexandrem Gustafssonem

Były mistrz wagi ciężkiej UFC Fabricio Werdum chce wykorzystać szansę na kontynuowanie swoje kariery poza UFC, po pojedynku z Alexandrem Gustafssonem na jutrzejszej gali UFC on ESPN 14.

Były mistrz UFC Fabricio Werdum rozważa wszystkie możliwości kariery po swojej ostatniej walce w ramach obecnego kontraktu z organizacją. „Vai Cavalo”, zestawiony z byłym dwukrotnym pretendentem do tytułu wagi półciężkiej Alexandrem Gustafssonem, uważa, że jego czas spędzony w UFC był udany, ale konieczne jest przejście do innych projektów.

W wywiadzie udzielonemu Ag Fight, Werdum wyjaśnił, co skłoniło go do podjęcia decyzji o nieprzedłużaniu kontraktu. Chociaż jest wdzięczny za wszystkie możliwości i drzwi, które otworzyło dla niego UFC, Fabricio chce teraz móc ponownie decydować o sobie i nie odpowiadać przed szefem. Przynajmniej nie przed tym samym szefem, przed którym odpowiadał przez ostatnie osiem lat.

Fabricio Werdum
"Nie ma możliwości (przedłużenia mojego kontraktu z UFC). Wszystkie te lata z UFC były dobre. Mieliśmy dobre relacje. Czasami się nie zgadzaliśmy, ale takie rzeczy zdarzają się w normalnym związku. Jestem wdzięczny UFC za te wszystkie lata. To jest praktycznie miejsce, gdzie zrobiłem swoją karierę. Zawsze chciałam dołączyć do UFC, a oni dali mi tę szansę dwa razy. Zostałem zwolniony i poproszony o powrót, bo ciągle im o to zawracałem głowę. Ale cykl się skończył. Jak dotąd był to dobry cykl. Teraz chcę iść dalej z moją karierą, chcę to robić po swojemu. Może będę walczył dla innej organizacji, walczyłem dla wielu z nich, chcę mieć wybór."


Chociaż Fabricio jest pewien, że to jego ostatnia walka w UFC, to nie znaczy, że nie traktuje swojego przeciwnika poważnie. W rzeczywistości to sam Werdum postanowił powitać Gustafssona w dywizji ciężkiej, więc opuszczenie Oktagonu z jednym ostatnim zwycięstwem byłoby idealnym sposobem na to, aby "Vai Cavalo" właściwie zakończył swoją karierę w UFC.

Fabricio Werdum
"To naprawdę ważne (mieć Gustafssona jako swojego ostatniego przeciwnika w UFC). Zwłaszcza, że ja go wybrałem. Miałem kilka wyborów i wybrałem Gustafssona, ponieważ jest znanym człowiekiem. On ma znane nazwisko w świecie MMA. Wyrobił sobie nazwisko w wadze półciężkiej. Chciałem, żeby ta walka była ważna. Nie chciałem, żeby to była tylko kolejna walka, z jakimś początkującym rywalem. Najważniejsze jest, żeby wygrać, mieć dobre zakończenie. Zrobię, co w mojej mocy, czuję się dobrze. Chcę wyjść przez frontowe drzwi."


W swojej ostatniej walce w maju, Fabricio Werdum (23-9-1) przegrał przez niejednogłośną decyzję z Alexeyem Oleynikiem na UFC 249. To był jego pierwszy pojedynek od czasu skrócenia dwuletniego zawieszenia za pozytywny wynik testu antydopingowego na trenbolon, ale USADA skróciła jego zawieszenie po pójściu na współpracę i udzieleniu "znacznej pomocy". Przegrana sprawiła, że 42-latek ma za sobą dwie przegrane z rzędu, wcześniej Brazylijczyk przegrał przez nokaut z Alexandrem Volkovem przed zawieszeniem przez USADA. Ostatnie zwycięstwo byłego mistrza nastąpiło w listopadzie 2017 roku, kiedy to pokonał przez jednogłośną decyzję Marcina Tyburę.

Jeśli chodzi o zbliżającą się walkę, Fabricio Werdum opowiedział również o tym, jaki wpływ miała na niego i jego przygotowania pandemia koronawirusa. Werdum przyznaje, że nie był to dla niego zbyt łatwy okres i narzeka na brak sparingów i treningów w tygodniach poprzedzających walkę.

Fabricio Werdum
"Nie byłem w stanie trenować tak, jak powinienem. Pandemia trwa do dzisiaj, więc wolałem walczyć jak najszybciej, żeby utrzymać ten rytm, bo za długo trwała przerwa. Mam 42 lata, więc chcę walczyć tak często, jak to możliwe, aby móc zakończyć swoją karierę. Nigdy nie walczyłem tam, gdzie nie robiłem sparingów, a ponieważ pandemia była bardzo duża, nauczyłem się teraz, że trening online nie działa".


Werdum dostał stosunkowo szybko swoją kolejną walkę. Powiedział, że podczas obozu udało mu się zorganizować odpowiednie sparingi i czuje, że w przeciwieństwie do poprzedniej walki, miał kompletny obóz treningowy.

Fabricio Werdum
"Tym razem obóz był bardzo kompletny. Byłem w stanie zrobić sparing, jiu-jitsu, część fizyczną, która jest bardzo ważna i trening umysłowy również. Przeszedłem więc kompletny obóz."


W wieku 42 lat, Werdum przyznaje, że nie jest młodym człowiekiem w tej grze. Nie skupia się jednak na emeryturze, ale raczej na samym Gustafssonie.

Fabricio Werdum
"Ciężko nam, jako zawodnikom, o tym mówić i zdawać sobie sprawę, kiedy to nastąpi, więc będziemy musieli o tym porozmawiać po 25 lipca, kiedy usiądę i pomyślę o tym."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC on ESPN 14: Whittaker vs. Till – wyniki ważenia

Przedstawiamy wyniki ważenia gali UFC on ESPN 14: Whittaker vs. Till, która odbędzie się na Fight Island na Yas Island w Abu Zabi, a jej walką wieczoru będzie pojedynek w wadze średniej między Robertem Whittakerem a Darrenem Tillem.

Ważenie rozpocznie się o godzinie 15:00.





UFC on ESPN 14: Whittaker vs. Till

Data: 25.07.2020
Miejsce: Fight Island, Yas Island, Abu Zabi – ZEA

Karta główna (godzina 2:00)

Walka wieczoru
185 lbs.: Robert Whittaker (186) vs. Darren Till (186)

Co-main event
205 lbs.: Antonio Rogerio Nogueira (206) vs. Mauricio Rua (206)

265 lbs.: Alexander Gustafsson (240) vs. Fabricio Werdum (242)
125 lbs.: Carla Esparza (116) vs. Marina Rodriguez (115.5)
205 lbs.: Gadzhimurad Antigulov (206) vs. Paul Craig (206)
115 lbs.: Alex Oliveira (171) vs. Peter Sobotta (171)
170 lbs.: Khamzat Chimaev (171) vs. Rhys McKee (170.5)

Karta wstępna (godzina 23:00)
155 lbs.: Jai Herbert (156) vs. Francisco Trinaldo (160)
170 lbs.: Nicolas Dalby (171) vs. Jesse Ronson (171)
265 lbs.: Tom Aspinall (248) vs. Jake Collier (264)
145 lbs.: Movsar Evloev (146) vs. Mike Grundy (146)
265 lbs.: Tanner Boser (235) vs. Raphael Pessoa (264)
135 lbs.: Bethe Correia (136) vs. Pannie Kianzad (136)
170 lbs.: Ramazan Emeev (171) vs. Niklas Stolze (170.5)
135 lbs.: John Castaneda (136) vs. Nathaniel Wood (136)






Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2020-07-24 20:03:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Alexander Gustafsson zadebiutuje jutro w wadze ciężkiej podczas gali UFC on ESPN 14. Tak prezentuje się jego przemiana po przejściu z wagi półciężkiej.

Fot. ESPN MMA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 20 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 106
ciezko cos wskazac, ja z glownej zagralem Antigułowa. spore roznice w kursach, u jednych bukow jest faworytem, u innych nie. jak pamietamy w ostatnie walce zaliczyl ciezko KO z rak naszego Michala, ale teraz mysle, ze moze sie odbic, bo jego rywal kompletnie nie ogarnia stojki, walczy w starym stylu, tylko BJJ... czasami kogos lapie na swoje sztuczki. mysle, ze jednak Dagestanczyk nie da sie obalic - wiadomo ze zaowdnicy z tego rejonu praktycznie zawsza maja dobre zapasy - i spokojnie go wypunktuje, a moze nawet ubije przez G&P.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Wood vs Castenada - Tu Wood powinien być lepszy w każdej płaszczyźnie, będzie bez problemu bronić obaleń, sam będzie sprowadzał, choć w parterze John ułomkiem nie jest. W stójce Castenada jest groźny, ale dziurawy, myslę szczerze że Wood go ustrzeli.
Emeev vs Stolze - No tutaj też widzę przewagę Emeeva w każdej płaszczyźnie, może zarówno obalać i kontrolować jak i wypunktować w stójce, Niklas może postawić opór na nogach, ale Ramazan powinien sobie z nim poradzić, ma też lepsze cardio. Emeev DEC
Correia vs Kianzad - Bethe narzuci presję, ale Kianzad myślę że ma wystarczająco dobre cardio i szczękę aby nadążyć za jej tempem, a będzie szybsza, precyzyjniejsza, lepsza w kopnięciach. Obie sie raczej nie dadzą obalić. Kianzad DEC
Boser vs Pessoa - Pessoa wywrze presję, uderza mocno, ale wątpię że ustrzeli znacznie lepszego technicznie, szybszego, mobilnego Bosera który będzie precyzyjniejszy ze wstecznego i ma niezłe TDD, nie da się raczej obalić. Boser DEC
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Evloev vs Grundy - Tu bardzo wyrównana walka, w stójce będzie ciekawie bo o ile Mike może ustrzelić Movsara to on jest twardy, charakterny, będzie pewnie aktywniejszy, nacierał, jest też szybszy, ma niezłe kopnięcia. Obaj są świetnymi zapaśnikami z mocną kontrolą i jeśli któremuś uda się obalić to może ugrać w ten sposób co najmniej całą rundę. Zaryzykuję jednak, ze obaj je wybronią a w stójce lepszy będzie Evloev i po wyrównanej, dobrej walce wygra decyzją.
Aspinall vs Collier - Collier będzie narzucał presję, ale na ważeniu był strasznie ulany, jest bardzo dziurawy, a Aspinall ma niezły boks, szybkie ręce, uderza bardzo mocno, myślę że szybko go ustrzeli.
Dalby vs Ronson - Dalby powinien przeważać w każdej płaszczyźnie, zajechać go presją, zapaśniczo, stójkowo. Dalby DEC
Chimaev vs McKee - McKee ma szanse w stójce na KO i tyle, bo Khamzat szybko go obali i sponiewiera w parterze. Dam że Chimaev przez SUB
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 900 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 10690
Herbert vs Trinaldo - Herbert będzie miał wyraźną przewagę z dystansu, nie wchodząc w kontry Trinaldo, jego footwork, technika, warunki są wystarczające aby pozostawać poza zasięgiem kontr. Francisco może go obalić i szybko skończyć, ale Herbert w parterze jest dosyć cierpliwy, spokojny, jeśli Trinaldo go nie podda to zapewne szybko się spompuje. No nie wiem, albo Trinaldo ogarnie to na początku walki, albo potem Herbert go rozbije. Dam na to drugie, Herbert TKO.
Oliveira vs Sobotta - tu też skomplikowana sprawa, bo Sobotta go może obalić i poskręcać ale jednak w parterze Alex też jest dosyć groźny, nie jest go łatwo skończyć bo jest twardy, charakterny, a w stójce może Peter jest lepszy technicznie jeśli chodzi o boks, ale Oliveira sporo aktywniejszy, uderza mocniej, kopie lepiej (zwłaszcza na łydkę mu przyniosą tu sukcesy), jest szybszy. Myślę, że Kowboj ustrzeli Sobotę dosyć szybko.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gale KSW 53 i FEN 28 nie odbędą się w zaplanowanych miejscach. Istnieje ryzyko odwołania wydarzeń

Następny temat

Widmo odwołania gal MMA w związku z pandemią koronawirusa

WHEY premium