SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

22 stycznia - UFC 270: Francis Ngannou vs Ciryl Gane

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11226

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Francis Ngannou
...Nie czuję, że zostałem dobrze potraktowany...
A jak spodziewa się być potraktowanym w boksie? Dostanie w...dol. Wypłatę życia. I będzie wyśmiewany.
Yoshi87
Ngannou wyraźnie cięższy i większy od Gane...
Francis cięższy o 4,5 kg. Obaj mają 193 cm i 211 cm zasięgu. Za to Ngannou był wyraźnie silniejszy.
Yoshi87
"The Predator" powiedział, że nie widzi problemu w czekaniem na uboczu na wygaśnięcie kontraktu, jeśli jego roszczenia nie zostaną spełnione.
Ja widzę to tak. Obiecają mu w boksie 5 mln. Kontrakt w UFC wygaśnie. Ngannou będzie na lodzie. Weźmie walkę z Furym za 2 mln.
Yoshi87
Za trylogię Tysona Fury’ego z Deontayem Wilderem, Fury zarobił podobno 30 milionów dolarów. Ngannou ciężko byłoby odrzucić taką sumę pieniędzy.
A ktoś mu taką zaoferował, zaoferuje? Słyszałem, że teraz Fury chce walczyć z Whyte. Proponuje podział zysku 80:20.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

mmajunkie.com

Francis Ngannou ujawnił, że UFC groził jego menadżerowi pozwem za rzekome rozmowy z partnerem biznesowym Jake'a Paula

Francis Ngannou zmagał się z wieloma dobrze udokumentowanymi rozterkami przed UFC 270, a po zwycięstwie nad Cirylem Gane ujawnił kolejną, która miała miejsce zaledwie kilka godzin przed walką w obronie swojego tytułu.

Niekwestionowany mistrz wagi ciężkiej UFC powiedział, że organizacja zagroziła pozwaniem jego menadżera, Marquela Martina z CAA Sports, za angażowanie się w rozmowy z partnerem biznesowym Jake'a Paula, Nakisą Bidarianem, na temat potencjalnego pojedynku bokserskiego.

Francis Ngannou
"Powiedzieli mi, że właśnie otrzymali maila od UFC z informacją, że zamierzają pozwać go (Martina) za rozmowy z tym gościem, Nakisą" – powiedział Ngannou w programie "The MMA Hour". "Ja na to, „Kim jest Nakisa? Czy on jest promotorem czy coś?”


Bidarian, który jest współzałożycielem firmy Paul's Most Valuable Promotions i byłym dyrektorem finansowym UFC, został niedawno wyzwany przez prezydenta UFC Danę White'a do założenia własnej organizacji wraz z Paulem po krytyce płac zawodników w UFC.

Ngannou powiedział, że e-mail przyszedł, gdy przygotowywał się do wyjazdu na arenę na kilka godzin przed walką. Jak podaje ESPN, osoba znająca sytuację potwierdziła czas i treść maila. Nie był to jednak Martin, Bidarian, ani przedstawiciel UFC. Wszyscy wymienieni odmówili komentarza w tej sprawie.

Francis Ngannou
"Nie znam go (Bidariana)" - powiedział Ngannou. "Nie mógłbym go rozpoznać, gdybyście postawili go przede mną. Po drugie, on nie jest promotorem. To nie jest tak, że nie mogę prowadzić rozmów z ludźmi na temat boksu. Cały czas rozmawiam o boksie".


Boks jest jednym z wielu powodów, dla których Ngannou jest w ciągłym sporze z UFC na temat swojego kontraktu, który został automatycznie przedłużony na trzy walki lub rok po udanej obronie tytułu przeciwko Cirylowi Gane. Mistrz już wcześniej mówił, że nie przedłuży kontraktu, jeśli nie będzie miał możliwości rywalizacji w boksie.

Poza warunkami kontraktu, Ngannou stwierdził również, że nie czuje, aby organizacja sprawiedliwie go traktowała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
MMA
A jak spodziewa się być potraktowanym w boksie? Dostanie w...dol. Wypłatę życia. I będzie wyśmiewany.


Za jedną walkę w boksie mógłby dostać tyle co za połowę całej kariery w mma, więc chyba jest coś na rzeczy zwłaszcza że nie tylko on ale wiele osób zauważa że zarobki w mma są zaniżane

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

UFC

Kai Kara-France odpowiedział na wyzwanie mistrza wagi muszej UFC Deivesona Figueiredo

Kai Kara-France zareagował po tym jak został wymieniony z nazwiska przez nowego dwukrotnego mistrza wagi muszej UFC Deivesona Figueiredo.

Figueiredo (21-2-1 MMA) odzyskał tytuł mistrzowski w wadze 125 funtów w walce co-main event na gali UFC 270, wygrywając przez jednogłośną decyzję w zaciętej walce z Brandonem Moreno (19-6-2 MMA).

Było to trzecie spotkanie z rzędu pomiędzy Figueiredo i Moreno, a teraz „Figgy” jest gotowy, aby iść dalej chociaż jest również otwarty na czwartą walkę z Moreno. Na konferencji prasowej po UFC 270, „Daico” wyraził zainteresowanie walką z rozkręcającym się „Don’t Blink” Kai’em Kara-France.

Deiveson Figueiredo
„Kai Kara-France, oczywiście” – powiedział Figueiredo. „Chcę go znokautować, a on znokautował Cody’ego Garbrandta. Więc to jest gość, którego chciałbym znokautować. Walka z Codym nie leży już w moim interesie, jest nim walka z Kai’em Kara-France”.


Nie trzeba było długo czekać, aby słowa „Boga Wojny” Deivesona trafiły do Kaia. Nowozelandczyk odpowiedział na Twitterze następująco:

Kai Kara-France
„Mistrz przemówił. Zróbmy to. Kiedykolwiek, gdziekolwiek, jestem gotowy! @Daico_Deiveson #teamdontblink”.

https://twitter.com/kaikarafrance/status/1485162474819452929?s=20

Kai Kara-France (23-9 MMA) ostatnio walczył w zeszłym miesiącu na UFC 269, gdzie odniósł zwycięstwo przez nokaut w pierwszej rundzie nad byłym posiadaczem tytułu w wadze koguciej, Codym Garbrandtem.

Dla Kaia była to druga wygrana z rzędu i trzecie zwycięstwo w pięciu ostatnich walkach.

Kai Kara-France
„Zwykły chłopak Maori z Aotearoa w Nowej Zelandii! Powstań Nowa Zelandio!!!!! To jest mój czas! #meanmaori #teamdontblink #ufc269″ – napisał Kara-France po zwycięstwie nad Garbrandtem.


Nie wiadomo jeszcze, czy UFC spełni życzenie Deivesona Figueiredo, który chce walczyć z Kai-em Kara-France. Z kolei Brandon Moreno chciałby czwartej walki z Figueiredo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Puar
MMA
A jak spodziewa się być potraktowanym w boksie? Dostanie w...dol. Wypłatę życia. I będzie wyśmiewany.
Za jedną walkę w boksie mógłby dostać tyle...
Zauważ @Puar, że pisałem o traktowaniu a nie o zarobkach
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC

Porównanie wypłat wszystkich zawodników z gali UFC 270 do pojedynku Tysona Fury’ego z Deontay’em Wilderem

Od dawna pojawiają się komentarze zawodników UFC, że pieniądze wypłacane przez największą organizację MMA są zbyt małe. Porównuje się je ze znacznie wyższymi gażami zawodników w boksie.

Dana White, prezydent UFC broni kwestii finansowych swojej organizacji i uważa, że zawodnicy otrzymują wynagrodzenie w zależności od ich wyników i popularności.

Na Twitterze, Andreas Hale, redaktor Combat Sports umieścił wpis w którym zestawił wypłaty wszystkich zawodników, którzy walczyli na gali UFC 270 z wypłatami Tysona Fury’ego i Deontaya Wildera za ich trzecią walkę.

Andreas Hale
„Całkowita łączna kwota wypłat wszystkich zawodników UFC 270 wyniosła 1,8 miliona dolarów. Fury zarobił 30 milionów dolarów w swojej trzeciej walce z Wilderem. Wilder zarobił 20 milionów dolarów. Fury i Wilder zarobili 25x więcej niż wszyscy zawodnicy na UFC 270 razem wzięci. Powiedzcie mi, że wynagrodzenie fighterów UFC nie jest problemem”.




W odpowiedzi na komentarze Hale’a pojawiło się wiele tweetów wskazujących, że UFC powinno się bardziej postarać. Pojawiły się również komentarze, że jeśli zawodnicy nie są zadowoleni ze swoich zarobków to dlaczego nadal tam walczą.

Chociaż należy zauważyć, że kilku zawodników zgłosiło swoje obawy dotyczące wysokości wypłat i negocjacji kontraktowych, w tym Francis Ngannou, Jon Jones, a nawet niezwiązany z UFC Jake Paul, naciskają na to, aby zawodnicy UFC otrzymywali lepsze wynagrodzenie.

W lipcu 2021 roku Dana White, odpowiadając na krytykę powołujących się na niesprawiedliwe wynagrodzenie zawodników UFC skomentował sprawę:

Dana White
„Rzeczywistość jest taka, że każdy, kto jest krytyczny poza samymi zawodnikami i tak nic nie wie” – powiedział White w rozmowie z dziennikarzem Manoukiem Akopyanem. „Oni tak naprawdę nie wiedzą, ile ci faceci zarabiają. A zawodnicy nigdy tego nie powiedzą. Nie ma żadnego zakazu mówienia o zarobkach. Oni mogą w każdej chwili powiedzieć, ile zarabiają. Nie mam z tym problemu. Ale oni tego nie robią, prawda? Nie, nie robią tego. Więc jest to coś w rodzaju Paragrafu 22 (sytuacja bez wyjścia, polegającej na występowaniu wewnętrznie wykluczających się, a przez to niestosowalnych przepisów).

Płaca zawodnika nieustannie wzrastała każdego roku, odkąd jesteśmy właścicielami firmy. Oczywiście, jest o wiele więcej możliwości z polityką strojów, niektórymi sponsorami, których wprowadziliśmy, którzy wydają mnóstwo pieniędzy dla zawodników. Jest tu wiele możliwości dla fighterów. I słuchaj, nigdy nie będzie kolesia, który wyjdzie i powie: „Tak, płacą mi za dużo. Przepłacają mnie”. I wszyscy oni, którzy są mistrzami, mają udział w przychodach z pay-per-view.

Słuchaj, jeśli ci się to nie podoba, idź załóż własną ligę MMA i płać im ile chcesz. To jest moje i w ten sposób to robimy.”


Jednak sześć miesięcy później, kwestia płac zawodników wciąż jest gorącym tematem i wydaje się, że nie zniknie w najbliższym czasie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Yoshi87
Na Twitterze, Andreas Hale, redaktor Combat Sports umieścił wpis w którym zestawił wypłaty wszystkich zawodników, którzy walczyli na gali UFC 270 z wypłatami Tysona Fury’ego i Deontaya Wildera za ich trzecią walkę.
Nazwę to manipulacją i populizmem.
Dlaczego Andreas Hale zamieścił wypłaty wszystkich zawodników MMA z tej gali a nie zamieścił wypłat wszystkich zawodników boksu z gali Furego i Wildera?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Ja tam się nie obrazę jak nganu pójdzie z UFC i ośmieszy się w boksie

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Zarobki w MMA są jakie są, mógł stratować w boksie od początku skoro tam więcej

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
grind
Zarobki w MMA są jakie są, mógł stratować w boksie od początku skoro tam więcej
Mówił, że radzono mu wybrać MMA bo tu szybciej i łatwiej osiągnie sukces.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jose Aldo kontra...

Następny temat

4 grudnia - UFC on ESPN 31: Rob Font vs Jose Aldo

WHEY premium