SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

4 grudnia - UFC on ESPN 31: Rob Font vs Jose Aldo

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1723

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Rob Font i Jose Aldo zawalczą na UFC Fight Night 199

UFC szykuje pojedynek pretendentów do tytułu wagi koguciej między Jose Aldo a Robem Fontem na gali UFC Fight Night 199.

Były mistrz wagi piórkowej UFC Jose Aldo i dobrze zapowiadający się Rob Font zgodzili się na walkę 4 grudnia w pięciorundowym pojedynku wieczoru. Kontrakty nie zostały jeszcze podpisane.

Organizacja nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu, ale Aldo zamieścił informację o walce na swoich mediach społecznościowych.

Jose Aldo (30-7 MMA, 20-6 UFC) stoczył ostatnią walkę w sierpniu, kiedy to pokonał Pedro Munhoza przez jednogłośną decyzję. Była to jego druga wygrana z rzędu po przegranej z Petrem Yanem w walce o pas.

Rob Font (19-4 MMA, 9-3 UFC) to 34-letni zawodnik, który ma za sobą cztery wygrane walki. Po zwycięstwach przez jednogłośne decyzje nad Sergio Pettisem i Rickym Simonem, Font w grudniowej walce pokonał Marlona Moraesa przez TKO w pierwszej rundzie. W swojej ostatniej walce Font pokonał przez jednogłośną decyzję byłego mistrza wagi koguciej Cody’ego Garbrandta.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

ESPN MMA

Aljamain Sterling był zachwycony występem Jose Aldo. Mistrz zdradził klucz do pokonania Brazylijczyka w potencjalnej walce

Mistrz wagi koguciej UFC Aljamain Sterling ma przed sobą walkę unifikacyjną z tymczasowym mistrzem Petrem Yanem, ale Sterling widzi, że Jose Aldo również skrada się w kierunku walki o tytuł.

Jose Aldo (31-7 MMA, 13-6 UFC) zrobił kolejny krok w stronę walki o drugi tytułu w wadze 135 funtów, kiedy to pokonał Roba Fonta (19-5 MMA, 9-4 UFC) przez jednogłośną decyzję na UFC on ESPN 31 w UFC Apex w Las Vegas. Brazylijczyk wygrał trzy walki z rzędu i choć powiedział, że chciałby walki o tytuł, to rozumie realia dywizji i zamiast tego zaproponował starcie z T.J’em Dillashawem.

Jeśli do tej walki dojdzie, to będzie to definitywnie pojedynek o miano pretendenta numer jeden. Zwycięzca tej walki będzie miał idealną pozycję do walki z wygranym pojedynku Sterling (20-3 MMA, 12-3 UFC) vs. Yan (16-2 MMA, 8-1 UFC). Panujący mistrz był przy klatce, obserwując występ Aldo z bliska i nie mógł wyjść z podziwu.

Aljamain Sterling
„Pomyślałem, że to był fenomenalny występ” – powiedział Sterling po gali UFC on ESPN 31. „W porównaniu do tego, co zrobił w walce przeciwko Petrowi Yanowi, to było jak noc i dzień. Myślę, że on wciąż się poprawia, wciąż udowadnia, że jest jednym z czołowych gości w tej dywizji i jestem mocno podekscytowany, bo ta dywizja jest teraz naprawdę gorąca.”


Font miał dobry początek rundy otwierającej walkę przeciwko Aldo, ale potem mocny cios pod koniec rundy odwrócił losy walki i już nigdy nie udało mu się odwrócić jej losu. Sterling uważa, że Font popełnił kilka błędów taktycznych i chociaż Aldo jest bezdyskusyjnie trudnym rywalem, Sterling dostrzega sprawdzony sposób na pokonanie go.

Aljamain Sterling
„Myślę, że musisz po prostu pozostać przed nim przez cały czas; to moja osobista opinia” – powiedział Sterling. „Kiedy zaczął obalać Roba Fonta, był jak ryba na lądzie, że tak powiem. (…) On ma czarny pas. Jest legendą. Zapisał się w podręcznikach historii z jakiegoś powodu, ale ja wierzę, że mam narzędzia potrzebne do pokonania każdego z tych facetów w dywizji koguciej.”


To, czy Sterling i Aldo kiedykolwiek zmierzą się w Oktagonie, pozostaje kwestią otwartą. Sterling utrzymuje swoją koncentrację na biznesie, chociaż powiedział, że czeka na telefon, aby zarezerwować rewanż z Yanem.

Aljamain Sterling
„Mamy wiele niezałatwionych spraw,” powiedział Sterling. „Nie mogę się doczekać, aby po prostu na dobre zamknąć pysk temu gościowi.”




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


Nieoficjalnie Zhalgas Zhumagulov vs Manel Kape na grudniowej gali UFC Fight Night 199

Zapowiedziano interesujący pojedynek w wadze muszej pomiędzy Zhalgasem Zhumagulovem i Manelem Kape do którego ma dojść na gali UFC Fight Night 199 zaplanowanej na 4 grudnia.

ZHalgas Zhumagulov (14-5 MMA, 1-2 UFC) ogłosił to zestawienie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Karta UFC Fight Night 199 odbędzie się w jeszcze nie ujawnionej lokalizacji, a jej głównym pojedynkiem wieczoru będzie walka w limicie 135 funtów, w której Jose Aldo zmierzy się z Robem Fontem.

Pochodzący z Kazachstanu Zhumagulov w swoich pierwszych dwóch występach w UFC przegrał przez decyzję w walkach z Amirem Albazim i Raulianem Paivą, a 10 lipca na UFC 264 poddał przez gilotynę Jerome’a Riverę. Były pretendent do tytułu organizacji Fight Nights Global ma na koncie siedem zwycięstw przez KO/TKO i jedno przez poddanie.

Manel Kape (16-6 MMA, 1-2 UFC) to były mistrz wagi koguciej organizacji RIZIN, który ma taki sam bilans walk w Oktagonie jak jego przyszły rywal. Reprezentant AKA Thailand rozpoczął swoją karierę w Oktagonie od porażki przez jednogłośną decyzję z Alexandre Pantoją i przegranej przez niejednogłośną decyzję z Matheusem Nicolau, a następnie wygrał przez nokaut latającym kolanem w pierwszej rundzie z Ode Osbournem na UFC 265 w sierpniu. Kape ma na swoim koncie zwycięstwa nad takimi przeciwnikami jak Kai Asakura, Takeya Mizugaki czy Ian McCall.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

UFC

Rob Font oczekuje, że "rozniesie na strzępy" Jose Aldo i wygra przed czasem, by włączyć się do rywalizacji o tytuł

Rob Font nie może doczekać się walki z legendą MMA Jose Aldo z którym zmierzy się na gali UFC on ESPN 31. Font zamierza wykorzystać tę szansę i stawić duży opór byłemu mistrzowi.

Rob Font i Jose Aldo są zestawieni w walce wieczoru gali UFC on ESPN 31 zaplanowanej na 4 grudnia i kiedy Font dostał telefon w sprawie walki, nie wahał się ani chwili i natychmiast zaakceptował propozycję, ponieważ jest to dla niego ogromna szansa.

Rob Font
„To jest ogromne, kolejne główne wydarzenie w Vegas, kocham Vegas. To kolejne wielkie nazwisko, legenda, były mistrz, w zasadzie członek Hall of Fame,” powiedział Font w Just Scrap Radio na BJPENN.com. „To jest duża walka, duże nazwisko i kolejny pojedynek wieczoru, więc czuję się jakby spadła na mnie łaska, że otrzymałem taką okazję.”


W okresie poprzedzającym walkę, wielu spodziewa się, że Font i Aldo stoczą walkę w stójce. Font mówi, że taki jest plan, aby utrzymać walkę w stójce, ale uważa, że Brazylijczyk będzie starał się dążyć do obaleń po uderzeniach.

Jeśli walka pozostanie w stójce, Rob Font wie, że jego cios prosty będzie kluczowy dla wygrania tej walki. Wie, że jeśli uda mu się uruchomić ten cios, to Aldo będzie sfrustrowany i nie pozwoli Brazylijczykowi na wyprowadzanie kopnięć i ciosów.

Rob Font
„Planuję trzymać walkę w stójce i zmuszać go do oddawania ciosów. Zmusić go do zadawania niecelnych ciosów, a potem zdominować go i sprawić, żeby zapłacił” – wyjaśnił Font. „Wierzę, że będzie to dla niego wojna w stójce… (Uderzanie prostym) to będzie w zasadzie cały plan. Jeśli uda mi się trafić go ciosem prostym, utrzymać go w zasięgu i nie pozwolić mu dyktować tempa lub wyprowadzać kopnięć na nogi, a samemu przygotować się na prawą rękę, prosty będzie kluczowym elementem tej walki.”


Zakładając, że Fontowi uda się skutecznie pracować prostym, wie, że będzie w stanie rozpracować Aldo na przestrzeni pięciu rund, aby wywalczyć decyzję. Ma jednak nadzieję, że uda mu się zdobyć zwycięstwo przed czasem, aby naprawdę ugruntować swoją pozycję jako czołowego pretendenta.

Rob Font
„Plan jest taki, żeby być dokładnym, ściągnąć go w dół i nie wymuszać niczego” – powiedział Font. „Wiem, że jestem w stanie wytrzymać pięć rund, więc jeśli uda mi się go roznieść na strzępy i wygrać przez decyzję, to też mi to pasuje… Postaram się to skończyć i sprawić, żeby było ekscytująco.”


Nawet jeśli Font zdobędzie zwycięstwo przed czasem w walce z Aldo, to nie wie gdzie ta wygrana ustawi go w dywizji koguciej. Aljamain Sterling i Petr Yan muszą stoczyć rewanż, a TJ Dillashaw wydaje się być następny w kolejce do walki o pas. W związku z tym Font mówi, że prawdopodobnie będzie potrzebował kolejnej wygranej, aby zasłużyć na walkę o tytuł.

Rob Font
„Jestem w dziwnym miejscu. Nawet z dużą wygraną nad nim wciąż jestem o krok od walki o pas. Oczywiście, nigdy nie wiadomo jak się sprawy potoczą z kontuzjami i tym wszystkim” – powiedział Font. „Jednak wygrana nad Aldo daje mi szansę, ale nadal mam przed sobą TJ’a i całą sytuację Sterling-Yan. Myślę, że będę potrzebował jeszcze jednego wygranego pojedynku.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Josh Hedges/Zuffa LLC

Andre Pederneiras: Aldo ma więcej broni by skończyć walkę przed piątą rundą

Trener byłego mistrza pewny umiejętności podopiecznego przed kolejną walką.

W walce wieczoru UFC on ESPN 31 Jose Aldo (30-7, 12-6 w UFC, #5 w rankingu UFC) podejmie Roba Fonta (19-4, 9-3 w UFC, #4 w rankingu UFC) i stanie przed szansą przedłużenia swojej passy zwycięstw w kategorii koguciej do trzech.

Trener Brazylijczyka widzi swojego zawodnika jako bardziej wszechstronnego niż rywal i upatruje w tym możliwości skończenia pojedynku przed czasem.

Andre Pederneiras
Aldo jest teraz o wiele lepiej zaadoptowany do tej dywizji. Font zasługuje na szacunek, ma dobrego jaba i ogólnie ciosy proste. Aldo ma jednak więcej broni by skończyć walkę przed piątą rundą.


Pederneiras mówił także o spięciu jakie wytworzyło się między Aldo i Khabibem Nurmagomedovem po jego komentarzu na temat dyspozycji Jose w limicie 135 funtów.

Andre Pederneiras
Dostałem telefon od Rony’ego, który pracuje z Alim Abidelazizem. Mieli lunch i Ali chciał ze mną pogadać. Mówił, że Khabib nigdy nie mówił złych rzeczy o Aldo. Według niego to było złe tłumaczenie zrobione aby wykreować konflikt. Ali zagwarantował mi, że Khabib ma szacunek do Aldo i nigdy nie powiedziałby w wywiadach czegoś złego o nim.


Aldo debiutując w wadze koguciej na UFC 251 podejmował Petra Yana w rywalizacji o tymczasowe mistrzostwo dywizji koguciej, walkę przegrał przez TKO w piątej odsłonie. Później Brazylijczyk na punkty odprawił Marlona Verę i Pedro Munhoza.

Font ostatni raz walczył w maju kiedy toczył 5-rundowy bój z Codym Garbrandtem, Rob wygrał ten pojedynek na punkty. Wcześniej 34-latek znokautował Marlona Moraesa.


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-11-25 11:08:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC on ESPN 31: Font vs. Aldo

Data: 4.12.2021
Miejsce: UFC Apex, Las Vegas, Nevada – USA

Karta główna

Walka wieczoru
135 lbs.: Rob Font vs. Jose Aldo

Co-main event
155 lbs.: Brad Riddell vs. Rafael Fiziev

155 lbs.: Clay Guida vs. Leonardo Santos
205 lbs.: Jimmy Crute vs. Jamahal Hill
185 lbs.: Brendan Allen vs. Chris Curtis
170 lbs: Bryan Barberena vs. Darian Weeks

Karta wstępna
185 lbs.: Maki Pitolo vs. Dusko Todorovic
125 lbs.: Zhalgas Zhumagulov vs. Manel Kape
170 lbs.: Jake Matthews vs. Jeremiah Wells
115 lbs.: Cheyanne Vlismas vs. Mallory Martin
205 lbs.: William Knight vs. Alonzo Menifield
155 lbs.: Chris Gruetzemacher vs. Claudio Puelles
205 lbs.: Azamat Murzakanov vs. Jared Vanderaa
170 lbs.: Mickey Gall vs. Alex Morono
135 lbs.: Vince Morales vs. Louis Smolka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Chris Unger/Zuffa LLC

Rob Font przed UFC on ESPN 31: "Pokonanie Aldo jest fajne, ale skończenie Aldo jest o wiele lepsze"

Rob Font wie, że jego starcie z byłym mistrzem wagi piórkowej UFC Jose Aldo jest bardzo ważne, ale wierzy też, że jest to wyjątkowa okazja do udowodnienia swojej wartości w mocno obsadzonej dywizji koguciej.

I choć zwycięstwo nad legendą MMA jest cenne, to Font wie, że jeśli uda mu się zakończyć walkę przed upływem pełnych pięciu rund, to naprawdę podniesie to jego notowania.

Rob Font
„Wiesz, pokonanie Aldo jest fajne, ale skończenie Aldo jest o wiele lepsze” – powiedział Font w rozmowie z MMA Junkie podczas dnia medialnego w UFC Apex.


Font (19-4 MMA, 9-3 UFC) i Aldo (30-7 MMA, 12-6 UFC) spotkają się w walce wieczoru sobotniej gali UFC on ESPN 31 w UFC Apex w Las Vegas. Font jest obecnie notowany na #4 miejscu w rankingu wagi koguciej UFC, a Aldo jest tuż za nim na #5 miejscu.

W swojej 13-letniej karierze w UFC i WEC, Aldo zbudował nazwisko, które zapewnia znacznie większą rangę niż jakakolwiek liczba obok jego nazwiska, a Font jest w pełni świadomy tego faktu.

Rob Font
„Walka wieczoru, oczywiście były mistrz, ale to trochę inna sprawa z tym doświadczeniem, które on ma, i tym jak jest wytrzymały” – powiedział Font. „Facet od zawsze jest w pobliżu. Wiesz, ludzie są szaleni mówiąc, że jest stary. On ma dopiero 35 lat. Jest o wiele bardziej zużyty niż ja, ale jest tam gdzie jest. Odniósł dwa zwycięstwa z rzędu. Pokonał Pedro Munhoza, z którym ja przegrałem, więc wygląda ostro.

To niebezpieczna walka. To trudna walka, ale to jest walka, potrzebujemy jej, chcemy jej i jesteśmy podekscytowani.”


Font może nie ma obecnie takiej rozpoznawalności nazwiska, jaką szczyci się jego przeciwnik, ale z pewnością zasługuje na swoją pozycję. 34-letni pretendent ma na koncie kolejne zwycięstwa nad Codym Garbrandtem, Marlonem Moraesem, Rickym Simonem i Sergio Pettisem, a za swoją obecną formę przypisuje zasługi mentalnemu dostosowaniu.

Rob Font
„Myślę, że dla mnie, to było bardziej kwestią tego, żeby po prostu nie starać się, aby wszystko było idealne i nie martwiąc się o to, aby wszystko było idealne i nie bać się wypaść tam głupio. Po prostu wyjść tam, spróbować pewnych rzeczy i ogarnąć to. Kiedy już to w sobie miałem i myślałem: „Po prostu wychodzimy tam i gramy. Nie próbujemy wymuszać zagrań. Po prostu wychodzimy tam i gramy”, tak jakby naprawdę w to wsiąkłem i naprawdę to zrobiłem. To był koniec. Po prostu zacząłem się dobrze bawić, zacząłem się uśmiechać i skompletowaliśmy cztery wygrane.”


Oprócz ważnej walki, ta rywalizacja wydaje się być również całkiem dobrym widowiskiem. Obaj zawodnicy pokazali, że potrafią wyprowadzać uderzenia na najwyższym poziomie, przy czym boks Fonta jest jednym z najlepszych w branży, a Muay Thai Aldo jest naprawdę legendarne.

Font nie mógł powstrzymać uśmiechu, gdy rozważał możliwości.

Rob Font
„Myślę, że to jest w DNA. On nie wie, jak odpuścić w ekscytującej walce. Więc tak, jestem podekscytowany. To jest dokładnie to czego chcieliśmy. To jest dokładnie to czego potrzebujemy i jestem po prostu błogosławiony i wdzięczny za tę okazję.”


Jeśli Font jest zadowolony ze swojej obecnej pozycji, to prawdopodobnie będzie wręcz w stanie ekstazy jeśli odniesie zwycięstwo – a jeśli będzie to skończenie, jak ma nadzieję, to będzie wniebowzięty.

Font obserwuje całą dywizję, w tym panującego mistrza Aljamaina Sterlinga i tymczasowego posiadacza tytułu Petra Yana, którzy przygotowują się do spodziewanego rewanżu w celu unifikacji tytułów.

Rob Font
„Jest kilka opcji,” powiedział Font. „Mistrz wciąż jest poza grą i domyślam się, że są plotki o tym, że ta walka odbędzie się ponownie. Myślę, że najlepszy scenariusz – i nie życzę mu niczego złego – jeśli Aljamain nie będzie mógł walczyć lub nie będzie jeszcze wystarczająco zdrowy, aby walczyć. Myślę, że my pozbawiamy go pasa. Ja i Yan skończymy walką o pas. Oczywiście, jeśli oni zwalczą, to miejmy nadzieję, że świetne skończenie lub po prostu zwycięstwo wystarczą, abym otrzymał walkę o pas po ich walce, ale wiesz, wciąż jest tam jeszcze T.J. Dillashaw.

W porządku, w najgorszym przypadku dostanę T.J’a, aby dostać się do walki o pas – a potem jest jeszcze Cory Sandhagen. Jest tak wiele opcji. Nawet nie zastanawiam się nad tytułem w tej chwili. Teraz mam przed sobą tego zabójcę, a potem mam przed sobą jeszcze dwóch zabójców. (…) Chcę po prostu tam wejść, skończyć tę walkę i wtedy porozmawiamy.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC on ESPN 31: Font vs. Aldo - wyniki ważenia

Wyniki ważenia przed galą UFC on ESPN 31 w UFC Apex w Las Vegas na której walką wieczoru jest pojedynek w wadze koguciej między Robem Fontem a Jose Aldo. W walce co-main event w wadze lekkiej zmierzą się Rafael Fiziev i Brad Riddell. Ważenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Karta główna (godzina 4:00)

Walka wieczoru
135 lbs.: Rob Font (134) vs. Jose Aldo (136)

Co-main event
155 lbs.: Brad Riddell (155.5) vs. Rafael Fiziev (155.5)

205 lbs.: Jim Crute (205.5) vs. Jamahal Hill (205)
155 lbs.: Clay Guida (155) vs. Leonardo Santos (156)
185 lbs.: Brendan Allen (185.5) vs. Chris Curtis (185)
170 lbs.: Mickey Gall (170.5) vs. Alex Morono (170.5)

Karta wstępna (godzina 1:00)
185 lbs.: Maki Pitolo (184.5) vs. Dusko Todorovic (185.5)
125 lbs.: Manel Kape (125.5) vs. Zhalgas Zhumagulov (125.5)
170 lbs: Bryan Barberena (170.5) vs. Darian Weeks (170)
170 lbs.: Jake Matthews (170) vs. Jeremiah Wells (170.5)
115 lbs.: Mallory Martin (115) vs. Cheyanne Vlismas (115.5)
205 lbs.: William Knight (206) vs. Alonzo Menifield (205.5)
155 lbs.: Chris Gruetzemacher (156) vs. Claudio Puelles (155)
205 lbs.: Azamat Murzakanov (216.5) vs. Jared Vanderaa (265)
135 lbs.: Vince Morales (135.5) vs. Louis Smolka (135.5)


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-12-03 20:36:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Mike Roach/Zuffa LLC/Getty Images

Jose Aldo może czuć się jak "dziadek", ale nie zamierza zrezygnować, dopóki nie zdobędzie tytułu

Po 13 latach spędzonych pod szyldem UFC i WEC, Jose Aldo jest obecnie jednym z najbardziej szanowanych zawodników w tej organizacji, szczególnie wśród swoich rówieśników. Jest to fakt, który nie umknął uwadze Aldo, który jest często uznawany przez kolegów sportowców za weterana.

Jose Aldo
„To jest po prostu interesujące, bo zauważyłem to i to sprawia, że czasami czuję się jak dziadek, bo wszyscy mówią: „Och, śledziłem cię. Widziałem twoje walki. Podążam za twoim stylem”” – powiedział Aldo podczas dnia medialnego w UFC Apex. „Ale to też sprawia, że jestem naprawdę szczęśliwy, ponieważ koniec końców jest to uznanie mojej pracy, więc tak, to sprawia, że jestem naprawdę szczęśliwy.”


Sprawy mają się nie inaczej przed sobotnią walką UFC on ESPN 31, która odbędzie się w UFC Apex w Las Vegas. W walce wieczoru Aldo (30-7 MMA, 12-6 UFC) zmierzy się ze wschodzącym pretendentem Robem Fontem (19-4 MMA, 9-3 UFC).

Font nie ma problemu z oddaniem szacunku legendarnej karierze Aldo, choć zawodnik New England Cartel z pewnością będzie chciał pozbawić go głowy w sobotni wieczór. Aldo nie spodziewa się żadnych przysług tylko z powodu swojej reputacji.

Jose Aldo
„Zawsze szanuję swoich przeciwników,” powiedział Aldo. „Znam jego cechy. Wiem skąd pochodzi i na tej podstawie skupiam się i tak przygotowuję się do kolejnych walk. Więc wiem wszystko co dobre o nim i o jego grze.”


Aldo przystępuje do walki w solidnej formie, mając na koncie kolejne zwycięstwa nad pretendentami Pedro Munhozem i Marlonem Verą. Były to ważne zwycięstwa dla Brazylijczyka po pierwszej w jego karierze serii trzech przegranych walk.

Jose Aldo
„To pokazuje mi, że jestem w stanie zdobyć ten tytuł” – powiedział Aldo. „To kolejne dwa kroki, aby się tam dostać. To po prostu pokazało mi, że jutro mogę być mistrzem.”


To „jutro” jest oczywiście przenośnią. Sobotnia walka jest na pewno ważną walką w wadze 135 funtów, Font jest obecnie na #4 miejscu w rankingu wagi koguciej, a Aldo jest tuż za nim na #5 miejscu.

Aldo wie, że zwycięstwo nie wystarczy, aby zdobyć walkę o tytuł mistrzowski w wadze koguciej w dywizji, która jest pełna pretendentów – i która czeka na unifikację tytułu w walce rewanżowej między panującym mistrzem Aljamainem Sterlingiem i posiadaczem tymczasowego tytułu Petrem Yanem.

Jose Aldo
„Teraz dywizja jest trochę dziwna, więc myślę, że jeśli wygram tę walkę, nie pójdę od razu po tytuł” – powiedział Aldo. „Myślę, że mam jeszcze jeden przystanek przed walką o tytuł.”


Pierwsza, oczywiście, jest walka z Fontem, a to nie jest łatwe zadanie. Jednak jeśli Aldo odniesie zwycięstwo, tym następnym przystankiem może być potencjalnie T.J. Dillashaw lub Cory Sandhagen i walki z nimi byłyby ekscytującymi starciami.

Ale nawet jako „dziadek” w dywizji, Aldo nie ma wątpliwości, że tytuł wagi koguciej w końcu będzi należał do niego. Mając 35 lat, Aldo patrzy na swojego rodaka, Glovera Teixeirę – który niedawno zdobył tytuł mistrza wagi półciężkiej dzień po swoich 42. urodzinach – jako dowód na to, co można jeszcze osiągnąć.

Jose Aldo
„Jeśli spojrzysz na Glovera Teixeirę, przy nim wciąż jestem dzieckiem” – powiedział Aldo. „Chcę nadal to robić i nie zamierzam przestać, dopóki nie zdobędę tego tytułu, i zamierzam nadal walczyć na tak wysokim poziomie.”
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408


UFC on ESPN 31: Font vs. Aldo – wyniki walk

Gala rozpocznie się o godzinie 1:00 czasu polskiego. W walce wieczoru Rob Font podejmie Jose Aldo w limicie dywizji koguciej. Co-main eventem gali będzie starcie w wadze lekkiej pomiędzy Bradem Riddellem i Rafaelem Fizievem.

Walka wieczoru:
135 lbs.: Jose Aldo pokonał Roba Fonta przez jednogłośną decyzję

Karta główna (godzina 4:00 czasu polskiego):
155 lbs.: Rafael Fiziev pokonał Brada Riddella przez TKO (obrotówka) 3:20, runda 3
205 lbs.: Jamahal Hill pokonał Jima Crute przez KO (ciosy) 0:48, runda 1
155 lbs.: Clay Guida pokonał Leonardo Santosa przez poddanie (duszenie a pleców) 1:21, runda 3
185 lbs.: Chris Curtis pokonał Brendana Allena przez TKO (ciosy i kolana) 1:58, runda 2
170 lbs.: Alex Morono pokonał Mickeya Galla przez jednogłośną decyzję

Karta wstępna (godzina 1:00 czasu polskiego):
185 lbs.: Dusko Todorovic pokonał Makiego Pitolo przez TKO (ciosy) 4:34, runda 1
125 lbs.: Manel Kape pokonał Zhalgasa Zhumagulova przez TKO (ciosy) 4:02, runda 1
170 lbs: Bryan Barberena pokonał Dariana Weeksa przez jednogłośną decyzję
170 lbs.: Jake Matthews vs. Jeremiah Wells – walka odwołana z powodu procedury dot. CVID-19
115 lbs.: Cheyanne Vlismas pokonała Mallory Martin przez jednogłośną decyzję
205 lbs.: William Knight pokonał Alonzo Menifielda przez jednogłośną decyzję
155 lbs.: Claudio Puelles pokonał Chrisa Gruetzemachera przez poddanie (balacha na kolano) 3:25, runda 3
135 lbs.: Vince Morales pokonał Louisa Smolkę przez KO (ciosy) 2:02, runda 1


Zmieniony przez - Yoshi87 w dniu 2021-12-05 13:11:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC

UFC on ESPN 31: Font vs. Aldo – bonusy i konferencja

Sześcioro zawodników otrzymało dodatkowe 50 000 dolarów.

Najlepszą walką wieczoru uznano starcie Cheyanne Vlismas z Mallory Martin. Walka kobiet toczyła się tylko w stójce gdzie o wiele bardziej skuteczna była Chevanne. Martin kilka razy próbowała przenosić walkę do parteru z nadzieją na poprawienie swojej sytuacji jednak defensywa Vlismas działała prawidłowo i to ona zwyciężyła decyzją sędziów po pełnych 15 minutach starcia.

Bonusy za najlepsze występy gali trafiły do Rafaela Fizieva, Jamahala Hilla, Claya Guidy i Chrisa Curtisa.

Fiziev dopisał do swojego rekordu bardzo ważne i do tego efektowne zwycięstwo w starciu z Bradem Riddellem. Zawodnik z Kirgistanu kolejny raz pokazał kickboxing na najwyższym poziomie a rywalizację w oktagonie zakończył obrotówką na głowę w trzeciej rundzie.

Hill powrócił do zwycięstw po pierwszej w karierze porażce. Na wczorajszej gali Amerykanin potrzebował niecałą minutę by mocnym prawym sierpem znokautować Jimmy’ego Crute.

Na cztery dni przed czterdziestymi urodzinami Guida zanotował swoje 37 zawodowe zwycięstwo w karierze i 17 w klatce UFC. Reprezentant Team Alpha Male duszeniem zza pleców poddał faworyzowanego Leonardo Santosa.

Curtis zanotował drugą wygraną w UFC przed czasem, Amerykanin w drugiej rundzie prawym sierpem mocno naruszył Brendana Allena a następnie serią ciosów i kolan pod siatką zakończył walkę.

Poniżej video z pogalowej konferencji.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Jose Aldo pokonał Roba Fonta na UFC on ESPN 31 i włączył się do rywalizacji o tytuł

Były mistrz wagi piórkowej Jose Aldo zatrzymał w sobotnią noc poważnego pretendenta do tytułu w wadze koguciej Roba Fonta i wszystko wskazuje na to, że kolejny raz włączył się do rywalizacji o tytuł mistrza.

Walka w wadze koguciej była głównym pojedynkiem gali UFC on ESPN 31, która odbyła się w UFC Apex w Las Vegas.

Jose Aldo (31-7 MMA, 13-6 UFC) zaczął pierwszą rundę z Robem Fontem (19-5 MMA, 9-4 UFC) dosyć spokojnie, ale podkręcał tempo w każdej kolejnej i wygrał przez jednogłośną decyzję. Wygrana przerwała serię czterech zwycięstw Fonta i była trzecią z rzędu dla Aldo.

Font już na początku przejął środek Oktagonu i ruszył prosto na byłego mistrza. Zepchnął Aldo do defensywy mocnym prawym, a następnie wyprowadził kombinację. Aldo odpowiadał kopnięciami na korpus, ale Font wciąż parł do przodu. Po minucie Fontowi udało się wykonać niezręczną próbę obalenia, ale Aldo wrócił do stójki. Font starał się o kolejne obalenie, ale Aldo zdołał się obronić. Font wyprowadzał ciosy, a Aldo głównie się bronił.

W 12 sekund przed końcem rundy, Aldo powalił Fonta prawym sierpowym. Brazylijczyk zaatakował Amerykanina i trafił go jeszcze kilkoma celnymi ciosami przed końcem, ale nie miał wystarczająco dużo czasu na skończenie. Mimo to, nokdaun wystarczył do wygrania rundy.

W drugiej rundzie Font wrócił do swojej pracy z ciosami i kopnięciami. Jednak po dwóch minutach Aldo po raz kolejny pokazał swoją siłę i zachwiał Fontem mocnym prawym. Font utrzymał się na nogach i kontynuował punktowanie swoim ciosem prostym.

Po minucie trzeciej rundy, próba obalenia w wykonaniu Fonta doprowadziła do tego, że Aldo znalazł się na górze i szukał duszenia. Udało mu się przejść do kontroli z pozycji bocznej, ale w końcu musiał wrócić do gardy. Font dobrze bronił się z pleców i nie pozwolił Aldo na wyrządzenie większych obrażeń. Font w końcu stanął na nogi, gdy do końca walki pozostały dwie minuty. Na minutę przed końcem, niskie kopnięcie Aldo zwaliło Fonta z nóg.

W czwartej rundzie Font wyszedł z inicjatywą, ale Aldo trafił prawym, a następnie kolanem. Niedługo potem, zaciągnął Fonta z powrotem do parteru. Przeszedł do bocznej pozycji i wykorzystał łokcie. Obaj zawodnicy mieli spuchnięte oczy. Font z trudem próbował uciec z pleców, a Aldo bardziej starał się przejść do dosiadu niż wyprowadzać ataki. Font jednak dobrze pracował w defensywie i wrócił do pełnej gardy.

Narożnik Fonta powiedział mu, że prawdopodobnie będzie potrzebował skończenia w ostatniej rundzie, a on znów agresywnie rozpoczął piątą rundę. Zepchnął byłego mistrza na siatkę, a Aldo wydawał się być zmęczony. Font trafił łokciem, ale Aldo nadal parł do przodu. W połowie ostatniej rundy Font znowu trafił łokciem, który zranił Aldo. Jednak Brazylijczyk odpłacił się, trafiając Fonta mocnym ciosem i po raz kolejny położył go na deski. Na dwie minuty przed końcem Jose był na górze i kontrolował sytuację. Aldo miał szansę na skończenie przez duszenie zza pleców, ale Font obronił się, doprowadzając walkę do końca.

Jose Aldo pokonał Roba Fonta przez jednogłośną decyzję (50-45, 50-45, 49-46)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

22 stycznia - UFC 270: Francis Ngannou vs Ciryl Gane

Następny temat

15 stycznia - UFC on ESPN 32: Kattar vs. Chikadze

WHEY premium