SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

21 lat, 68 kg. Suple bez chemii?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2227

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dieta to podstawa jednak. Rozumiem, że jesteś zadowolony z dotychczasowego progresu, ale dopinając odżywianie możesz wskoczyć na inny level. Karmię topowego zawodnika mma w PL i od momentu współpracy sam przyznaje, ile to zmieniło w jego przygotowaniach, a facet jest doświadczonym zawodnikiem.
Te 3 suple są w prochu i nie ma opcji, żebyś jakoś odkręcił się pod ich wpływem. Będą korzyści i mając łeb na karku (a widzę, że masz), zrobisz z nich użytek. Ale jak sam zauważasz, suple to tylko dodatek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1034 Napisanych postów 4620 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35212
Dokladnie, jw. Posluchaj sobie Mauricza ktory prowadzi Materle i chyba Khalidova, gosc ma mega wiedze co do przygotwania zawodnikow w mma do walk ppd katem dietetycznym. Dieta zawsze bedzie stanowic podstawe kazdego sportu, no moze w szachach nie choc tam tez dobra kondycja mozgu sie przyda za co tez dieta odpowiada

kiedy jadę w góry, to tak jakbym wracał do domu!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1128 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68566
Same ciemne makarony i warzywa to jeszcze nie wszystko, natomiast "mało tłuszczu" - to obiegowe przekonanie o zdrowym jedzeniu, a jeśli potrzebujesz więcej kalorii, to być może właśnie tłuszcz by pomógł je podbić.
Również rozkład posiłków i makro w ciągu dnia ma znaczenie, np. węglowodany na noc, mogą polepszyć regenerację.
Czyli po treningu, jak już ochłoniesz, mógłbyś wypić na noc chociaż jakiś dobrze skomponowany koktajl, aby ten nocny czas regeneracji nie skutkował "dziurą w brzuchu" rano...
Dla regeneracji jest ważna dostateczna ilość energii, bo regeneracja to naprawa, czyli wysiłek dla organizmu... Nie wiem, czy potrzebujesz więcej białka (być może) - jednak białko w prochu stosuje się wg niedoborów w diecie, a nie tak zupełnie w ciemno, na zapas. Nadmiar białka bardzo szkodzi regeneracji, a nawet zdrowiu, niepotrzebnie obciąża organizm.

Ja bym Tobie proponowała jak koledzy wyżej - najpierw zająć się dietą, a później dobierać suple, tak jak to się robi prawidłowo... BCAA to też tylko białko - jeśli w diecie masz go ogółem za mało lub słabej jakości, to cudów nie zdziała. Dla regeneracji liczą się bardzo inne rzeczy - dostatek omega3, proporcje kwasów tłuszczowych w diecie, urozmaicenie tłuszczy, witamina D, selen i ogólnie witaminy, mikroelementy, także witamina C - obniża kortyzol po częstych treningach.
Choć obciążenie treningami ma swoje granice - jeśli przesadzisz, to nawet najzdrowsza dieta nie uratuje Cię przed przetrenowaniem i przemęczeniem organizmu, wzrostem hormonów stresu i katabolizmem mięśni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12099 Napisanych postów 160560 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234933
Vilandino
Zawsze bałem się takiego uzależnienia "mentalnego" od supli, często widzę takie osoby, jeszcze nie chodzą tydzień na siłownię a już pół sklepu odżywek mają. Skończy się kasa i odżywki i taka jednostka przestanie ćwiczyć bo pomyśli że bez prochu to nie ma sensu. Ja już wiem co robię, przez 3 lata umiałem trzymać plan treningowy i widziałem że suplementy nie mają nic wspólnego z motywacją, czuję że mogę wypróbować te środki, ale w każdej chwili odstawić jeżeli nie będzie żadnego efektu i przy tym nie rzucę treningu, bo nauczyłem się już cierpliwości :)
Po tej mojej przemowie myślę że rozumiecie Państwo moje zamiary i motywację, chcę spróbować, z czymś delikatnym na początek :) i sprawdzić działanie.


to nie tyle uzaleznenie, co poszukiwanie motywacji
dla jednej osoby wystarczy 100zł na karnet i bedzie zmnotywowana by go wykorzystac druga bedzie musiala kupic supli za 1000zl by miec motywacje do dzialania%)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1128 Napisanych postów 3780 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68566
A poza tym brak wiedzy i reklama - ludzie myślą, że w suplach są jakieś magiczne składniki, lepsze niż w jedzeniu, kiedy generalnie w jedzeniu wszystko jest, tylko czasem przydaje się uzupełnienie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 115
Ok, wracając. Zamówiłem te suplementy i czekam za kurierem :).
Pytanie jeszcze brzmi kiedy co brać i o której godzinie. Wszystko razem, czy lepiej rozłożyć to jakoś. Przed posiłkiem, czy po? 1 zalecana dawka wszystkiego codziennie będzie dobrą opcją?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Beta alanina w dni treningowe: 3-4g w porcji przed i po treningu (może być bezpośrednio w szatni).
Kreatyna 5g porcja przed i po razem z betą. W dni bez treningu tylko 5g obojętnie kiedy.
Bcaa 10g samych aminokwasów przed treningiem i ewentualnie kolejne 10g w trakcie treningu (szczególnie wskazane przy treningu sw). W dni wolne nie brać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 115
Ok to dzisiaj odebrałem paczkę i wziąłem pierwszy raz, na razie 3/4 porcji żeby zobaczyć jak organizm zareaguje... Jest ok.
Pytanie tylko, ponieważ na opakowaniu jest napisane żeby codziennie brać porcję, nawet w dni wolne. Ty pisałeś żeby nie brać w dni wolne, ale za to po 2 porcje, przed i po. To jak jest lepiej, nie chcę ptzedobrzyć, szczególnie pierwszy miesiąc bo nigdy nic nie brałem i muszę obserwować czy nic się złego nie dzieje z organizmem ;)
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 115
I jeszcze jedno, w gratisie dodali 30 gram białka jakiegoś. To sobie wziąć to w dzień w który nie będę mógł znieść pełnego obiadu, bo będę gdzieś w trasie np? Może być :D?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12099 Napisanych postów 160560 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234933
beta nie dziala doraznie, dziala podobnie jak kreatyna z tym, ze podnosi poziom karnozyny w tkance miensiowej, mozesz dac wiec przed i po silowym jak napisal emenems

bialko wypij sobie po treningu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

185 wzrostu waga 60 kg 21 lat

Następny temat

testosteron 33l czy da rade podniesc poziom

WHEY premium